reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Już wszystko wiem, w śląskich laboratoriach analitycznych wynik bety podawany jest IU/l, a nie mIU/ml, stad inne normy. Czyli u mnie raczej kolejna klapa. ;(
 
reklama
Wynik bety porównałam z widełkami Z laboratorium , wg miesiączki powinnam byc w 4 tyg, ale beta jest za niska
  • Kobiety w ciąży:
  • 1 tydzień: 5,0-50,0
  • 1-2 tydzień: 50-500
  • 2-3 tydzień: 100-5000
  • 3-4 tydzień: 500-10000
  • 4-5 tydzień: 1000-50000
  • 5-6 tydzień: 10000-100000
  • 6-8 tydzień: 15000-200000
  • 8-12 tydzień: 10000-100000
Jakieś dziwne te normy. Może w faktyczniwe pierwszym tygodniu od zapłodnienia a nie tak jak lekarze liczą od pierwszego dnia miesiączki.
 
Dostałam dziś wynik pierwszej bety. I jestem załamana. Wynik 49,5 wskazuje na 1 tydzień ciąży. A wg miesiączki powinnam byc w 4.
:(((

Do tych norm powinnaś dodać 2 tygodnie tak na prawdę, bo pewnie liczą od owulacji. Który masz dziś dzień cyklu? Bo ważny jest przyrost po 48h A nie sama wartość. Także powtórz betę po 48h i zobaczysz
 
@josiaaa dziwne rzeczywiście. U nas są takie
Screenshot_20200922_194107_com.android.chrome.jpg
 
Wynik bety porównałam z widełkami Z laboratorium , wg miesiączki powinnam byc w 4 tyg, ale beta jest za niska
  • Kobiety w ciąży:
  • 1 tydzień: 5,0-50,0
  • 1-2 tydzień: 50-500
  • 2-3 tydzień: 100-5000
  • 3-4 tydzień: 500-10000
  • 4-5 tydzień: 1000-50000
  • 5-6 tydzień: 10000-100000
  • 6-8 tydzień: 15000-200000
  • 8-12 tydzień: 10000-100000

Ale zaraz... jeśli tutaj w 1 tygodniu beta jest pozytywna to tak jakby 4 przecież... zaraz po owulacji beta jest ciagle negatywna. Czyli jeśli jesteś w 4 tygodniu to jak dla mnie wszystko się zgadza [emoji848]
 
Już wszystko wiem, w śląskich laboratoriach analitycznych wynik bety podawany jest IU/l, a nie mIU/ml, stad inne normy. Czyli u mnie raczej kolejna klapa. ;(
To są te same jednostki. Literki m (za którymi stoi ułamek 0,001) z mianownika i licznika się skracają. Wiem, że po poronieniu trudno uwierzyc, że kolejna ciąża będzie zdrowa, ale podejdź do sprawy spokojniej. Może badanie hcg jest dla Ciebie zbyt denerwujące? Może lepiej poczekaj 3 tygodnie na USG? Ciążę masz już potwierdzona, więc ewentualne leki możesz już brać. Jesli jednak chcesz powtarzać hcg, to idź do dokładnie tego samego laboratorium. Jeśli zmienisz lab, to potem nie porównasz wyników. Jednostki będą takie same, ale aparaty badawcze inne. Przy tak wczesnej ciąży różnica kilkunastu jednostek pomiędzy aparatami znowu może Cię wytrącić z rownowagi. Mi endokrynolog mówiła, że nawet laboratorium jednej sieci nie gwarantuje porównywalności wyników, bo z różnych punktów pobrań mogą wysyłać krew w różne miejsca.
 
@Novocaine Faktycznie 2x niskie bardzo hcg, może jednak warto pójść do lekarza, który ogarnia przyczyny immunologiczne. Tu dziewczyny mogą polecić lekarzy m.in. z Łodzi, Krakowa, Katowic.

@enej A co u Ciebie?

Jak miło że pytasz 😍 2 tygodnie temu urodziłam przez CC córeczkę;)
Dla odmiany borykamy się z karmieniem cyckiem.. niestety dla mnie jest to bardzo ciężkie psychicznie do ogarnięcia bo mała.ciagle wisi przy piersi..
 
Jak miło że pytasz 😍 2 tygodnie temu urodziłam przez CC córeczkę;)
Dla odmiany borykamy się z karmieniem cyckiem.. niestety dla mnie jest to bardzo ciężkie psychicznie do ogarnięcia bo mała.ciagle wisi przy piersi..
Cos mnie ominęło 🙈 wybacx! Moje gratulacje! Tak to jest ZMze w ciazy dziecko jest ciagle pezt tobke i po porodzie chcą to sano.
 
reklama
Do góry