reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

A Ty jesteś na jakiejś diecie odchudzającej? Albo wege? W ogóle nie bierzesz żadnych suplementów diety? Chorowalas ostatnio dużo? Te wyniki na anemię i wit D3 są strasznie słabe, mogłabyś się u gastrologa dobijać o diagnostykę, czy to nie jest na tle schorzeń układu pokarmowego. Anty-tg i tpo to działka endokrynologa. ANA to formalnie działka reumatologa. No i myślę, że do kompletu mogłabyś dorobić homocysteine i kwas foliowy, może dałoby się internistę albo hematologa poprosić.
Przy takim poziomie hemoglobiny to znak, że organizm sobie radzi 🙂 pół życia u mnie hemoglobina 11 oznaczała sukces 🙈 poziom żelaza jest bardzo niski ale patrząc na hemoglobinę uderzylabym w jakieś zmiany w diecie. Weźmiesz suplementy i będzie dobrze 😘 wit. D3 rok temu miałam skrajnie niska ale tutaj też suplementy szybko robią robotę 😁
 
reklama
Kurde dziewczyny przykro mi. Albo faktycznie odpuści i wtedy zaskoczy albo może jakiś monitoring owulacji? Skoro badania i wszystko jest ok.
Ja już miałam monitoring, wszystko jest ok, po okresie mam znów przyjść w okolicy owu. A dr mówił że sądzi że jednak przyjdę już z czym innym... :(
 
No to mysle ze to kwestia czasu i będziesz w ciąży. Trzymam kciuki 😊
Dzięki za słowa pocieszenia. Dziś jeszcze rozkleiłam się przy mężu i już chyba lepiej. To wszystko mnie przerosło, wszystko się skumulowało, praca, nerwy, stres, do tego okres i płacz gotowy. Dobrze że dziś trochę słonka świeci :) Do tego z koleżanką z pracy z którą przechodzimy przez podobne rzeczy postanowiłyśmy że to ostatnie okresy w tym roku i przez najbliższe miesiące :D w kupie raźniej :D
 
P
Mi też właśnie mija rok od zajścia w ciążę i chyba dlatego pierwszy raz czuję taką załamkę. Wczoraj dostałam zdjęcie noworodka przez które całkiem niekontrolowanie się popłakałam, i moja reakcja mi uświadomiła ile żalu mam w sobie... A dzisiaj przyszedł kolejny okres i pierwszy raz z powodu okresu się popłakałam. Tracę siły i nie rozumiem czemu tak się dzieje, jakim cudem rok temu nam się udało i od tamtej pory nic 😪 Jest mi tak strasznie przykro, pierwszy raz tak mocno wierzyłam że chyba nam się udało :( Też oboje teoretycznie jesteśmy przebadani, albo będzie trzeba kopać głębiej, albo po prostu mamy pecha, czy nie jest nam to pisane...
Ile wody pijesz ?
Przepraszam za głupie pytanie ale u mnie to zmieniło wszystko o 180 stopni 🙈
 
P
Ile wody pijesz ?
Przepraszam za głupie pytanie ale u mnie to zmieniło wszystko o 180 stopni 🙈
Zaciekawiłaś mnie, to znaczy, że jak zaczęłaś pić więcej wody, to zaszlaś w ciążę? 😊

Chciałam się poradzić, w ostatnich miesiącach porzuciłam testy owulacyjne na rzecz testera śliny Afrodyta 🙈 tzn. robiłam testu owu, ale wychodzą mi jakieś niejednoznaczne, nie umiem ocenić, kiedy kreska jest najgrubsza. Natomiast testując ślinę rano i wieczorem widzę dużo wyraźniej. W czwartek zrobiłam wieczorem i wyszły mi dosyć gęste "paprotki". Postanowiłam przestać truć na ten temat mężowi, więc może dzięki temu spontanicznie nabrał ochoty i były seksy przed snem 🙈 rano wyszedł mi bardzo wyraźny wzór "mrozu na szybie". Rozumiem, że mam to traktować jak pozytywny test owu, tzn. że owulacja powinna wystąpić w ciągu 24-36h?* Z jednej strony może w tym cyklu oznacza to szansę na C, ale biorąc pod uwagę, że poprzedni stosunek był w sobotę, pewnie plemniki były zbyt stare 😅

*Tak, wiem, że owulację potwierdzi tylko monitoring, ale chciałam się upewnić co do generalnej zasady "działania" 🙈
 
Pelne badanie w związku z Twoją mutacja mthfr to: homocysteina, kwas foliowy i wit B12. Czy było przyczyną... Musiałabyś mieć duże odchylenia, ale teoretycznie przy problemie z metylacja moga być wady zarodka i problemy z naczyniami, które prowadzą do poronienia.




