reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Ja zawsze test ciążowy robiłam kilka dni po okresie i zawsze koło 7-8 tyg. Pierwsza wizyta. Choć ostatnim razem gin przed wizytą kazał zrobić bete. Miałam 1600 i kazał za 2 tyg na USG przyjsc. Tak jak mówisz co wisi to nie utonie. Ale jak ktoś już jest po jakiś poważniejszych przejściach jak np. Gonzi to nie dziwne że takie szybkie wizyty i te bety. Ale wierzę że będzie dobrze
No niestety u mnie to wszystko kwestia zaleceń lekarza. W innym wypadku raczej też bym tak nie latała co 2-3 dni. Niestety jesteśmy w punkcie wyjścia a beta rośnie i nie dziwię się lekarzowi bo wie co może się stać przy najgorszym scenariuszu.
 
reklama
Ja absolutnie nie neguję badania beta HCG. Nawet w takich sytuacjach kiedy potrzebne są leki jestem bardzo za jej wykonaniem. Bardziej chodziło mi i to, że Gonzi jest dopiero około 5tc i może być tak, że trzeba jeszcze poczekać aby było coś widać. A do piątku jest 5dni. Bardzo jej kibicuję, zresztą Tobie też 😉
Dziękuję za kibicowanie :) wiem o co chodziło i rozumiem.
 
@Gonzi a mnie to wcale nie dziwi, że nie widać, ja bym sobie siedziała spokojnie na L4 do piątku. Nic nie możesz zrobić a wieczne grzebanie tam też nie jest dobre. Wiem, że trudne, ale właśnie mam etap w życiu: będzie co będzie. [emoji23][emoji56] Może dlatego taka moja odpowiedź. Ile razy byś nie poszła do lekarza, na tym etapie nie powiedzą Ci nic nowego.
 
Taki jest plan :) wiecie może po jakim czasie od wystawienia przez lekarza l4 wyświetla się na stronie pacjent gov? Lekarz z kliniki wystawi mi l4 bo pisałam maila do rejestracji ale nie wiedzą do kiedy a na tej stronie się nie wyświetla nic a muszę w pracy zgłosić 🤣
Z tymi l4 jest tak, że zus i pracodawca widzą od razu, ale tobie wskakuje po kilku dniach dopiero... przynajmniej u mnie tak jest 🤷‍♀️ a jak lekarz zmieni coś w tym l4 to też nie wiesz :p
Miałam ostatnio taka sytuację że gin się pomyliła i nie wpisała kodu B i wpisała że muszę leżeć.... babka z kadr dzwoni ze rozlicza mi wypłatę i ma problem bo nie może mi zapłacić 100% skoro nie mam kodu B. Wchodzę, sprawdzam i faktycznie. Zwolnienie zwykle i chory musi leżeć... telefon do gin, ona to zmieniła a ja następnego dnia dalej widziałam tan sprzed zmiany. Dzwoniłam do kadr to babka mówi że normalnie od razu widziała zmianę ;)
 
Tylko teraz patrzę na stronie kliniki że oni tam też robią usg 3D/4D.. hmm
Może na innym sprzęcie? Skąd jesteś? E Krakowie Ultramedica ma 1 urządzenie ale za to mega super i Dobreusg to samo. Ogólnie omawiając się gdzieś musisz powiedzieć o co chodzi bo jak mają kilka aparatów to muszą Cię do odpowiedniego lekarza zapisać. Normalnie w gabinetach mają zwykły sprzęt szczególnie jak mają kilka gabinetów i przeważnie w 1 mają taki dedykowany diagnostyce.
 
@Agnieszka_1988 ja już też patrzyłam na te detektory tetna ale czytałam że jest czasem ciężko to tętno znaleźć a jak bym nie znalazła to już bym na SOR jechała 😂

U mnie to na razie i tak za wcześnie chyba na detektor ale kto wie czy później nie kupię ;)
Też właśnie czytałam, że czasem ciężko znaleźć i jest to stresujące, dlatego odpuściłam sobie zakup detektora. Poczekam cierpliwie na ruchy dziecka 🙂
 
reklama
Jeśli jesteś z okolic Bydgoszczy to mogę Ci polecić moją ginekolog która mnie prowadzi czy mutacjach i problemach immuno- Joanna Kłuszejko eskulap Osielsko. Ma bardzo duże doświadczenie w pracy z takimi pacjentami. U mnie obecnie 24 tc i jestem bardzo zadowolona.
Mąż ma dobre parametry.
Tibc ferrytyne i żelazo to mam mocno niskie bo mam wieczną anemię. Nie przyswajam dobrze żelaza. Mówiłam o tym już tylu ginekologom, że znudziło mi się powtarzać. Wszyscy to ignorują.
Dzięki. Popatrzę na resztę badań, od czego są. Na razie jestem na etapie szukania hematologa bo Invicta Bydgoszcz nie współpracuje z żadnym. Do genetyka zdaje się nie ma po co się wybierać.
Też słyszałam ale nie potwierdzam. Faktycznie czasami potrzebuje kilku minut ale zawsze znajduje. [emoji6]
@Agnieszka_1988 ja już też patrzyłam na te detektory tetna ale czytałam że jest czasem ciężko to tętno znaleźć a jak bym nie znalazła to już bym na SOR jechała [emoji23]

U mnie to na razie i tak za wcześnie chyba na detektor ale kto wie czy później nie kupię ;)
 
Do góry