reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Och, chwila moment! :) 🤩 macie imię wybrane?
Nie strasz proszę że to chwila moment! 😁 Jestem trochę w lesie z wyprawką i ciągle sobie powtarzam że jest jeszcze czas 😄 dopóki jeszcze nie jest mi ciężko, chciałabym żeby się dłużyło, choć pewnie już za niedługo zmienię zdanie i nie będę mogła się doczekać końca, szczególnie jak lato będzie upalne 😄 co do imienia mamy swoje typy, zobaczymy jeszcze jakie będzie ostatecznie 🙂
 
reklama
21 sierpnia moja mama obchodzi urodziny, jak trafi Ci się lwiątko zodiakalne to oooj... 😜 Ciężki charakterek 😆

Czekam na fotki, nie mogę się doczekać 🤩

@Takaja123 Ty to nie czekaj, działajcie z Mężem, wszystko wraca do normy, a trzy brzuszki już się zwolnily i czekają 😜
W ogóle patrzcie, same dziewuchy się rodzą teraz w ostatnim czasie, Leoś taki rodzynek jeden 🥰😁

@Charlotte21 ale Miłka ma czuprynę 🤩 a ja myślałam że Zuzia to taka owłosiona jest 🤦‍♀️😁

Co do wagi, ja 18 kg przytyłam, po porodzie, ważyłam się po powrocie do domu i spadło od razu 9 kg, i teraz jeszcze jakos 2 kg. 6-7 kg zostało mi do zrzucenia w stosunku do wagi sprzed ciąży, nie ukrywam chciałoby się więcej 😁
No i ja też równomiernie tyłam CAŁA.
O ile wyglądało to spoko z brzuszkiem, proporcjonalnie tak teraz nieco gorzej, pogoda też nie rozpieszcza żeby wyjść na spacer, ale dałam sobie cel, minimum 5 tys kroków dziennie lub lekki trening, albo jakąś joga.... Zwłaszcza że już po połogu, nie ma co się już oszczędzać 😁 pytanie tylko mi się to uda 🤦‍♀️😁
Ojjjj potwierdzam! 🙈 jestem takim zodiakalnym lwiątkiem🤭 i mam meeeega ciężki charakterek 😈😈😈
 
Zazdroszczę wszystkim kobietom, którym waga spadła po porodzie...
Mimo że nie miałam dużo na + (8kg w pierwszej ciąży, 11kg w drugiej ciąży), to względem wagi sprzed ciąż jestem na +10kg. I już nie wiem ile razy próbowałam zrzucić zbędny bagaż, a waga stoi jak zaczarowana. Nie mam już do tego siły ani motywacji :( A od drugiego porodu już 7 lat minęło :(
Zrzucenie wagi to widzę ciężka sprawa :( sama się bujam A mam coraz więcej :(

21 sierpnia moja mama obchodzi urodziny, jak trafi Ci się lwiątko zodiakalne to oooj... 😜 Ciężki charakterek 😆

Czekam na fotki, nie mogę się doczekać 🤩

@Takaja123 Ty to nie czekaj, działajcie z Mężem, wszystko wraca do normy, a trzy brzuszki już się zwolnily i czekają 😜
W ogóle patrzcie, same dziewuchy się rodzą teraz w ostatnim czasie, Leoś taki rodzynek jeden 🥰😁

@Charlotte21 ale Miłka ma czuprynę 🤩 a ja myślałam że Zuzia to taka owłosiona jest 🤦‍♀️😁

Co do wagi, ja 18 kg przytyłam, po porodzie, ważyłam się po powrocie do domu i spadło od razu 9 kg, i teraz jeszcze jakos 2 kg. 6-7 kg zostało mi do zrzucenia w stosunku do wagi sprzed ciąży, nie ukrywam chciałoby się więcej 😁
No i ja też równomiernie tyłam CAŁA.
O ile wyglądało to spoko z brzuszkiem, proporcjonalnie tak teraz nieco gorzej, pogoda też nie rozpieszcza żeby wyjść na spacer, ale dałam sobie cel, minimum 5 tys kroków dziennie lub lekki trening, albo jakąś joga.... Zwłaszcza że już po połogu, nie ma co się już oszczędzać 😁 pytanie tylko mi się to uda 🤦‍♀️😁
Mój tata jest z 21.08 :D A ja sama z 11.08 :D lwy są super ;)

@nnat. Ja jestem zodiakalny lew i mąż mówi, że ciężki przypadek 😛
A tam od razu ciężko przypadek ;) z którego jesteś? :)

W końcu w domu. Dokarmiamy się właśnie nan optipro plus 1 i jest dobrze. Ale mamy prawie całą noc nie przespana bo niunia od 22 do 2 w nocy nie chciała spać. Jak właśnie dostała to mleko to od razu jej się usnęło. Musiała na cycku nie dojeść. Dzisiaj planuje jej dać koło 22.00 mleko i może normalnie będziemy funkcjonować.
Obecnie sporo papierkowej roboty jest. Czekamy na akt urodzenia bo bez niego nie możemy nic załatwić.
Super że już w domku :) jak maz zareagował? :)
 
To prawda z tym ze podobnie kosztują wakacje w pl i zagraniczne [emoji4]
my tym razem byliśmy tylko na jeden dzień [emoji4]
Jest super, chociaż są kryzysy albo chwile zwątpienia, cholerne zmęczenie i nie raz i nie dwa już płakałam z Zuzka albo po kątach żeby nikt nie widział.
Mimo z
Wszystko, nie zamieniłabym tego na poprzednie życie :)