Trzecia dawka jest Pfizerem albo Moderna, ale Moderny jest dużo mniejsza dostępność.
Zrobiłam, to moje wyniki. Czy jeżeli tu nic nie wyszlo, powinnam szukać głębiej?
 

Załączniki

  • B0612026-E8DD-429C-B72F-5576E87C0037.png
    B0612026-E8DD-429C-B72F-5576E87C0037.png
    39,1 KB · Wyświetleń: 61
  • 8AA03C1B-C3E6-40AA-B72F-98C36B2848EF.png
    8AA03C1B-C3E6-40AA-B72F-98C36B2848EF.png
    37,9 KB · Wyświetleń: 53
  • 505A77E9-14F7-4061-85ED-BF1686AAC6AC.png
    505A77E9-14F7-4061-85ED-BF1686AAC6AC.png
    37,7 KB · Wyświetleń: 55
Zaciekawiłaś mnie, to znaczy, że jak zaczęłaś pić więcej wody, to zaszlaś w ciążę? 😊

Chciałam się poradzić, w ostatnich miesiącach porzuciłam testy owulacyjne na rzecz testera śliny Afrodyta 🙈 tzn. robiłam testu owu, ale wychodzą mi jakieś niejednoznaczne, nie umiem ocenić, kiedy kreska jest najgrubsza. Natomiast testując ślinę rano i wieczorem widzę dużo wyraźniej. W czwartek zrobiłam wieczorem i wyszły mi dosyć gęste "paprotki". Postanowiłam przestać truć na ten temat mężowi, więc może dzięki temu spontanicznie nabrał ochoty i były seksy przed snem 🙈 rano wyszedł mi bardzo wyraźny wzór "mrozu na szybie". Rozumiem, że mam to traktować jak pozytywny test owu, tzn. że owulacja powinna wystąpić w ciągu 24-36h?* Z jednej strony może w tym cyklu oznacza to szansę na C, ale biorąc pod uwagę, że poprzedni stosunek był w sobotę, pewnie plemniki były zbyt stare 😅

*Tak, wiem, że owulację potwierdzi tylko monitoring, ale chciałam się upewnić co do generalnej zasady "działania" 🙈

Staraliśmy się 2 lata bez skutku. Robiliśmy masę badań i wszystko było super, drożność super, owulacje piękne, nasienie super i dupa i dupa 🤦 dużo czytałam przez te dwa lata i uderzyło mnie jedno zdanie "bez wody nie ma ciąży", które rzuciła mi koleżanka. I tak myślałam ile ja właściwie pije i wyszło...kawa w pracy, herbata w domu, zupa 🙈 kosmos... Postanowiłam, że będę pić 1,5 litra wody i 0,5 litra herbaty ziołowej (melisa, mięta, pokrzywa) i jeśli będę miała ochotę to oczywiście jakaś zwykła herbatka lub kawka. Zmieniłam to i w drugim miesiącu byłam w ciąży 🤷. Po poronieniu zapomniałam o postanowieniach i tylko rozpaczałam, że znów to potrwa wieki. We wrześniu coś mnie tknęło, że może to jednak nie był przypadek j zaczęłam znów pić dużo wody i zioła, tym razem dorzuciłam acard (mam masę pajączków i stwierdziłam, że po poronieniu dobrze zrobi). Zdążyłam zrobić badania na trombofilie i wyszło hetero MTHFR i hetero Pai...razem z wynikami zrobiłam test i były dwie kreski. Teraz trzymam kciuki za maluszka i nadal piję
 
reklama
a masz mutacje mthfr czy nie badałaś tego? bierzesz kwas foliowy metylowany?
Biorę od wczoraj, jak wyszła ta mutacja. Do tej pory tylko Pregna start. Do ginekologa idę w tym tygodniu, skończyła mi się właśnie pierwsza miesiączka po poronieniu, ale jestem ciekawa co Wy uważacie?
 

Załączniki

  • E446042B-6C21-457F-91CB-D3A1E19A6AEA.png
    E446042B-6C21-457F-91CB-D3A1E19A6AEA.png
    110,5 KB · Wyświetleń: 56
Do góry