reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

reklama
Wynik testu Pappa powinien też wskazywać na ryzyko preeklampsji, zahamowania wzrastania płodu i porodu przedwczesnego. Te ryzyka wg mnie niewiele dają pacjentce, która jest pod stałą opieką ginekologa i bierze acard / heparynę, ale pewnie dla kogos kto prowadzi ciążę bez leków i wg rekomendacji o 1 USG w trymestrze, zły wynik Pappa pełni rolę ostrzegawcza i otwiera drogę do profilaktyki.
Dziewczyny jak to z tym progesteronem było? 7 dni po owu się bada tak? I jak jest wysoko to prawdopodobnie owu była tak? A jak nie wiem kiedy owu była to kiedy badać?
W tym miesiącu zgłupiałam. Od 10 DC robię testy owu(wszystkie negatywne aż do dnia dzisiejszego 18dc i odpuszczam już w tym cyklu robienie). Ok testy też się mogą mylić. Skok temp.byl, śluzu płodnego było mega, ból jajnika i podbrzusza też. Teraz już mam śluz lepki. Według mnie owu była w 15dc. W tamtym miesiącu test owu pozytywny pokrył się z apka, temperatura i skokiem. Hmm...
Co prawda starania zaczynam od kolejnego cyklu ale jak zaś będzie taka sytuacja to kiedy ten progesteron badać?
Ostatni dzień śluzu płodnego (tzw peak) + 7 dni
 
Czy to była triploidia?
W badaniu z materiału poronnego wyszedł zespół Turnera.
Test Nifty Pro wykazał że jest wszystko ok.... drugi raz bym nie zaufała bo jak się okazuje za wykrycie mozajek, aberracji chromosomowych itp nie biorą odpowiedzialności. Generalnie sprytnie mają to wszystko wykombinowane żeby potem jak wynik jest przekłamany nie zwrócić kasy :)
 
Nie to mi właśnie wizyty na cmentarzu pomagają. Nie dałam rady iść na pogrzeb, nie żałuję bo nie zniosłabym tego psychicznie. Ale teraz chodzę do niej, rozmawiam... Dużo mi to daje. Zawsze po tej wizycie jestem taka spokojniejsza.
Ja właśnie od pogrzebu nie moge się przełamać...za świeże rany nadal, codziennie myśle, codziennie rozdrapuje, codziennie widze wszystko co sie działo tamtej nocy. Jeszcze za bardzo boli.
 
Będę robiła też wszystkie usg prenatalne. Z tego co czytałam pappa czasem się myli, test nie jest taki dokładny, więc wolę zrobić od razu Nifty i będę spokojniejsza.
Hm. Na forum już wiele razy czytałam, że test pappa się myli. To jest nielogiczne zdanie. Test pappa razem z USG pozwalają określić ryzyko trisomi 21 13 i 18. Jeżeli ryzyko wyjdzie mega wysokie np. 1:8 to jeżeli urodzi się zdrowe dziecko to test się (uwaga, uwaga!) Nie myli. To jedynie oznacza, że jedna kobieta na osiem z takimi wynikami krwi i USG urodzi chore dziecko, a siedem zdrowe. Dopiero amniopunkcja pozwala na faktyczne zbadanie kariotypu dziecka. Warto zapytać lekarza czy warto wykonać test typu Nifty. To jednak dość kosztowne badanie.
 
To mój ginekolog prowadzący ciążę polecił mi Nifty, mówił, że jest lepszy niż pappa. Wczesniej nawet nie słyszałam o tych badaniach. Już się umówiłam na 26maja🙂 przynajmniej poznam płeć w cenie badania.
Chociaż po tym co napisałyście nie wiem czy po prostu Pappa nie wykonać.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
W badaniu z materiału poronnego wyszedł zespół Turnera.
Test Nifty Pro wykazał że jest wszystko ok.... drugi raz bym nie zaufała bo jak się okazuje za wykrycie mozajek, aberracji chromosomowych itp nie biorą odpowiedzialności. Generalnie sprytnie mają to wszystko wykombinowane żeby potem jak wynik jest przekłamany nie zwrócić kasy :)

A to była jakaś wersja Nifty bez zespołu Turnera (Pro wg ulotek bada ZT) czy wg Twojego Nifty prawdopodobieństwo ZT było niskie i mimo to nie oddali Ci pieniędzy?
 
Ja właśnie od pogrzebu nie moge się przełamać...za świeże rany nadal, codziennie myśle, codziennie rozdrapuje, codziennie widze wszystko co sie działo tamtej nocy. Jeszcze za bardzo boli.
Kiedy poroniłas? Musisz to przetrawić, jakkolwiek to zabrzmi. Ja dalej niedowierzam jak to się mogło stać ale stało się
 
reklama
To mój ginekolog prowadzący ciążę polecił mi Nifty, mówił, że jest lepszy niż pappa. Wczesniej nawet nie słyszałam o tych badaniach. Już się umówiłam na 26maja🙂 przynajmniej poznam płeć w cenie badania.
Chociaż po tym co napisałyście nie wiem czy po prostu Pappa nie wykonać.
Ależ jestem ciekawa kto tam pomieszkuje 😁zakładam że dziewczynka bo silna 😁 choć ja obie ciążę miałam przeczucie że chłopak, wszyscy gadali mi że świetnie wyglądam to pewnie chłop a tu dziewczynki dwie.
W domu już jesteś? Jak się czujesz?
 
Do góry