reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

@Charlotte21 Miłka jest prześliczna! I te włoski ♥️
Mam do Ciebie pytanie. Przy jakiej wartości TSH lekarz zwiększał Ci dawkę euthyroxu?

@młoda1994 trzymam kciuki za klinikę.
Mi za każdym razem jak miałam unormowana tarczyce kolo TSH 1.5 to przy ciazach skakalo mi do TSH 3-4 I wtedy zwiekszalismy dawkę. W większości sama to robiłam bo umówiłam się z moją Endo że jak wychodzi za duża wartość to zwiększamy częstotliwość drugiej dawki. Zawsze brałam euthyrox ale potem był problem z jego dostawa i przeszłam na letrox. Okazało się że szybciej mi zbijal TSH. Bo w pierwszej i drugiej ciąży euthyrox miałam 100 a letrox wystarczył 75/88 cob3 dzień. 🙂
 
reklama
@Takaja123 dziękuję ze pytasz, u nas czas leci nieubłaganie i juz w czwartek Marcysia kończy pół roku 😊 A mnie przeraża myśl ze już tak blisko do powrotu do pracy no niestety kredyt nie pozwala mi nie pracować 😩 Mamy już 2 ząbki i pelzamy 😀😀 Także mam nadzieję chwila i zaczniemy raczkowac 😀

@Charlotte21 nie mart się na pewno jeszcze zgubisz kg. U mnie minęło z 3 miesiące zanim wróciłam do swojej wagi 😊

@Paula919191 podobno na dziewczynki nie idzie w brzuszek tylko właśnie robi się oponka - chociaz wiem ze nie zawsze to się sprawdza. U mnie akurat się sprawdziło i po kilku tygodniach ciąży nie mogłam dopiac się w spodnie tak mi poszło w tyłek i uda 😊 A brzuszek pokazał się w 3 trymestrze dopiero 😊
Aaa no to by się zgadzało bo u mnie jest typowa oponka a teraz dopiero jak zaczęłam 3trymestr to jest ciążowy brzuch, wcześniej nikt mnie o ciążę nie podejrzewał, jedynie w myślach na pewno że przytyłam 😂😂
 
Na 22sierpnia ale nie pogniewam się jak będziesz w ciąży wcześniej 😄😁, wtedy oddam komu innemu, @mohaaa Tobie tez by się przydał ;p
Oj przydałby się :) ale ja najpierw muszę mieć kontrole po zabiegu, także jeszcze jakieś 3 tyg mam nadzieje i próbujemy :) będę się bic z @Takaja123 o ten brzuszek 😅😂

Ale ten czas szybko leci! 😁 ciąża innych kobiet uciekać zdecydowanie szybciej 🤗 super że dobrze się czujesz w tej ciąży. To jak u ciebie z kilogramami? Ja pomimo tego że byłam przed ciążą naprawdę szczupła to 20 kg przytyłam. I głupia uwierzyłam że po porodzie wszystko zejdzie tak mówili mi. 😂 u mnie to się nie sprawdziło Zeszło tylko książkowe 10 kg a 10 zostało tak na pamiątkę. Mówi że jak będę karmić piersią to też będę chudła. karmy już dwa i pół tygodnia a waga stoi w miejscu🙈🍼 dziwny ze mnie przypadek. A co do zastrzyków to ja miałam na odwrót im bardziej miałam na piękną skórę tym zastrzyki szumi znacznie lepiej zbierałam już mocno po boku pod koniec ciąży. W ogóle nie wbiłam niedaleko od brzucha tylko cały czas w bok. 🙂 teraz po ciąży mam jeszcze brać sześć tygodni w połogu i muszę powiedzieć że Teraz dopiero bolą. Skóra jest wiotka już po zastrzykach i strasznie boli wbijanie. Gdzie ja w ciąży lubiłam wbijanie zastrzyków dawało mi to poczucie bezpieczeństwa. 😂
Przepraszam że nie pamiętam ale teraz żyję trochę w innym świecie u ciebie będzie dziewczynka czy chłopczyk? 🤗
Jak już weszłam na forum to Pochwalę się moją dziewczynką ❤

Ponoc tyle ile trwa ciąża, tyle po ciąży dochodzi się do swojej wagi. Moja przyjaciółka dokładnie 9 miesięcy po porodzie wróciła do swojej wagi sprzed ciąży i tez zawsze była szczupła :) także cierpliwości :D
 
