reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Witaj. Przykro mi że straciłaś dwa maluszki :( ale nie załamuj się! Bo dwie straty nie świadczą o tym, że nie będziesz mieć dzieci :) dla pocieszenia powiem, że ja też najpierw straciłam dwa Aniołki, A z trzeciej ciąży mam cudowną córeczkę która ma już prawie 1.5 roku :) także zobaczysz że i tobie się uda.
Co do badań, mthfr to żaden problem tak na prawdę. Sprawdź sobie poziom kwasu foliowego i homocysteinę żeby wiedzieć jak się suplementowac. Na jakim etapie straciłaś ciążę? Widziałaś wcześniej serduszka u dzieci czy nie zdazylo się pokazać? Piszesz że zrobiłaś przeciwciala antykariolipinowe, ale do pełnej diagnostyki zespołu antyfosfolipidowego potrzeba jeszcze antykoagulant tocznia i przeciwciala przeciwko beta2glikoprpteinie, robiłaś je też? Warto zrobić też wymaz w kierunku mykoplazmy/ueraplazmy/chlamydii bo to infekcje które często nie dają objawów A mogą być przyczyną straty. Sprawdzaliscie z mezem/partnerem kariotyp żeby wykluczyć wady genetyczne?
Wspaniałe wiadomości! Cieszę się Twoim szczęściem. Modlę się, aby i u mnie historia miała równie piękne zakończenie. Czy zdiagnozowano u Ciebie jakąś przyczynę niepowodzeń? Czy ta szczęśliwa ciąża była wspierana lekami?
Straty u mnie były bardzo wczesne (4,6 tydzień), ciąża była jedynie potwierdzona betą z krwi, na usg nic nie było widoczne.
Zrobiłam antykoagulant tocznia, ale przeciwciał przeciwko beta2glikoproteinie już nie.
Kariotypów też nie oznaczałam, chyba wolałabym z tym poczekać na sam koniec.
 
reklama
@Novocaine Duże odstępy czasu pomiędzy ciążami? A podstawy typu TSH, cytomegalowirus, toksoplazmoza? Progesteron badałaś? Przyłączam się także do rad @roki_1991
Odstęp półtora roku pomiędzy ciążami. TSH/ glukoza itd w normie. Cytomegalowirus i toksoplazmoza niezbadane, ale chyba za duży odstęp między ciążami, aby to było przyczyną.
Co do progesteronu- dla pewności podtrzymywałam nim drugą ciążę, ale straciłam. W cyklu normalny poziom, tuż po/ końcówka poronienia bardzo niski. Ale bety też były niskie- nigdy nie przekroczyły 100.
 
@Novocaine Faktycznie 2x niskie bardzo hcg, może jednak warto pójść do lekarza, który ogarnia przyczyny immunologiczne. Tu dziewczyny mogą polecić lekarzy m.in. z Łodzi, Krakowa, Katowic.

@enej A co u Ciebie?
 
@Novocaine Faktycznie 2x niskie bardzo hcg, może jednak warto pójść do lekarza, który ogarnia przyczyny immunologiczne. Tu dziewczyny mogą polecić lekarzy m.in. z Łodzi, Krakowa, Katowic.

@enej A co u Ciebie?
Polecicie dobrego immunologa w Katowicach? A najlepiej ginekologa z dodatkową specką z immunologii. 🙏

Te wszystkie badania kosztują sporo nerwów, chyba podejmę ostatnią próbę zanim sięgnę po te specyficzne badania.
 
Wspaniałe wiadomości! Cieszę się Twoim szczęściem. Modlę się, aby i u mnie historia miała równie piękne zakończenie. Czy zdiagnozowano u Ciebie jakąś przyczynę niepowodzeń? Czy ta szczęśliwa ciąża była wspierana lekami?
Straty u mnie były bardzo wczesne (4,6 tydzień), ciąża była jedynie potwierdzona betą z krwi, na usg nic nie było widoczne.
Zrobiłam antykoagulant tocznia, ale przeciwciał przeciwko beta2glikoproteinie już nie.
Kariotypów też nie oznaczałam, chyba wolałabym z tym poczekać na sam koniec.
Czy u mnie była taka 100% przyczyna to nie wiem. Wyszły dodatnie ana więc dostałam w ciąży encorton, wyszło mthfr więc odpowiednią suplementacja, wyszło pai1 więc w połączeniu z 2 stratami dostałam w ciąży acard i heparynę przy czym acard szybko odstawiłam, wyszła mi też ueraplazma więc antybiotyk przed staraniach ja i mąż.
U Ciebie faktycznie straty bardzo wczesne, poszlabym w kierunku immunologii i genetyki. Sprawdźcie kariotyp, bo to zawsze jest wyeliminowanie bardzo konkretnej przyczyny. Immunologie w Katowicach super ogarnia dr Janosz, dużo dobrych opinii ma. To jest chyba właśnie gin, wiec to czego Ci trzeba. Ewentualnie jej mąż- o ile dobrze pamietam dr Bodzek. Szanse są, także nie poddawaj się :)
Polecicie dobrego immunologa w Katowicach? A najlepiej ginekologa z dodatkową specką z immunologii. 🙏

Te wszystkie badania kosztują sporo nerwów, chyba podejmę ostatnią próbę zanim sięgnę po te specyficzne badania.
 
Dostałam dziś wynik pierwszej bety. I jestem załamana. Wynik 49,5 wskazuje na 1 tydzień ciąży. A wg miesiączki powinnam byc w 4.
:(((
 
Wynik bety porównałam z widełkami Z laboratorium , wg miesiączki powinnam byc w 4 tyg, ale beta jest za niska
  • Kobiety w ciąży:
  • 1 tydzień: 5,0-50,0
  • 1-2 tydzień: 50-500
  • 2-3 tydzień: 100-5000
  • 3-4 tydzień: 500-10000
  • 4-5 tydzień: 1000-50000
  • 5-6 tydzień: 10000-100000
  • 6-8 tydzień: 15000-200000
  • 8-12 tydzień: 10000-100000
 
reklama
Do góry