reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Tak planowałam [emoji3] musiałam mezowi obiecać że waga będzie raz w tygodniu. ;) żeby się nie nakręcac. Wybudzalam ja z dwa dni jak była po butelce bo spala po 5 h. A jak przeszłam na piers to sama się wybudzac punkt co 2 h [emoji42]
Tylko mi o to będzie chodziło. Aby przybierają na masie [emoji847] A jaki jest przyrost dziecka. Liczy się dziennie czy tygodniowo czy są jakieś tabele.? Powinnam z czegoś to wziąć?
A ja ci powiem, że najlepiej ważyć dziecko raz w miesiącu. Minimalny przyrost to 500g. Dlaczego? Żebyś się na tym nie zafiksowalas. Ja ważyłam tylko Helenkę bo jako skrajny wcześniak mogła nie mieć siły ssać. Dziecko jednego dnia może przybrać nawet 100g a innego spaść z wagi. Sumarycznie jednak jeśli jest do przodu, to nie ma się co martwić. Są tabele mówiące ile średnio, tygodniowo i miesiecznie dziecko ma przybierac na wadze. Tylko dzieci to nie matematyka a biologia. Statystyki mają się czasem nijak do tego, a mogą nieźle matkę zestresować, co wpływa na karmienie, laktację itp. A więc na spokojnie do tego podejdź. Ogólnie jeśli lekarz nie każe częściej to wystarczy dziecko ważyć raz w miesiącu.
Musisz też wiedzieć, że waży się dziecko najlepiej przed karmieniem. Możesz ważyć w tym samym bodziaku, w suchej pieluszce. I najlepiej o stałej porze. No i kupka też będzie wpływać na wagę. Może być różnica nawet do 50g.
Ja ważyłam przed kąpielą. Taki rytuał kąpiel, jedzenie i spać.
 
reklama
A ja ci powiem, że najlepiej ważyć dziecko raz w miesiącu. Minimalny przyrost to 500g. Dlaczego? Żebyś się na tym nie zafiksowalas. Ja ważyłam tylko Helenkę bo jako skrajny wcześniak mogła nie mieć siły ssać. Dziecko jednego dnia może przybrać nawet 100g a innego spaść z wagi. Sumarycznie jednak jeśli jest do przodu, to nie ma się co martwić. Są tabele mówiące ile średnio, tygodniowo i miesiecznie dziecko ma przybierac na wadze. Tylko dzieci to nie matematyka a biologia. Statystyki mają się czasem nijak do tego, a mogą nieźle matkę zestresować, co wpływa na karmienie, laktację itp. A więc na spokojnie do tego podejdź. Ogólnie jeśli lekarz nie każe częściej to wystarczy dziecko ważyć raz w miesiącu.
Musisz też wiedzieć, że waży się dziecko najlepiej przed karmieniem. Możesz ważyć w tym samym podziału, w suchej pieluszce. I najlepiej o stałej porze. No i kupka też będzie wpływać na wagę. Może być różnica nawet do 50g.
Właśnie czytam artykuły aby wiedzieć co i jak. Chce tylko w pewien sposób mieć pewność że malutka nie będzie ciągle spadała. :) jest tylko na piersi. Ma odpowiednią ilość pieluszek. Ale zmartwilam się prze te nakładki czy się najada. --:).
Nie będę mieć więcej wizyt położnej więc chociaż zwaze mała. ;)
 
Właśnie czytam artykuły aby wiedzieć co i jak. Chce tylko w pewien sposób mieć pewność że malutka nie będzie ciągle spadała. :) jest tylko na piersi. Ma odpowiednią ilość pieluszek. Ale zmartwilam się prze te nakładki czy się najada. --:).
Nie będę mieć więcej wizyt położnej więc chociaż zwaze mała. ;)
Przyznam Wam, że w ogóle nie wazylam syna. Karmilam piersią na żądanie. Może na początku go obudziłam parę razy na karmienie. Jedyne kiedy był wazony to podczas bilansow. Teraz czasem to waze bo chuderlak i sprawdzam czy trochę robi się cięższy (prawie 5 lat). Za to notowalam kiedy robi kupy, jakie one są i kiedy je z której piersi...
 
Właśnie czytam artykuły aby wiedzieć co i jak. Chce tylko w pewien sposób mieć pewność że malutka nie będzie ciągle spadała. :) jest tylko na piersi. Ma odpowiednią ilość pieluszek. Ale zmartwilam się prze te nakładki czy się najada. --:).
Nie będę mieć więcej wizyt położnej więc chociaż zwaze mała. ;)
Myślę, że spokojnie się najada. Da ci znać jak będzie głodna, zobaczysz. Kapturki czy nie, pierś piersi nie równa. Jednym wystarczają innym nie. Macierzyństwo to droga prób i błędów, bo każde dziecko inne. Świetnie sobie radzisz. Jesteś wspaniała. Uwierz w to. A dziecko... Chcesz dla niego tylko tego, co najlepsze. Naprawdę jesteś świetna mama [emoji3059][emoji255]
 
Przyznam Wam, że w ogóle nie wazylam syna. Karmilam piersią na żądanie. Może na początku go obudziłam parę razy na karmienie. Jedyne kiedy był wazony to podczas bilansow. Teraz czasem to waze bo chuderlak i sprawdzam czy trochę robi się cięższy (prawie 5 lat). Za to notowalam kiedy robi kupy, jakie one są i kiedy je z której piersi...
Może niepotrzebnie chce ważyć 🙄 ale jakoś już tak mam. Boję się że zaniedbam coś;) zobaczyny dzisiaj. Chociaz powinnam ja zdążyć w przyszły poniedziałek według wytycznych. 🙂 chce tylko wiedzieć że nie spadła z wagi.
Myślę, że spokojnie się najada. Da ci znać jak będzie głodna, zobaczysz. Kapturki czy nie, pierś piersi nie równa. Jednym wystarczają innym nie. Macierzyństwo to droga prób i błędów, bo każde dziecko inne. Świetnie sobie radzisz. Jesteś wspaniała. Uwierz w to. A dziecko... Chcesz dla niego tylko tego, co najlepsze. Naprawdę jesteś świetna mama [emoji3059][emoji255]
Oj tak, dokładnie słyszałam przed chwilą że jest głodna. Rejestry że głowa pęka. Sama się orzetrxymakal 30 minut, bo drzemalysmy razem. ;) I do mamy pretensje że pierś nie gotowa 😂
Dziękuję ci za te słowa. Każda z nas musi pamiętać o tym 🤗🤗
 
reklama
Do góry