reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

@Chocolate1 bardzo mi przykro :( skoro zatrzymuje się serduszko to może właśnie zespół antyfosfolipidowy. Powoduje mikro skrzepy i odcina maluszka.
Tylko pamiętaj że badania na zespół należy zrobić do 6 tygodni od poronienia.

Ja z własnego doświadczenia wiem że jakbym miała coś robić na NFZ to bym do dziś sie bujała. Jeżeli kogoś stać lub ma wolne środki to lepiej chyba prywatnie. Niestety taka jest smutna rzeczywistość.

@Euforia0204 kochana nie porównuj testow, to nie ma sensu. Moja beta wynosiła prawie 2000 a test pokazywał cienką kreskę niewiele ciemniejsza od poprzedniej . To bardzo wczesna ciąża więc trzymam mocno kciuki ✊✊❤️
 
reklama
@Chocolate1 bardzo mi przykro :( skoro zatrzymuje się serduszko to może właśnie zespół antyfosfolipidowy. Powoduje mikro skrzepy i odcina maluszka.
Tylko pamiętaj że badania na zespół należy zrobić do 6 tygodni od poronienia.

Ja z własnego doświadczenia wiem że jakbym miała coś robić na NFZ to bym do dziś sie bujała. Jeżeli kogoś stać lub ma wolne środki to lepiej chyba prywatnie. Niestety taka jest smutna rzeczywistość.

@Euforia0204 kochana nie porównuj testow, to nie ma sensu. Moja beta wynosiła prawie 2000 a test pokazywał cienką kreskę niewiele ciemniejsza od poprzedniej . To bardzo wczesna ciąża więc trzymam mocno kciuki ✊✊❤️
dziękujemy kochane!!! Bardzo mi pomagacie jak zwykle
 
A na co się bierze ten acard w ciąży? 🤔
Tu, gdzie mieszkam, zapisują po pierwszym trymestrze (od 12 tygodnia) jako prewencję stanu przedrzucawkowego dla osob, które mają wysokie jego ryzyko. Na to są dowody. Są tez domniemania, ze tzn „low-dose aspirin” może pomagać w kwestii poronień czy ograniczeń wzrostu płodu, ale na to dowodów mocnych nie ma… W Polsce raczej przepisywana na podstawie badań z 2017, które pokazuja, ze mała dawka nie wpływa negatywnie na rozwój płodu, tak trochę prewencyjnie, jeśli ktoś ma historie niepowodzeń położniczych. Czy to ma sens? Zazwyczaj nie…
 
@Chocolate1 bardzo mi przykro :( skoro zatrzymuje się serduszko to może właśnie zespół antyfosfolipidowy. Powoduje mikro skrzepy i odcina maluszka.
Tylko pamiętaj że badania na zespół należy zrobić do 6 tygodni od poronienia.

Ja z własnego doświadczenia wiem że jakbym miała coś robić na NFZ to bym do dziś sie bujała. Jeżeli kogoś stać lub ma wolne środki to lepiej chyba prywatnie. Niestety taka jest smutna rzeczywistość.

@Euforia0204 kochana nie porównuj testow, to nie ma sensu. Moja beta wynosiła prawie 2000 a test pokazywał cienką kreskę niewiele ciemniejsza od poprzedniej . To bardzo wczesna ciąża więc trzymam mocno kciuki ✊✊❤️

A powiedz mi gdzie takie badania sie wykonuje zespół antyfosfolipidowy?
 
Ja robiłam badanie histopatologiczne (wciąż czekam na wyniki) oraz genetyczne (tu wszystko ok). Teraz czekam na @ żeby udać się do lekarza i zobaczymy co mi powie.
Jestem 14 dni po łyżeczkowaniu i choć wydawało mi się , ze nakreśliłem sobie jakiś „plan przetrwania” na najbliższe miesiące to czuje ze smutek znowu mnie dopada. Beznadzieja. Płakać się chce.
 
Ja robiłam badanie histopatologiczne (wciąż czekam na wyniki) oraz genetyczne (tu wszystko ok). Teraz czekam na @ żeby udać się do lekarza i zobaczymy co mi powie.
Jestem 14 dni po łyżeczkowaniu i choć wydawało mi się , ze nakreśliłem sobie jakiś „plan przetrwania” na najbliższe miesiące to czuje ze smutek znowu mnie dopada. Beznadzieja. Płakać się chce.
Eh rozumiem, wg mnie minęło bardzo mało czasu, masz totalnie prawo czuć taką sinusoidę, ale dla pocieszenia - tego będzie coraz mniej. A z drugiej strony trzeba przyznać, ze kolejne kroki tez maja swoje wymagania, niestety obawy nie odchodzą, smutek trochę zamienia się w ekscytacje i spory stres, wiec potrzebujemy sporo siły w zapasie… Odpoczywaj i gromadź siły na razie, bo koniec koncow sens jest patrzeć tylko do przodu :x Tez mam właśnie dołek i takie myśli przychodzą mi do głowy jako jedyne sensowne…
 
Hej Kochane!
Czy któraś z Was ma doświadczenie z duphastonem?
Jestem dwa tyg po laparoskopii, mam usunięte zrosty i wyszło też trochę endometriozy. Ale oba jajowody mam teraz drożne. Biorę od pon duphaston 10mg 2 razy dziennie. Od 18 DC, tak mi dał ginekolog. I kazał się starać. No i mam pytanko, bo chyba mam biegunkę, podjerzewam że to właśnie ten duphaston tak na mnie zadziałał, bo wczoraj i dzis jakieś bóle brzucha,gazy i biegunka jakby....nie wiem czy odstawić, zmniejszyć dawkę?
 
reklama
Do góry