Wierzę mu [emoji28]
My w domu miałyśmy zawsze starcia, dwa ciężkie charaktery, ja skorpion, ona lew.... [emoji849][emoji38]

Ojejuuu, ale cudownie [emoji3059][emoji2956][emoji2956][emoji2956] szybka akcja czy pierwsze wakacje Leosia? :)

Ja wszystko wiem i rozumiem [emoji3590] trzymam jednak kciuki i myślę o Was żeby jak najszybciej się udało [emoji3590][emoji3590][emoji3590][emoji3590]

Ale cudnie ze macie tak blisko...[emoji2956] Ja nad polskim morzem ostatni raz byłam jakieś 15 lat temu [emoji849]
A jak chciałam pojechać to Maz się śmieje ze w tych samych pieniądzach pojedziemy na zagraniczne wakacje więc.... [emoji38] Zawsze za granicę jedzilismy [emoji23]
 
Jakie parametry sprawdza się na badaniach połówkowych? Próbowałam coś znaleźć na internecie ale na każdej stronie coś innego, czy może to zależy od lekarza ? Co u Was lekarze sprawdzali i jakie parametry są najważniejsze?
 
@Humhum Jak dotrę do domu, to zerknę w swoje wyniki. To w sumie jest normalne USG, z tymże bardziej dokładne. Mierzą wszystkie długości, sprawdzają czy są wszystkie paluszki, badają dopplerem przepływy itp.
 
Ja kocham morze [emoji7] Mieszkając w pobliżu 3miasta mam do niego niedaleko i nie wyobrażam sobie mieszkać w innym miejscu w PL [emoji3590]

21 sierpnia moja mama obchodzi urodziny, jak trafi Ci się lwiątko zodiakalne to oooj... [emoji12] Ciężki charakterek [emoji38]

Czekam na fotki, nie mogę się doczekać [emoji2956]

@Takaja123 Ty to nie czekaj, działajcie z Mężem, wszystko wraca do normy, a trzy brzuszki już się zwolnily i czekają [emoji12]
W ogóle patrzcie, same dziewuchy się rodzą teraz w ostatnim czasie, Leoś taki rodzynek jeden [emoji3059][emoji16]

@Charlotte21 ale Miłka ma czuprynę [emoji2956] a ja myślałam że Zuzia to taka owłosiona jest [emoji2356][emoji16]

Co do wagi, ja 18 kg przytyłam, po porodzie, ważyłam się po powrocie do domu i spadło od razu 9 kg, i teraz jeszcze jakos 2 kg. 6-7 kg zostało mi do zrzucenia w stosunku do wagi sprzed ciąży, nie ukrywam chciałoby się więcej [emoji16]
No i ja też równomiernie tyłam CAŁA.
O ile wyglądało to spoko z brzuszkiem, proporcjonalnie tak teraz nieco gorzej, pogoda też nie rozpieszcza żeby wyjść na spacer, ale dałam sobie cel, minimum 5 tys kroków dziennie lub lekki trening, albo jakąś joga.... Zwłaszcza że już po połogu, nie ma co się już oszczędzać [emoji16] pytanie tylko mi się to uda [emoji2356][emoji16]
Haha ja ostatnio odpaliłam Killera Chodakowskiej i po 20min jak padłam to starsza córka sprawdzała czy żyje [emoji23]


W końcu w domu. Dokarmiamy się właśnie nan optipro plus 1 i jest dobrze. Ale mamy prawie całą noc nie przespana bo niunia od 22 do 2 w nocy nie chciała spać. Jak właśnie dostała to mleko to od razu jej się usnęło. Musiała na cycku nie dojeść. Dzisiaj planuje jej dać koło 22.00 mleko i może normalnie będziemy funkcjonować.
Obecnie sporo papierkowej roboty jest. Czekamy na akt urodzenia bo bez niego nie możemy nic załatwić.

A to dziwne, my od ręki akt urodzenia dostaliśmy [emoji4] Zgadzam się, papierkowej roboty jest bardzo dużo, zwłaszcza jak jeszcze dodatkowo ma się jakieś ubezpieczenia [emoji23]
Ja oprócz kasy za dziecka, złożyłam jeszcze wniosek za pobyt w szpitalu i operację i wpadło dodatkowo kilka stówek [emoji85]
 
Jakie parametry sprawdza się na badaniach połówkowych? Próbowałam coś znaleźć na internecie ale na każdej stronie coś innego, czy może to zależy od lekarza ? Co u Was lekarze sprawdzali i jakie parametry są najważniejsze?
Jak na każdym USG, długość kości udowej, obwód czaszki, długość czaszki, obwód brzuszka, przeplywy w pepowinie i głowie, ilość wód plodowych ;)
Mama ginekolog kiedyś na swoim blogu pisala o każdym prenatalbym. Przy każdym z nich można wykluczyć pewne problemy. Powinni też zbadać zoladek, nerki. Sprawdzić czy nie ma szmerow w serduszku. Przynajmniej tyle pamiętam z tego badania. ;)
 
reklama
Jakie parametry sprawdza się na badaniach połówkowych? Próbowałam coś znaleźć na internecie ale na każdej stronie coś innego, czy może to zależy od lekarza ? Co u Was lekarze sprawdzali i jakie parametry są najważniejsze?
Napewno dokładnie sprawdza się serce i główkę. Wszystkie przepływy czy są prawidłowe. I pomiary główki, uda , rączki i brzuszka.
 
Do góry