reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Hej Kochane!
Czy któraś z Was ma doświadczenie z duphastonem?
Jestem dwa tyg po laparoskopii, mam usunięte zrosty i wyszło też trochę endometriozy. Ale oba jajowody mam teraz drożne. Biorę od pon duphaston 10mg 2 razy dziennie. Od 18 DC, tak mi dał ginekolog. I kazał się starać. No i mam pytanko, bo chyba mam biegunkę, podjerzewam że to właśnie ten duphaston tak na mnie zadziałał, bo wczoraj i dzis jakieś bóle brzucha,gazy i biegunka jakby....nie wiem czy odstawić, zmniejszyć dawkę?
Ja brałam w podobnym czasie co Ty duphaston. Tylko że u mnie skutek był odwrotny - zaparcia. Może skontaktuj się z lekarzem? Może to wcale nie od duphastonu tylko np. jakiś wirus.
Super że masz drożne jajowody :)
 
reklama
Ja brałam w podobnym czasie co Ty duphaston. Tylko że u mnie skutek był odwrotny - zaparcia. Może skontaktuj się z lekarzem? Może to wcale nie od duphastonu tylko np. jakiś wirus.
Super że masz drożne jajowody :)
No mam nadzieję, że teraz to coś da. Chociaż już ten temat tak mnie wymęczył, że już nie nastawiam się na wielkie sukcesy.
Wydaje mi się, że to ten duphaston jednak. Myślałam nad zamiana na luteinę podjęzykowa, bo po niej było ok, a wcześniejszy gienkolog właśnie dawał mi luteinę. Ale nie wiem czym się różni luteina od duohastonu i które lepsze?
 
@agaaataaaa Ja pierwszy raz słyszę, by biegunka była skutkiem ubocznym duphastonu. Ze względu na hormony, to już prędzej bym podejrzewała nudności. Musisz przeanalizować jego skład - może masz na coś uczulenie. Ewentualnie lekarz mógłby zamiennie przepisać luteinę. Ale na 99% procent moim zdaniem nie jest to duphaston.

Duphaston to sztuczny progesteron - on nie wyjdzie w badaniu. Luteina jest naturalna i w badaniach wychodzi.
Tu masz krótki artykuł wraz ze wskazaniem, kiedy który może być stosowany: Link do: Duphaston vs Luteina - towsrodku.pl
 
@agaaataaaa Ja pierwszy raz słyszę, by biegunka była skutkiem ubocznym duphastonu. Ze względu na hormony, to już prędzej bym podejrzewała nudności. Musisz przeanalizować jego skład - może masz na coś uczulenie. Ewentualnie lekarz mógłby zamiennie przepisać luteinę. Ale na 99% procent moim zdaniem nie jest to duphaston.
Wiesz co czytałam w necie i były dziewczyny, które też miały biegunkę po duphastonie i w skutkach ubocznych też takie coś występuje a jestem w zasadzie pewna że to to, po acardzie też mam jazdy jelitowe, ogólnie mam wrażliwej żołądek i jelita. Z rana mialam nudności też właśnie.
Właśnie brałam luteinę jak chodzilam do innego gina i z nią było lepiej, dlatego chyba zamienię sobie. Jeszcze dziś zaobserwuje, bo nie wezmę na noc tabletki i zobaczymy czy jutro też będzie jakaś rewolucja, czy będzie ok
 
To ja bym przeanalizowała skład czy nie masz na coś uczulenia.
W sumie bierzesz niewielką dawkę. Ja bym na własną rękę nie odstawiała tabletek, jeśli mają przynieść skutek leczniczy. Ile czasu już go bierzesz i jak długo masz go brać?
 
Zrobiłam te betę i mam klasyczny problem forumowiczki 😂 Nie wiem, jakich wartości się powinnam spodziewać, co jest ok, co wskazuje na za mało albo za dużo :D Mieszczę się w normie 4tyg, nawet lekko w 5, więc chyba ok?

Dziś mam 14dpo, czyli standardowy dzień na @, testy pozytywne wychodziły od 4 dni, ale nie wyglądało, ze kreska ciemnieje. Oczywiście zrobie przyrost w sobotę.
 

