reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

reklama
Potwierdzam że ważne jest właściwe podejście pod kątem aktiwizowania różnych grup mięśniowych podczas codziennych aktywności. Dużo inspiracji można znaleźć oglądając filmy instruktażowe Pawła Zawitkowskiego
Ona przyjmuje w Persevere. Teraz kiedy Helenka ma padaczkę, to wreszcie mamy dobrego lekarza. Lekarza rehabilitacji świetnego też znam, ale to w Krakowie niestety.
Prawidłowa pielęgnacja, to podnoszenie z pozycji leżącej, odkładanie, odbijanie, ubieranie, przewijanie. Kiedy robisz to prawidłowo maluch się nie boi, nie stosuje kompensacji i nie wzmaga napięcia mięśniowego. Tego wszystkiego nauczyłam się przy Helence, choć przy synku też próbowałam. Ale ona bardzo tego potrzebowala
 
Sprawdziłam - autorem jest Paweł Zawitkowski. Jakby ktoś jeszcze potrzebował, to mogę przesłać.

A jeszcze mi się przypomniało - u nas w trakcie zajęć dodatkowo był masaż Shantala. Niestety nie pomogę za bardzo w tym jak się go wykonuje, bo nam wszystko fizjoterapeutka pokazywała, a w necie nic sensownego wówczas nie znalazłam. A teraz niewiele pamiętam. Myślę, że też warto spróbować :)
 
@witch84 dzięki za poradnik. Oglądałam wczoraj kilka filmików na YT i wszystko wygląda super pieknie jak dziecko jest spokojne i ma rozluźnione ciało. Jak moja córka zacznie płakać i się prężyc to nie wiem czy uda mi się zastosować te pozycje co pokazuje.
 
@witch84 dzięki za poradnik. Oglądałam wczoraj kilka filmików na YT i wszystko wygląda super pieknie jak dziecko jest spokojne i ma rozluźnione ciało. Jak moja córka zacznie płakać i się prężyc to nie wiem czy uda mi się zastosować te pozycje co pokazuje.
Uda się. Skoro twoje dziecko tak reaguje w pozycji leżącej, to tym bardziej obstawiała bym refluks. Zwłaszcza jeśli uspokaja się w pozycji pionowej. Poprobuj sobie najpierw na dziecku jak jest spokojne, zwłaszcza podnoszenie z pozycji bocznej, wtedy, kiedy nawijasz je na rękę. To wspaniały sposób podnoszenia. Pamiętaj by ciało twoje było zawsze blisko rąk, by przejmować od razu dziecko na siebie. To daje mu niesamowite poczucie bezpieczeństwa. Ten poradnik co @witch84 ma jest super
Jak dobrze się tego nauczysz, to nawet w nagłych sytuacjach, takich jak wymioty będziesz umiała to robic
 
@Humhum O to właśnie chodzi, że trzeba odpowiednio dziecko podnosić/przewijać/przewracać, by dziecko nie zapamiętywało złych wzorców. Czasem jest tak, że dziecko się denerwuje, ale to dla jego dobra. Ja polecam wizytę u fizjoterapeuty, bo jednak jak ktoś pokaże "na żywo", to jest inaczej niż oglądanie obrazków :)
 
Hej po poronieniu w 16 dniu miałam owulacje śluz płodny. Dzisiaj jest 8 dzień po owulacji czekam na testowanie.. najlepsze jest to ze mam wszystkie objawy jak w poprzedniej ciąży. Wtedy test wyszedł pozytywny już 11 dni po. W wigilie będzie 10 dzień i tak mnie korci to by był wspaniały Prezent dla mnie. 😻 co myślicie? Tak szybko możliwe jest zajście w ciąże? Testować 10-tego dnia jak wtedy miałam pozytywny 11 ??
 
reklama
Hej po poronieniu w 16 dniu miałam owulacje śluz płodny. Dzisiaj jest 8 dzień po owulacji czekam na testowanie.. najlepsze jest to ze mam wszystkie objawy jak w poprzedniej ciąży. Wtedy test wyszedł pozytywny już 11 dni po. W wigilie będzie 10 dzień i tak mnie korci to by był wspaniały Prezent dla mnie. [emoji76] co myślicie? Tak szybko możliwe jest zajście w ciąże? Testować 10-tego dnia jak wtedy miałam pozytywny 11 ??

Pewniej będzie jak pójdziesz na betę w wigilie [emoji16]
 
Do góry