reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ciąża Po Poronieniu

Cześć dziewczyny, niestety nie nadrobię wiadomości które pisałyście wcześniej ale potrzebuję pomocy na już 😔 jestem w 8w4d ale wczoraj na wizycie lekarz nie widział bijące go serduszka które jeszcze na ostatniej wizycie pięknie biło 😞 wg wielkości CEL ciąża przestala się rozwijać w 6+5. Leżę już w szpitalu, czekam na wyniki wymazu na koronawirusa, zrobią mi jeszcze jedno USG i mam dostać tabletki. Wieczorem albo późnym popołudniem będę miała zabieg lyzeczkowania. Zdecydowaliśmy z mężem że zachowamy próbki i zbadamy dna. Jakie jeszcze badania powinnam wykonać? Nie chce przechodzić drugi raz tego samego a myśl o kolejnych staraniach i tym stresie sprawia ze odechciewa mi się żyć 😭
Póki co jeśli poronila 1 raz to albo był to przypadek i zarodek od początku miał jakąś wadę która nie pozwoliła się dalej rozwijać lub w twoim organizmie coś jest typu mutacja lub przeciwciała które odrzuciły ciaze
 
reklama
Póki co jeśli poronila 1 raz to albo był to przypadek i zarodek od początku miał jakąś wadę która nie pozwoliła się dalej rozwijać lub w twoim organizmie coś jest typu mutacja lub przeciwciała które odrzuciły ciaze

Większość lekarzy tak mówi,ale uważam, że jeśli ktoś ma możliwości zwłaszcza finansowe warto zrobić badania. Ja zrobiłam po 1 i co prawda nie wiem czy wyniki miały wpływ na to co się stało,ale mogę reagować np. poprzez branie innych witamin (mam mutacje mthfr) i również dostałam acard ze względu na inne nieprawidłowości w wynikach.
Mogło też być tak jak piszesz i tak lekarze mówią,ale jak wyżej uważam, że jeśli ktoś może sobie pozwolić to warto zrobić badania.
 
Większość lekarzy tak mówi,ale uważam, że jeśli ktoś ma możliwości zwłaszcza finansowe warto zrobić badania. Ja zrobiłam po 1 i co prawda nie wiem czy wyniki miały wpływ na to co się stało,ale mogę reagować np. poprzez branie innych witamin (mam mutacje mthfr) i również dostałam acard ze względu na inne nieprawidłowości w wynikach.
Mogło też być tak jak piszesz i tak lekarze mówią,ale jak wyżej uważam, że jeśli ktoś może sobie pozwolić to warto zrobić badania.
Oczywiście na pewno z badań się czegoś dowie jestem tego samego zdania co Ty ja też mam mutacje mtfhr i teraz jestem na lekach
 
A ty masz heparynę?
Dziewczyny biorące heparynę pamiętajcie, że ona wypłukuje wapń i przy takim długim braniu jak ciąża zwłaszcza przy dawkach clexane/neoparin 0,6 powinno się dodatkowo suplementowac wapno (dobry jest calperos 500 albo 1000).
Może oprócz magnezu brakuje ci potasu. Ja miałam magnez magnez b6 3x2 i aspargin 2x2
Ja się podepne pod temat bo powiem szczerze że lekarz nic mi nie mówił na temat brania wapna, od początku biorę dawkę neopatinu 0.6 a teraz to chyba i będę musiała więcej bo dziś odebrałam wynik anty xa i nie mieści się w normach. We wtorek mam lekarza więc pewnie zmieni mi już dawkę. Ale z tym wapnem to są jakieś konsekwencje dla organizmu jak jest go za mało, jakies objawy??? Bo ja ogólnie czuje sie całkiem nieźle jak na ten etap ciąży, ani nospy nie brałam przez całą ciążę, magnezu tez nie bo nie mam bóli brzucha, twardnien itd... No i wapna tez do tej pory nie...Może powinnam???
 
Ja bralam tylko dawkę 0,3 fraxy, lekarz przepisał mi alfadiol, pytalam tu dziewczyn czy ktora miała przepisany w związku długotrwałym przyjmowaniem heparyny ale żadna nie znala tego leku. Przeczytałam ulotkę i zdecydowałam ze nie bede brala, mam nadzieje ze nie pozaluje !
A ty masz heparynę?
Dziewczyny biorące heparynę pamiętajcie, że ona wypłukuje wapń i przy takim długim braniu jak ciąża zwłaszcza przy dawkach clexane/neoparin 0,6 powinno się dodatkowo suplementowac wapno (dobry jest calperos 500 albo 1000).
Może oprócz magnezu brakuje ci potasu. Ja miałam magnez magnez b6 3x2 i aspargin 2x2
 
@Dzoana88 wyjątkowo trafiłaś na lekarza z głową [emoji3526]
@Paula919191
Tak powinno się brać wapno. Ciąża to wyjątkowo trudny stan dla organizmu. Dziecko kształtuje swoje ciało czerpiąc z rezerwy matki. Dlatego po ciąży wypadają włosy, psują się żeby. Do tego dorzuc regularne wypłukiwanie wapna przez heparynę. Nie odczuwa się tego na początku. To raczej widać w gęstości kości. Nadrobić po ciąży też ciężko, bo karmienie to wciąż wydatek energetyczny i utraty pierwiastków. Dla mnie dodatkowo, bo nie mogłam jeść nabiału jak karmiłam. Mam teraz problemy z sercem i że stawami. Nikt mi o wapnie nie powiedział, a miałam 2 ciążę pod rząd. Więc strach się bać co dalej.
 
