reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

reklama
Ona przyjmuje w Persevere. Teraz kiedy Helenka ma padaczkę, to wreszcie mamy dobrego lekarza. Lekarza rehabilitacji świetnego też znam, ale to w Krakowie niestety.
Prawidłowa pielęgnacja, to podnoszenie z pozycji leżącej, odkładanie, odbijanie, ubieranie, przewijanie. Kiedy robisz to prawidłowo maluch się nie boi, nie stosuje kompensacji i nie wzmaga napięcia mięśniowego. Tego wszystkiego nauczyłam się przy Helence, choć przy synku też próbowałam. Ale ona bardzo tego potrzebowala
A czy pediatra jest w stanie postawić diagnozę? I ewentualnie pokierować dalej?
 
A co masz na myśli prawidłową pielęgnacja?
Skonsultuje sprawę ze swoim pediatra i będę działać. Dzięki za polecenie. Do Katowic mam blisko więc mogę podjechać i skonsultować.
Zawsze coś musi wyjść...
Hej.
Dlugo by pisać o naszej drodze z Milka do wyjścia z wzmozonego napiecia. W skrócie powiem ze dopiero 4 i 5 fizjo dobrze zdiagnozowała corke. 3 pediatrow jak i neurolog widzieli tylko skutek a nie przyczynę.
Nie dotarlam do wcześniejszego twojego wpisu jak u ciebie sytuacja. Ale ogólnie rzecz biorąc dobra fizjo lekarz powinna zbadać dziecko i zastosować ćwiczenia.
Z całego serca polecam dr Ewelina Nowak. Obecnie nie przyjmuje w katowivach a prywanie u siebie w domu w Wiśle Wielkiej (droche za Pszczyna). Ona przeprowadziła prawidłowo badanie. Opisała co bedzie robic, jak wszystko się ma do rozwoju dziecka. Jaka metoda cwoczymy. Daje nagrać jak wykonuje cwoczenia. Potem ty wykonujesz z dzieckiem i "zadaje" je do domu. My ćwiczyliśmy 3 razy dziennie po 30 minut. Łącznie 1.5 h cwoczen. Trafilam do niej dopiero jak Miłka miała 6 miesiecy. W efekcie wnm w barkach i baaardzo onm w osoli glowa tulow w miesiac wyleczone. Corka na 6.5 mirsiaca sama przyjęła pozycje siedzaca i rozwija się bardzo szybko.
Najśmieszniejsze jest to ze bylam u tej Pani umowiona 2 razy. Jak Miłka miala miesiac a potem 4 miesiące.vMusialam odwołać.

Przede wszystkim aktywna poelegmacja. Prawidlpwe podnoszenie bokiem z podłoża, prawidłowe noszenie. Nie przoem do świata. Nie pionizowanie dziecka. To co widzimy. Czyli zaciśnięte piastki, wyginanie glowy, sztywne rece i nogi, niechęć do ubierania, robienie mostków płaczliwość to jest kompensacja obniżonego napięcia. I fajnie to odpisała na swoim blogu MAMA FIZJOTERAPEUTKA. Pediatrzy mi mowili ze jest napięta a fozjo ze ma obniżone napięcie. Oboje mieli racje. Bo na obwodzie byla spieta a w osi galareta 😁😁moge duuuuuuugo o tym pisać. Jak chcesz napisz na priv moge podesłać namiary, lekarzy, pokazać ceoczenia,m opisać jaka drogę przeszliśmy, co mnie zaniepokoiło itp.
Jedno wiem. Intuicja matki działa. I jak coś coe niepokoi to idz i sprawdź. Ja ufam panie dr Ewelina Nowak baaaardzo. Znajdź ja na znany lekarz. Wszyscy chwala. Zaluje ogromnie ze nie trafiłam do niej wczesniej.
My obniżaliśmy barki, otwieraliśmy rece, ćwiczyliśmy wysoki podpor i miesnie brzucha. Poprzedni fizjo mi mowili : proszę porobic cwiczenia. Ona kazala i dokładnie opisała. Miałyśmy jeszcze asymetrie ale wyprowadzila nas fizjo ma 5 spotkaniach (inna).
Neurolog. Jak znajdę to podeślę. Polecil mi ja dr Bodzek. A dr Nowak ja znała i tez byla spokojna jak zobaczyła od niej notatkę ze wszystko neurologicznie ok.

Uffff.... Tyle ode mnie. Aaaa nie podnosić dziecka trzymając glowa i pupa. Dziecko traci podparcie i się napina. Warto poszukać na yt. 👍👍
 
Ps. A czy któraś z was moze polecić dobrego pediatre pro kp?
Mamy od 4 misieca problem z zatwardzeniami. Kazali u 4 miesięcznej jeszcze Milki rozszerzac diete i to od marchwi. Nie poszlam ta droga. I mialam racje bo ma 7 miesiecy. Je inne rzeczy a nadal problem i to nawet większy....
Jeszcze nie mamy przyrostu od 3 tygodni. Stoimy z waga w miejscu. Wiem ze teraz czworakuje, chodzi gdzie chce, szybko się rozwija i podobno dzieci mogą mieć przestoj. Ale nie wiem czy az taki. 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️ moze to być nawet wizyta online. Polecicie kogoś?
 
Ps. A czy któraś z was moze polecić dobrego pediatre pro kp?
Mamy od 4 misieca problem z zatwardzeniami. Kazali u 4 miesięcznej jeszcze Milki rozszerzac diete i to od marchwi. Nie poszlam ta droga. I mialam racje bo ma 7 miesiecy. Je inne rzeczy a nadal problem i to nawet większy....
Jeszcze nie mamy przyrostu od 3 tygodni. Stoimy z waga w miejscu. Wiem ze teraz czworakuje, chodzi gdzie chce, szybko się rozwija i podobno dzieci mogą mieć przestoj. Ale nie wiem czy az taki. [emoji2368][emoji2368][emoji2368] moze to być nawet wizyta online. Polecicie kogoś?
Ogólnie z tym to problem w ogóle. Skoro twoje dziecko miało obwodowo obniżone napięcie, to może miec słabsza perystaltykę jelit. Na pewno warto zrobić badanie, które się nazywa pasaż. Wielkiej filozofii na zatwardzenia nie ma. Musisz bardzo pilnować co je twoje dziecko. Naucz ja jeść buraki pod każdą postacią najlepiej codziennie i kiszonki, np zupa ogórkowa. Uważaj na marchew, ryż, mm, banany, żelki, czekoladę. To dość zatwardzajace rzeczy. A jak znajdziesz kogoś, kto ci pomoże z Milka to wyślij mi namiary. Mnie się jeszcze to nie udało. Skoro dziecko ma zatwardzenia, to wizyta u gastrologa mile widziana. Poszukaj dr. Więcek. Pomoże sprawdzić dziecko od strony przewodu pokarmowego. Może też przypisać wam makrogol ( forlax, dicopeg) pomoże zadbać o regularne wypróżniania. I obserwuj dziecko, czy nie ma nietolerancji, czy alergii. Mogą one powodować stan zapalny jelit, którego nie zauważysz, a będzie utrudniał wypróżnianie. Wszystko najlepiej sprawdzić. Bo jest jakaś przyczyną zatwardzen
 
reklama
Do góry