Załączniki

  • FC95D4BA-C16B-4414-B690-A62D12E5CA13.jpeg
    FC95D4BA-C16B-4414-B690-A62D12E5CA13.jpeg
    74,6 KB · Wyświetleń: 82
To ja bym przeanalizowała skład czy nie masz na coś uczulenia.
W sumie bierzesz niewielką dawkę. Ja bym na własną rękę nie odstawiała tabletek, jeśli mają przynieść skutek leczniczy. Ile czasu już go bierzesz i jak długo masz go brać?
No mam brać na ewentualną ciążę, tzn po owulacji. Żeby ewentualnie ułatwić zagnieżdżenie i podtrzymać ciążę. Biorę od pon właśnie niby krótko...
 
Zrobiłam te betę i mam klasyczny problem forumowiczki 😂 Nie wiem, jakich wartości się powinnam spodziewać, co jest ok, co wskazuje na za mało albo za dużo :D Mieszczę się w normie 4tyg, nawet lekko w 5, więc chyba ok?

Dziś mam 14dpo, czyli standardowy dzień na @, testy pozytywne wychodziły od 4 dni, ale nie wyglądało, ze kreska ciemnieje. Oczywiście zrobie przyrost w sobotę.
Jak dla mnie beta ładna :) ale na pewno wiesz że pojedynczy wynik nic nie powie. Jak masz siły to zrób przyrost ✊
 
@agaaataaaa ja też brałam duphaston po owulacji w takim celu jak i Ty. Brałam go 3 cykle. Pierwszy się nie udał tzn . ciąża biochemiczna, w drugim wzięłam go przed owulacja myśląc że już była i tym sposobem zablokowałam sobie owulację i w 3 cyklu zaszłam w ta szczęśliwa ciążę.
Jeżeli masz wrażliwy żołądek to ja bym zgłosiła lekarzowi żeby zamienił na luteinę. Resztę @witch84 wyjaśniła :)
 
reklama
Hej dziewczyny,
Już kiedyś pisałam na tej grupie i pokazano mi tu masę wsparcia…
Wracam z kolejnym zmartwieniem…
Mam aktualnie 29 DC. Wczorajsza beta wyszła 46. A testy nie ciemnieją… co o tym uważacie? Jutro powtórzę betę, ale plakac mi się chce już…
Załączam zdjecia. Na gorze najbardziej aktualny test z dzisiaj. Robione dzien po dniu

jutro pojde… progesteron miałam wczoraj na poziomie 27… może to mało? już się strasznie martwię, bo myślałam ze ta kreska na testach powinna ciemniec… mowie Wam- stres zycia
Progesteron masz ładny 😊 kochana no nie wiem co mam ci powiedzieć prócz tego żebys nie załamywała się. U mnie testy ciemnialy, na betę nie poszłam bo uważam że to niepotrzebny stres. Aktualnie 7 tydzień ciąży mam. Pierwsze USG dopiero w poniedziałek. Ty masz bardzo młoda ciążę dlatego taka beta może być. W ramach pocieszenia powiem że ja od kilku dniu miałam takie zawroty głowy i nudności, że prawie w przedszkolu jak poszłam po córkę to zemdlałam. A dziś jak ręką odjął. Proc, zmęczenia ogromnego( oglądałam w pracy serial i przysnęłam ) czuje się idealnie. I też mogłabym się załamac bo skoro już te objawy mi tak nie dokuczają to może coś jest nie tak. Ale staram się myśleć pozytywnie, niestety na niektóre rzeczy nie mamy wpływu. Jeśli ma być dobrze to będzie m, także kocha trzymam kciuki za ciebie, siebie i resztę dziewczyn. Kiedy masz wizytę u gina?
Hej Kochane!
Czy któraś z Was ma doświadczenie z duphastonem?
Jestem dwa tyg po laparoskopii, mam usunięte zrosty i wyszło też trochę endometriozy. Ale oba jajowody mam teraz drożne. Biorę od pon duphaston 10mg 2 razy dziennie. Od 18 DC, tak mi dał ginekolog. I kazał się starać. No i mam pytanko, bo chyba mam biegunkę, podjerzewam że to właśnie ten duphaston tak na mnie zadziałał, bo wczoraj i dzis jakieś bóle brzucha,gazy i biegunka jakby....nie wiem czy odstawić, zmniejszyć dawkę?
Ja brałam tak zapobiegawczo ale czulam się po nim ok, lekkie nudności miałam ale to nie wiem czy przez niego czy przez ciążę. Potem przepisał mi luteinę dopochwowa i tu zaczęły jest jazdy poczynając od wyplwania i brudzenia ubrać po stany zapalne kończąc. Ale podjęzykowa pewnie byłaby lepsza niż duphaston. Najlepiej skontaktuj się z ginem i powiedz mu o swoich odczuciach
 
Do góry