reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

reklama
Dziewczyny byłam dziś u ginekologa na kontroli, wszystko ok, progesteron powiedział że bardzo fajny wysoki, wszystkie wyniki badań idealne. Aktualnie 13 DC, powiedzial że endometrium 6mm,pęcherzyk z lewej strony a to moja szczęśliwa strona 😁 (dwójką dzieci z niej jest) i mamy działac. Według niego owulacja występuje choć potwierdzeniem owulacji jest tylko ciąża. Pytał czy testy owu wykonuje, mowie ze tak ale wychodzą mi cały czas negatywne to kazał kupić takie ze średniej półki, żeby nie były ani za tanie ani za drogie i jakbym po 3 cyklach nie zaszła to mam przyjść i mi pomoże zajść , cokolwiek to znaczy 🤣
Ale jestem pełna optymizmu, co ma być to będzie 😊
Trzymam kciuki!!!
Mam pytanie odnośnie bólu piersi w czasie cyklu. Przed tym jak w kwietniu obumarła moja ciąża zawsze na kilka dni przed @ bolały mnie piersi, były powiekszone, bardzo bolesne. Teraz jestem w 23dc już trzeciego cyklu i nic a nic ich nie czuję. Czy któraś z Was też tak może miała/ma?
Wiesz co mi po poronieniu pozmieniało się wszystko. W jednym cyklu bolą piersi zaraz po owu aż do @ a aktualnie 3 dni przed @ dopiero zaczęły
 
Mam pytanie odnośnie bólu piersi w czasie cyklu. Przed tym jak w kwietniu obumarła moja ciąża zawsze na kilka dni przed @ bolały mnie piersi, były powiekszone, bardzo bolesne. Teraz jestem w 23dc już trzeciego cyklu i nic a nic ich nie czuję. Czy któraś z Was też tak może miała/ma?
Miałam dokładne tak samo. Odkąd pamiętam już kilka dni przed @ bardzo wrazluwe piersi, po poronieniu ani razu mnie nie zabolały. Nawet podczas miesiączki
 
Dziekuje za wiadomość. Ja mam 10, a chcemy się starać, wiec będę brała. Czy w ciąży można je brać?
Jeszcze tylko tak Ci powiem że byłam u 3 ginekologów, w zeszłym roku przeżyłam 4 straty. Każdy z nich bagatelizował moje mutacje oraz wysoką homocysteina, która bardzo powoli spadała twierdząc że nie ma to związku z ciąża i żeby generalnie nie przejmować się mutacjami i homocysteina.
Zaczęłam szukać lekarza który się na tym zna i się specjalizuje właśnie w tym temacie. Tak właśnie trafiłam na tą panią profesor co przepisała mi ten suplement na homocysteine. Ona jedyna powiedziała że poronienia zaczynają się gdy homocysteina wynosi ponad 10. ( Znaczy może to powodować poronienia ).
Teraz jestem w ciąży i stosuje jej leczenie chociaż żaden lekarz nie popiera jej metod. Jestem między młotem a kowadłem, nie wiem czy decyzje które podejmują są słuszne. Może i bez tego leczenia od niej była bym w ciąży a może właśnie to mi pomaga ją utrzymać. Nigdy się tego nie dowiem.
Ale przestałam ufać lekarzom i to jest niestety straszne.
 
Miałam dokładne tak samo. Odkąd pamiętam już kilka dni przed @ bardzo wrazluwe piersi, po poronieniu ani razu mnie nie zabolały. Nawet podczas miesiączki
Potwierdzam, ja tak samo. Przed poronieniem ból piersi, owulację wręcz bolesne, okresy ze skurczami. Teraz zero tego wszystkiego. Ale w sumie dobrze. Tylko mam bardziej obfite miesiączki
 
No właśnie a ta moja każe mi je brać. Ja generalnie już też nie wiem komu ufać.
Producenci tak piszą, żeby nie mieć problemów prawnych. Po prawdzie od dawna ginekolodzy zapisują 5 mg kwasu foliowego, ale tego zwykłego, co w świetle wiedzy/hipotez o metylacji może dawać odwrotny skutek. Więc jak tu jest 5mg w postaci zmetylowanej to może nie tak źle. Przy czym ja kiedyś zrozumiałam, że Ty do tego bierzesz jeszcze 5mg zwykłego kwasu? Co do B12, ja mam w zaleceniach od hematologa w ciąży brać 1000 mikrogr a poza ciąża 100 mikrogr. Jem mięso i mam wynik B12 we krwi powyżej normy (jednocześnie mam dobra homocysteine). Także jakoś mnie nie przerażają te dawki w modulatorze.

@Wylogowana Ja miałam dobre wyniki na Femibionie i na Prenatalu, więc nie kombinowałam w ciąży. Ale składy tych preparatów nie powalają.
 
Producenci tak piszą, żeby nie mieć problemów prawnych. Po prawdzie od dawna ginekolodzy zapisują 5 mg kwasu foliowego, ale tego zwykłego, co w świetle wiedzy/hipotez o metylacji może dawać odwrotny skutek. Więc jak tu jest 5mg w postaci zmetylowanej to może nie tak źle. Przy czym ja kiedyś zrozumiałam, że Ty do tego bierzesz jeszcze 5mg zwykłego kwasu? Co do B12, ja mam w zaleceniach od hematologa w ciąży brać 1000 mikrogr a poza ciąża 100 mikrogr. Jem mięso i mam wynik B12 we krwi powyżej normy (jednocześnie mam dobra homocysteine). Także jakoś mnie nie przerażają te dawki w modulatorze.

@Wylogowana Ja miałam dobre wyniki na Femibionie i na Prenatalu, więc nie kombinowałam w ciąży. Ale składy tych preparatów nie powalają.
Tak, tak ja mam jeszcze 5 mg zwykłego. Próbuję jakoś sobie to tłumaczyć że to może się kompensuje i staram się myśleć że pani profesor wie co robi ...
Też trzeba mieć na uwadze że każdy organizm może różnie reagować na różne suplementy.

Jutro jadę zbadać ta homocysteine.
 
reklama
Do góry