reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Dziewczyny bardzo prosze o rade.
Poronienie w marcu, wczoraj test pozytywny.
Po poronieniu zaczelam sie ostro suplementowac bo mialam sporo niedoborow.
Biore metylowany kwas foliowy i metylowane witaminy z grupy B razd dziennie
Witamina D3 - 4tys jednostek raz dziennie
Magnez - 500 mg raz dziennie
Vit C - 1000 mg raz dziennie
Zelazo - 40 mg raz dziennie
Czy te dawki sa w porzadku podczas ciazy? To sa zwykle witaminy, a nie specjalnie przeznaczone dla kobiet w ciazy.
Jesli te dawki nie sa w porzadku to czy polecacie jakies dobre witaminy ktore moglabym teraz brac? O dobrym skladzie, ktore nie szkodza w ciazy.
Do lekarza chce isc dopiero za jakies dwa tygodnie, a przez ten czas nie chce sobie zaszkodzic.
Ostatnie wyniki badan z zeszlego tygodnia pokazaly poprawe po suplementacji, wszystko miesci sie w normach, ale jest jednak bardzo przy dolnej granicy.

Napisz jakie te witaminy B bierzesz. Nie wiem jak z zelazem, ale te pozostałe witaminy ja brałam w ciąży. Wit C w większych dawkach, bo miałam krwawienia (czy pomogła to inna sprawa, znajomej lekarka powiedziała, że ma nie brać wit C w ciąży, mnie pozwolono). Magnez bierzesz z b6? 500 mg to masa substancji czynnej czy jonów magnezu?


@Qruszon Daj link. Swanson kiedyś miał średni ten preparat homocysteiny, z cyjanokobalamina i nie wiem, czy z metylofolianem. Jak to ten, o którym myślę, to bym Ci odradzała.
 
reklama
Napisz jakie te witaminy B bierzesz. Nie wiem jak z zelazem, ale te pozostałe witaminy ja brałam w ciąży. Wit C w większych dawkach, bo miałam krwawienia (czy pomogła to inna sprawa, znajomej lekarka powiedziała, że ma nie brać wit C w ciąży, mnie pozwolono). Magnez bierzesz z b6? 500 mg to masa substancji czynnej czy jonów magnezu?


@Qruszon Daj link. Swanson kiedyś miał średni ten preparat homocysteiny, z cyjanokobalamina i nie wiem, czy z metylofolianem. Jak to ten, o którym myślę, to bym Ci odradzała.
Przepraszam to ten 😁 solgar
 

Załączniki

  • D60DA1D5-E615-4600-808C-96BC31E8FBD9.png
    D60DA1D5-E615-4600-808C-96BC31E8FBD9.png
    176,4 KB · Wyświetleń: 41
Napisz jakie te witaminy B bierzesz. Nie wiem jak z zelazem, ale te pozostałe witaminy ja brałam w ciąży. Wit C w większych dawkach, bo miałam krwawienia (czy pomogła to inna sprawa, znajomej lekarka powiedziała, że ma nie brać wit C w ciąży, mnie pozwolono). Magnez bierzesz z b6? 500 mg to masa substancji czynnej czy jonów magnezu?


@Qruszon Daj link. Swanson kiedyś miał średni ten preparat homocysteiny, z cyjanokobalamina i nie wiem, czy z metylofolianem. Jak to ten, o którym myślę, to bym Ci odradzała.

Witaminy metylowane biore z Douglas Lab - B-Complex with Metafolin

A magnez jakis zwykly z doppelherz - wiec tutaj raczej to zwykle substancje czynne

Wit C akurat mam w normach, biore ja profilatycznie, wiec moze akurat ja sobie teraz odstawie do konsultacji z lekarzem
 
@Qruszon No niezbyt wierzę, że Ci pomoze ten Solgar, bo z tego co widzę, w 2 kapsułkach jest 500 mikrogramów B12 i 400 mikrogarmow zwykłego kwasu. Bez metyli. A Ty, jeśli dobrze pamiętam, miałaś niedobór kwasu foliowego we krwi na foliku? Nie napisałaś też ile teraz bierzesz metylokobalaminy (B12). Może proporcje musisz zmienić.

@Wylogowana W preparatach dla ciężarnych zwykle nie ma tylu witamin z grupy B. Ale w Seeking Health Optimal Prenatal są, przy czym inne ilości - niektórych więcej, niektórych mniej. Największa roznica w B1 (w Seeking jest dużo mniej), ale nie wiem, czy ona ma jakieś znaczenie dla ciąży.
 
@Qruszon No niezbyt wierzę, że Ci pomoze ten Solgar, bo z tego co widzę, w 2 kapsułkach jest 500 mikrogramów B12 i 400 mikrogarmow zwykłego kwasu. Bez metyli. A Ty, jeśli dobrze pamiętam, miałaś niedobór kwasu foliowego we krwi na foliku? Nie napisałaś też ile teraz bierzesz metylokobalaminy (B12). Może proporcje musisz zmienić.

@Wylogowana W preparatach dla ciężarnych zwykle nie ma tylu witamin z grupy B. Ale w Seeking Health Optimal Prenatal są, przy czym inne ilości - niektórych więcej, niektórych mniej. Największa roznica w B1 (w Seeking jest dużo mniej), ale nie wiem, czy ona ma jakieś znaczenie dla ciąży.
A co polecasz właśnie na zbicie homocysteiny? B12i kwas metylowany w jednej kapsułce? Z jakiej firmy
 
@Qruszon No niezbyt wierzę, że Ci pomoze ten Solgar, bo z tego co widzę, w 2 kapsułkach jest 500 mikrogramów B12 i 400 mikrogarmow zwykłego kwasu. Bez metyli. A Ty, jeśli dobrze pamiętam, miałaś niedobór kwasu foliowego we krwi na foliku? Nie napisałaś też ile teraz bierzesz metylokobalaminy (B12). Może proporcje musisz zmienić.

@Wylogowana W preparatach dla ciężarnych zwykle nie ma tylu witamin z grupy B. Ale w Seeking Health Optimal Prenatal są, przy czym inne ilości - niektórych więcej, niektórych mniej. Największa roznica w B1 (w Seeking jest dużo mniej), ale nie wiem, czy ona ma jakieś znaczenie dla ciąży.
B8998767-AB78-44CD-A335-90F7BD044E23.png

Zamówiłam dziś to 👍 chyba się przerzucę na to tu dawka b12 jest większa, choć mam 600ponad we krwi, nie sadze, ze się wchłania.
Czekam na testydna odnośnie mutacji i zobaczymy
 
reklama
Zobacz załącznik 1290877
Zamówiłam dziś to 👍 chyba się przerzucę na to tu dawka b12 jest większa, choć mam 600ponad we krwi, nie sadze, ze się wchłania.
Czekam na testydna odnośnie mutacji i zobaczymy
Ja właśnie ten stosuje i mi zbiło homocysteine jak nic innego. A dodam że B12 miałam w górnej granicy czyli też wysoko a mimo to moje immunolog kazała odstawić wszystkie suplementy i zacząć barć właśnie to. W niecały miesiąc z 10 spadła do 7, potem zaszłam w ciążę i już nie badałam. Ale wiesz każdy organizm inaczej reaguje. Myślę że dobrze by było żebyś z kimś skonsultowała.
 
Do góry