Hej Dziewczyny, chyba na tym wątku widziałam, że któraś z was jest z trójmiasta? Macie do polecenia jakiegoś ginekologa?? :)
 
Zazdroszczę wszystkim kobietom, którym waga spadła po porodzie...
Mimo że nie miałam dużo na + (8kg w pierwszej ciąży, 11kg w drugiej ciąży), to względem wagi sprzed ciąż jestem na +10kg. I już nie wiem ile razy próbowałam zrzucić zbędny bagaż, a waga stoi jak zaczarowana. Nie mam już do tego siły ani motywacji :( A od drugiego porodu już 7 lat minęło :(
 
Jestem już w 28tygodniu więc daleko, brzuszek się powiększył, dziś byłam na sesji więc jak dostanę zdjęcia to może coś pokaże ;p a czuje się bardzo dobrze, jedynie dalej problemy ze spaniem w nocy tak jak Wam wcześniej pisałam a poza tym nie mogę narzekać :) dziekuje ze pytasz niebawem zwolnie brzuszek, mam nadzieję że Ty go przejmiesz 😍😘
21 sierpnia moja mama obchodzi urodziny, jak trafi Ci się lwiątko zodiakalne to oooj... 😜 Ciężki charakterek 😆

Czekam na fotki, nie mogę się doczekać 🤩

@Takaja123 Ty to nie czekaj, działajcie z Mężem, wszystko wraca do normy, a trzy brzuszki już się zwolnily i czekają 😜
W ogóle patrzcie, same dziewuchy się rodzą teraz w ostatnim czasie, Leoś taki rodzynek jeden 🥰😁

@Charlotte21 ale Miłka ma czuprynę 🤩 a ja myślałam że Zuzia to taka owłosiona jest 🤦‍♀️😁

Co do wagi, ja 18 kg przytyłam, po porodzie, ważyłam się po powrocie do domu i spadło od razu 9 kg, i teraz jeszcze jakos 2 kg. 6-7 kg zostało mi do zrzucenia w stosunku do wagi sprzed ciąży, nie ukrywam chciałoby się więcej 😁
No i ja też równomiernie tyłam CAŁA.
O ile wyglądało to spoko z brzuszkiem, proporcjonalnie tak teraz nieco gorzej, pogoda też nie rozpieszcza żeby wyjść na spacer, ale dałam sobie cel, minimum 5 tys kroków dziennie lub lekki trening, albo jakąś joga.... Zwłaszcza że już po połogu, nie ma co się już oszczędzać 😁 pytanie tylko mi się to uda 🤦‍♀️😁
 
Mielcarka znam, dzięki niemu zaszłam w ciążę którą teraz poroniłam i chciałabym się skonsultować z kimś innym :)
O kurczę. Ale nie ufasz mu czy chcesz poznać zdanie innego lekarza?

@nnat. tez ostatnio myślałam, ze tu się ostatnio same dziewuchy sie rodzą :D szkoda, ze bie jestem w ciąży, bo dziewczynka to moje marzenie
 
reklama
O kurczę. Ale nie ufasz mu czy chcesz poznać zdanie innego lekarza?

@nnat. tez ostatnio myślałam, ze tu się ostatnio same dziewuchy rodzą :D szkoda, ze bie jestem w ciąży, bo dziewczynka to moje marzenie
Za 3 tygodnie kontrola i do dzieła! 😁❤️
Masz 50% szans na dziewczynkę 🙈 już zaczynam zaklinać rzeczywistość żeby się spełniło Twoje marzenie 😁

Ja już myślę o chłopaku dla Zuzi... W sensie, braciszku... 🤦‍♀️😅 Przepadłam w macierzyństwie, mimo że bywa różnie.. Wczoraj 2x np miałam czyjes pazury w oku... Włosów połowa mi została, i wcale nie chodzi o wypadanie po ciąży, farbowanie czy inne zabiegi... 😅 Nie miałam czasu zębów jeszcze umyć a zamiast pójść sie ogarnac siedzę i nadal się gapie na tego bąbla 😁 czekam aż zacznie robić się jeszcze bardziej "kumata" ale płakać mi się chce jak patrzę na zdjęcia jaka była malusieńka a teraz.... Całkiem inne dziecko. 🥺
 
Do góry