Nic się tym nie przejmuj 😃 wiem że łatwo się mówi. 😝 u mnie Malutka za każdym razem odbiegala od terminu czy to z usg czy z omo. Co ja się maczytalam i nastresowakam...A jak urodziła się dopiero w 41 tc to wiedziałam skąd ta przesunięcie 😃 h mnie brzuszek odstawal od reszty o 2 tyg często. A na kolejnych usg wyrowbywal. I tak w kółko. Mała miała swój indywidualny plan na siwizne na głowie mamy 🙈
Wiem że to stresujące i nie da się nie martwić. Spróbuj zająć chyba głowę. Czas szybciej zleci wtedy.


Ja brałam Magne b6 forte 3X2. A stawiania i twardnienia brzucha miałam od 12 tc. Mówi że taki już mój urok. Ale bez magnezu to było ciężko. Mi to tutaj dziewczyny polecily. Ja osobiście polecam spasmoline zamiast no spy. 😃 był czas gdzie brałam 3x1 przez 2 tygodnie.


Studia...to wielka kpina. Nie stanęli na wysokości zadania w dobie wirusa. Z tego względu 3/ roku broni się w październiku. Ale to może i dobrze. Będę mieć więcej czasu na ogarnięcie...😊skończyć to na pewno skończę.
Widzę że twoja Zuzia też jest z szczupłych dzieciaków (mówię to w pozytywnym znaczeniu). Moja właśnie jest taka szczupła. Szkoda że nie ma takich pulorkow dużych i tluszczyku . 🤭


Jasne że tak. Gada, steka, wierci się, budzi się od mechanika rączkami 🙈 też się zmartwilam ale wydaej się to normalne.
Moja za to jest pucusiek :) kocham te wałeczki ❤❤

Niestety nospa moze obniżac napięcie mięśniowe u dzieci, więc jeśli można nie brać to lepiej nie brac. Czasem po prostu nie ma wyjścia.
Tak, wiem. I to właśnie miałam na myśli, ale jakoś urwało mi wątek bo szybko pisałam :p ja wzięłam w ciąży nospe może 5 razy, Wiki i tak ma obniżone napięcie i mimo iż już ma.14 miesięcy, dalej z tym walczymy
 
@Dzoana88 wyjątkowo trafiłaś na lekarza z głową [emoji3526]
@Paula919191
Tak powinno się brać wapno. Ciąża to wyjątkowo trudny stan dla organizmu. Dziecko kształtuje swoje ciało czerpiąc z rezerwy matki. Dlatego po ciąży wypadają włosy, psują się żeby. Do tego dorzuc regularne wypłukiwanie wapna przez heparynę. Nie odczuwa się tego na początku. To raczej widać w gęstości kości. Nadrobić po ciąży też ciężko, bo karmienie to wciąż wydatek energetyczny i utraty pierwiastków. Dla mnie dodatkowo, bo nie mogłam jeść nabiału jak karmiłam. Mam teraz problemy z sercem i że stawami. Nikt mi o wapnie nie powiedział, a miałam 2 ciążę pod rząd. Więc strach się bać co dalej.
Zamówiłam już duże opakowanie tego wapna o którym pisałaś, może i późno ale lepiej teraz niż wcale ;p

Dziewczyny w ciąży jak znosicie te upały?? U mnie 32tydzien a ja dziś ledwo dycham...pierwszy raz chyba mam taki spadek mocy od pogody.. Próbuje leżeć ale żadna pozycja nie jest wygodna...
 
Zamówiłam już duże opakowanie tego wapna o którym pisałaś, może i późno ale lepiej teraz niż wcale ;p

Dziewczyny w ciąży jak znosicie te upały?? U mnie 32tydzien a ja dziś ledwo dycham...pierwszy raz chyba mam taki spadek mocy od pogody.. Próbuje leżeć ale żadna pozycja nie jest wygodna...
Współczuję. ! Nie wyobrażam sobie wysokiej ciąży w taki zaduch. Było kilka ciepłych dni na końcówce ciąży u mnie i myślałam że urodze na spacerze...🙈🤭 ale ten czas zleciał 😱 już 32 tc??? Jak się czujesz ogólnie ?
 
reklama
Współczuję. ! Nie wyobrażam sobie wysokiej ciąży w taki zaduch. Było kilka ciepłych dni na końcówce ciąży u mnie i myślałam że urodze na spacerze...🙈🤭 ale ten czas zleciał 😱 już 32 tc??? Jak się czujesz ogólnie ?
Zanim przyszły upały to było dobrze, nie mam żadnych bóli więc nie miałam co narzekać ale ta pogoda mnie zwaliła z nóg. No i w dalszym ciągu nie śpię w nocy bo kręcą mnie nogi i stopy mnie palą w nocy, na to nic nie pomaga niestety ;p właśnie siedzę ze stopami w lodowatej misce wody ale i tak to nic nie daje :)
 
Do góry