reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Dziewczyny jak to z tym progesteronem było? 7 dni po owu się bada tak? I jak jest wysoko to prawdopodobnie owu była tak? A jak nie wiem kiedy owu była to kiedy badać?
W tym miesiącu zgłupiałam. Od 10 DC robię testy owu(wszystkie negatywne aż do dnia dzisiejszego 18dc i odpuszczam już w tym cyklu robienie). Ok testy też się mogą mylić. Skok temp.byl, śluzu płodnego było mega, ból jajnika i podbrzusza też. Teraz już mam śluz lepki. Według mnie owu była w 15dc. W tamtym miesiącu test owu pozytywny pokrył się z apka, temperatura i skokiem. Hmm...
Co prawda starania zaczynam od kolejnego cyklu ale jak zaś będzie taka sytuacja to kiedy ten progesteron badać?
 
reklama
Właśnie doczytałam na skierowaniu że test pappa z uwagi na stwierdzenie większego ryzyka urodzenia dziecka dotkniętego choroba uwarunkowana monogenetycznie lub wieloczynnikowa oraz poronienia nawykowe 😫😫
Nie mam pojęcia z czego to wywnioskowała ale może chodzi o mutacje ?
Ja robie Nifty, podobno jest dokładniejsze.
 
Ja robie Nifty, podobno jest dokładniejsze.
Tak to prawda wiele wiele wiele bardziej dokładniejsze. A cena jaką jest?
Choć ja wychodziłam z założenie (bo też zastanawiałam się nad nifty) że co mi to da? Cokolwiek by nie wykazał przeciez i tak urodzę to dziecko więc zrezygnowałam.
 
Jestem właśnie po wizycie u immunologa. Wyniki badań w normie, mam kontynuować leczenie. Ale ... Zleciła mi test Pappa, co o nim sądzicie ?
Z tego wszystkiego nie zapytałam właściwie czemu mi go zleca 🙄
Test pappa to skład badań prenatalnych. Nie ma co się obawiać ;) jak masz skierowanie to zaoszczędzisz trochę kasy. Może gin napisała na skierowaniu cokolwiek, żebyś miała je refundowane na nfz, a nie musiała robic ich prywatnie ;)
 
Jestem właśnie po wizycie u immunologa. Wyniki badań w normie, mam kontynuować leczenie. Ale ... Zleciła mi test Pappa, co o nim sądzicie ?
Z tego wszystkiego nie zapytałam właściwie czemu mi go zleca 🙄
Mi w ciąży ginekolog tez zalecała wtedy była to pierwsza ciąża bez poronień i wiedzy o trombofilii; moja ginekolog mówiła, ze każda kobieta powinna zrobić i ze to przyszłość ginekologii
 
Każdy lekarz każdej kobiecie w ciąży powinien zalecać usg I trymestru w połączeniu z testem pappa. Niezależnie od wieku i niezależnie od historii ciąż, poronień, mutacji etc. Nie rozumiem jak kobiety mogą tego nie robić albo robić samo usg które daje ledwie 60-70% pewności.
Właśnie doczytałam na skierowaniu że test pappa z uwagi na stwierdzenie większego ryzyka urodzenia dziecka dotkniętego choroba uwarunkowana monogenetycznie lub wieloczynnikowa oraz poronienia nawykowe [emoji31][emoji31]
Nie mam pojęcia z czego to wywnioskowała ale może chodzi o mutacje ?
 
Tak to prawda wiele wiele wiele bardziej dokładniejsze. A cena jaką jest?
Choć ja wychodziłam z założenie (bo też zastanawiałam się nad nifty) że co mi to da? Cokolwiek by nie wykazał przeciez i tak urodzę to dziecko więc zrezygnowałam.
No ja akurat mam inne podejście do ciężkich wad genetycznych i wolę wiedzieć jak najszybciej. Cena testu to 2400 zł.
 
No ja akurat mam inne podejście do ciężkich wad genetycznych i wolę wiedzieć jak najszybciej. Cena testu to 2400 zł.
No ale ciężkie wady genetyczne wykrywa też przecież chyba normalne badanie prenatalne połączone z testem pappa nie? Potem ewentualnie ta amniopunkcję zlecają ale wiadomo że lepiej wtedy to nifty zrobić bo mniej inwazyjne. Czy jak ten test robisz to już tego pakietu tych prenatalnych się nie robi tak?
 
reklama
No ale ciężkie wady genetyczne wykrywa też przecież chyba normalne badanie prenatalne połączone z testem pappa nie? Potem ewentualnie ta amniopunkcję zlecają ale wiadomo że lepiej wtedy to nifty zrobić bo mniej inwazyjne. Czy jak ten test robisz to już tego pakietu tych prenatalnych się nie robi tak?
Będę robiła też wszystkie usg prenatalne. Z tego co czytałam pappa czasem się myli, test nie jest taki dokładny, więc wolę zrobić od razu Nifty i będę spokojniejsza.
 
Do góry