reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Hej :) właśnie otrzymałam wyniki wymazu w kierunku trombofilii. Czy możecie podpowiedzieć co te wyniki dla mnie oznaczają poza tym co widzę że są nieprawidłowe? Jestem po 3 biochemach, czy te wyniki mogły mieć na to wpływ? No i do kogo najlepiej się z nimi udać? Gin, hematolog, genetyk?Zobacz załącznik 1389101
Poprawcie mnie jeśli błędnie myślę ale na pewno nie mają wpływu na biochemiczne ciąże. Czynnnik V leiden mówi nam, że w przyszłości mogą wystąpić problemy z zakrzepicą a pozostałe w heterozygocie tu chodzi przyswajalność kwasu foliowego (chociaż u mnie sprawdza się mieszany)
 
reklama
Hej :) właśnie otrzymałam wyniki wymazu w kierunku trombofilii. Czy możecie podpowiedzieć co te wyniki dla mnie oznaczają poza tym co widzę że są nieprawidłowe? Jestem po 3 biochemach, czy te wyniki mogły mieć na to wpływ? No i do kogo najlepiej się z nimi udać? Gin, hematolog, genetyk?Zobacz załącznik 1389101
Ja mam prawie identyczne wyniki bo jeszcze PAI hetero i pokazałam te wyniki hematolożce i swojemu ginowi. Oboje stwierdzili, że takie mutacje ma połowa społeczeństwa i nie jest to pierwszym czynnikiem powodującym poronienia. Biorę metylowane witaminy, jak będzie ciąża to mam brać heparynę i acard chociaż hematolożka nie była przekonana tak do końca czy to potrzebne.
 
Ja mam prawie identyczne wyniki bo jeszcze PAI hetero i pokazałam te wyniki hematolożce i swojemu ginowi. Oboje stwierdzili, że takie mutacje ma połowa społeczeństwa i nie jest to pierwszym czynnikiem powodującym poronienia. Biorę metylowane witaminy, jak będzie ciąża to mam brać heparynę i acard chociaż hematolożka nie była przekonana tak do końca czy to potrzebne.
Kurde a znalazłam takie info... Chyba pozostaje mi umówić się do gin i zobaczyć co on powie
Screenshot_2022-04-12-13-19-41-847_com.android.chrome.jpg
 
Ja mam prawie identyczne wyniki bo jeszcze PAI hetero i pokazałam te wyniki hematolożce i swojemu ginowi. Oboje stwierdzili, że takie mutacje ma połowa społeczeństwa i nie jest to pierwszym czynnikiem powodującym poronienia. Biorę metylowane witaminy, jak będzie ciąża to mam brać heparynę i acard chociaż hematolożka nie była przekonana tak do końca czy to potrzebne.
masz czynnik V leiden i Pai i lekarze mówią, że połowa społeczeństwa?!? Jacyś ślepi.

@Kamilad Zalezy co chcesz uzyskać, jeśli prowadzenie ciąży na heparynie (przy V Leiden nie powinno być dyskusji na ten temat), to myślę, że na V Leiden gin nie będzie się cykal i da bez opinii hematologa lub genetyka. Jak chcesz się przebadać, czy masz dobre parametry krzepnięcia, to hematolog.
 
masz czynnik V leiden i Pai i lekarze mówią, że połowa społeczeństwa?!? Jacyś ślepi.

@Kamilad Zalezy co chcesz uzyskać, jeśli prowadzenie ciąży na heparynie (przy V Leiden nie powinno być dyskusji na ten temat), to myślę, że na V Leiden gin nie będzie się cykal i da bez opinii hematologa lub genetyka. Jak chcesz się przebadać, czy masz dobre parametry krzepnięcia, to hematolog.
Rozumiem dziękuję. Wybiorę się do gina i zobaczę czy będzie chciał coś przypisać czy będzie wysyłał dalej. Na własną rękę wdrożyłam w tym cyklu acard 75.
 
Co do prolaktyny - ja tez mam z nią problem i jestem teraz na Dostinexie. Moja nowa ginekolog tez powiedziała, że hiperprolaktynemia czynnościowa może właśnie wpływać na poronienia, a nie jak się wydaje na samo zajście bo z tym u mnie nie było nigdy problemu.

@Sojka chyba jednak macie z mężem jeszcze przestrzeń do rozmów :) może on się po prostu o Ciebie martwi i zamiast pokazać troskę w emocjonalny sposób pokazuje ja tak jak umie.
Chyba masz rację... muszę dać mu więcej czasu...
 
Wybaczcie, ale mam dzisiaj dzień wyników badań 🙈 co powiecie o tych wynikach? Wiem że TSH za niskie, bo nawet czułam że tak będzie więc to do skorygowania, reszta raczej ok prawda? Zastanawia mnie tylko prog. Te 26,6 nmol/l to w przeliczeniu 8,36 ng/ml a teoretycznie dzisiaj jest 7dpo. Czy taki wynik wskazuje w ogóle na to że owu była? Od domniemanej owu pobolewa mnie prawy jajnik i zastanawiam się czy nie zrobiła mi się (pierwszy raz z życiu) jakaś torbiel, ale czy wtedy byłby taki prog? Z takim wynikiem to raczej nic w tym cyklu nie będzie 🥺
To pierwsze badanie to hemoglobina glinkowana, jest trochę za niska ale nieznacznie więc chyba nie ma się czym martwić?
IMG_20220412_135508.jpg
 
Ja mam prawie identyczne wyniki bo jeszcze PAI hetero i pokazałam te wyniki hematolożce i swojemu ginowi. Oboje stwierdzili, że takie mutacje ma połowa społeczeństwa i nie jest to pierwszym czynnikiem powodującym poronienia. Biorę metylowane witaminy, jak będzie ciąża to mam brać heparynę i acard chociaż hematolożka nie była przekonana tak do końca czy to potrzebne.
Przy takich wynikach mi lekarz powiedział ostatnio, że to nie ma większego znaczenia i że w ciąży bez heparyny...
 
reklama
Do góry