reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Wiecie jak to jest ze statystykami. Jeżeli Kowalski zarabia 5tys a Nowak 1tys, to statystycznie zarabiają po 3tys. Jeżeli organizm normalnie funkcjonuje, to myślę że jest gotowy i można się starać.
 
reklama
Ja też jestem za tym, żeby po prostu siebie obserwować. Po pierwszym poronieniu, które podobno było ciążą pozamaciczną z pseudopęcherzykiem w macicy, długo dochodziłam do siebie fizycznie + leżałam miesiąc w szpitalu, więc ja serio byłam wrakiem. Musiały minąć 3 cykle, zanim mi się miesiączka unormowała no i dostawałam metotreksat, więc bałam się wcześniej zachodzić w ciążę. Odczekaliśmy pół roku i teraz znowu to poronienie, ale czuję się zupełnie inaczej. Po łyżeczkowaniu krwawiłam krótko (większość poroniłam sama przed zabiegiem), okres przyszedł miesiąc później, w macicy czysto, a ja fizycznie czuję się dobrze. Psychicznie gorzej, ale po zrobieniu kilku badań i po zadeklarowaniu przez ginkę, że przy następnej ciąży acard + heparyna, trochę się uspokoiłam.

Obie te ciąże zatrzymały się na bardzo wczesnym etapie i o ile w pierwszym przypadku czekaliśmy ze względu na metotreksat, tak teraz też nie bardzo rozumiem powód oczekiwania. Ale dla spokoju ten cykl już odpuściliśmy, chociaż dla mnie bezczynność jest najgorsza. Żeby trochę uspokoić głowę, zaczęłam biegać, to może coś schudnę przynajmniej 😜

@Chocolate1 jak to po kolejnym poronieniu? Co się stało? 😢 Ja robiłam właśnie pakiet na trombofilię, ale żałuję, że nie zrobiłam w kierunku zespołu antyfosfolipidowego, bo to najlepiej do 6 tygodni po poronieniu. Więc może zacznij od tego.
 
Hej dziewczyny,
Już kiedyś pisałam na tej grupie i pokazano mi tu masę wsparcia…
Wracam z kolejnym zmartwieniem…
Mam aktualnie 29 DC. Wczorajsza beta wyszła 46. A testy nie ciemnieją… co o tym uważacie? Jutro powtórzę betę, ale plakac mi się chce już…
Załączam zdjecia. Na gorze najbardziej aktualny test z dzisiaj. Robione dzien po dniu
 

Załączniki

  • IMG_1990.jpg
    IMG_1990.jpg
    128,1 KB · Wyświetleń: 80
Hej dziewczyny,
Już kiedyś pisałam na tej grupie i pokazano mi tu masę wsparcia…
Wracam z kolejnym zmartwieniem…
Mam aktualnie 29 DC. Wczorajsza beta wyszła 46. A testy nie ciemnieją… co o tym uważacie? Jutro powtórzę betę, ale plakac mi się chce już…
Załączam zdjecia. Na gorze najbardziej aktualny test z dzisiaj. Robione dzien po dniu
Testy nie służą do oznaczania poziomu bety w krwi, nie muszą wcale ciemnieć. Tym bardziej przy takiej becie, którą masz. No i testy odczytujemy w czasie wyznaczonym przez producenta, nie ma sensu ich trzymac dłużej. Skoro beta wyszła pozytywna to może to być bardzo wczesna ciąża, zrobisz drugi raz i zobaczysz jaki będzie przyrost. Nikt tutaj Ci z testów nic nie wywróży. Cierpliwości 😉 czeka cię jeszcze 8msc ciąży, więc warto wrzucić na luz 😊
 
Hejka dziewczyny, jakie polecacie wykonać badania po poronieniu kolejnym? Trombofilie zamówiłam, a cos wiecej ?
Mi gin mówił że statystycznie najwięcej poronien to albo wady generyczne albo bakterie w pochwie dlatego zlecają cały pakiet wymazów z pochwy i szyjki macicy i to bym robiła na początku. Do tego TSH wiadomo cały pakiet i polecam też glukoze i insulinę na czczo.po
Hej dziewczyny,
Już kiedyś pisałam na tej grupie i pokazano mi tu masę wsparcia…
Wracam z kolejnym zmartwieniem…
Mam aktualnie 29 DC. Wczorajsza beta wyszła 46. A testy nie ciemnieją… co o tym uważacie? Jutro powtórzę betę, ale plakac mi się chce już…
Załączam zdjecia. Na gorze najbardziej aktualny test z dzisiaj. Robione dzien po dniu
Porownuje się jak już zdjęcia testów a nie testy bo kreska przy ciazy po 1h potrafi być ciemniejsza niż po tych 5min. Dodatkowo można porównywać tylko te same testy. Jeśli chcesz wiedzieć koniecznie czy przyrasta to tylko beta z krwi.
 
Hej dziewczyny,
Już kiedyś pisałam na tej grupie i pokazano mi tu masę wsparcia…
Wracam z kolejnym zmartwieniem…
Mam aktualnie 29 DC. Wczorajsza beta wyszła 46. A testy nie ciemnieją… co o tym uważacie? Jutro powtórzę betę, ale plakac mi się chce już…
Załączam zdjecia. Na gorze najbardziej aktualny test z dzisiaj. Robione dzien po dniu
Oooo gratuluję, w końcu udało się!!!
Czy coś innego zrobiliście w tym cyklu?

Co do testów nie porównuj kresek, zrób betę i spokojnie
 
Hejka dziewczyny, jakie polecacie wykonać badania po poronieniu kolejnym? Trombofilie zamówiłam, a cos wiecej ?
Hej, a testowałas mniejsze rzeczy takie jak TSH, homocysteinę, cukier, czy wymazy? Jak czytam badania to zespół antyfosfolipidowy powoduje dużo więcej realnych problemów, niż zakrzepica, dużo częściej. Ale wszędzie podkreśla się, ze to raczej dotyczy strat w drugim trymestrze.

W pierwszym to jednak królem są wady genetyczne, anatomiczne w trakcie rozwoju, bardzo randomowe rzeczy, które nie powinny się powtórzyć :/ Jeśli sprawa się powtarza, to masz prawo zrobić już porządniejszy przegląd pod okiem lekarza, może spróbuj znalezc jakiegos, który będzie miał na to pomysł - wiem, ze to nie jest proste…
Brałaś moze metylowane formy wit B?
Albo acard/heparynę? To z takich standardów, które widzę wszędzie. Tylko pamiętaj, ze jeśli przechodzisz ciężki czas to tez daj sobie chwile na dojście do siebie… te kolejne kroki bywają przytłaczające.

Ja w sumie zrobiłam cały ciężki kaliber i nie wyszło nic ciekawego, ale nikt nie jest skłonny robić np wymazów z pochwy bez objawów…
 
reklama
Do góry