reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Dokładnie, u mnie depresja poporodowa zaczęła się jak zabronili mi przez leki kp. Okropne wspomnienia... Tylko moja matka była przeciwna kp. Po pierwsze sama nie kp, a po drugie miałam ostatni rok studiów i młody zostawał pod opieką mojej mamy i babci. Tą presja to bzdura. Niepotrzebne dobijanie kobiet. Pamiętam jak koleżankę zjechałam jak pierwszego dziecka nie kp. A ja guzik się znałam, bo sama akurat w ciąży chodziłam i miałam jeszcze te swoje ambicje. Przy jej drugim dziecku już tylko ją chwaliłam za decyzję o podawaniu mm. Najważniejsza zasada: szczęśliwa mama, to szczęśliwe dziecko.
Dokładnie, ja sama nikomu nie zadaję tego durnego pytania "karmisz?". Co to mnie obchodzi? Ważne że dziecko nie chodzi głodne [emoji4] Najbardziej wkurzające jak nawet obcy ludzie, którzy nic nie mają do moich cycków i dzieci, o to pytają [emoji849]
 
reklama
@Charlotte21 ja sama do teraz karmie w kapturkach i sa one dla mnie wybawieniem i nie wyobrażam sobie karmić córki bez nich. Mam bardzo wklęsłe brodawki i córka bardzo się denerwowala zanim sie dobrze przyssala. I wszystko z laktacja było ok. Normalnie się rozkrecila. Mysle ze każde dziecko na początku lubi sobie pospać przy cycku ale tak nie na sue żyć 🙈🙈 My już 3 doby daliśmy smoczek. Tez na poczatku wypluwala ale chwila i sie nauczyła 😊
 
Nie miej żadnych wyrzutów z powodu podawania mm! Mm też jest dla ludzi i dobrze, bo jest alternatywą. Lepiej podać mm niż dziecko ma chodzić głodne. Dla pocieszenia Ci powiem, że u mnie plantacja bardzo wolno ruszala i 2 miesiące podawałam mm praktycznie codziennie. Wiki wisiała na cyckach po 1.5h co 2.5-3h i nie przybierala jak powinna, była głodna po jedzeniu, więc zdawałam po piersi jeszcze mm. Potem się tak fajnie ustabilizowalo że była tylko na piersi. Butlę dostawalad na noc i jak gdzieś wychodziłam. No super sprawa moc wyjść i zostawić dziecko z tatą i mieć świadomość że dziecko zje, bo umie jeść z butli :) jak Wiki miała 2 miesiace byliśmy z mężem na weselu. Wiki została z moimi rodzicami i jadła sobie z butli bez problemu :) także zmień sobie to w głowie;)
Tego się trochę właśnie boję, że nie będzie przybierać. Już mi myślenie mąż i polozna unormowali ;) też ciagke mówią że szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko. Musi być pojedzone i spać. U nas z początku też tyljo jedna butla na noc. ;) od dwóch dni jesteśmy caky dzień na cycku. Dzisiaj była pierwsza noc bez butli. Wiecej mleka mam w piersiach więc mam nadzieję że się najada. Jutro będę sprawdzać jak waga przyjdzie. ;) A jak nie to będę musiała dac mojej Malutkiej więcej 😋

Dokładnie, u mnie depresja poporodowa zaczęła się jak zabronili mi przez leki kp. Okropne wspomnienia... Tylko moja matka była przeciwna kp. Po pierwsze sama nie kp, a po drugie miałam ostatni rok studiów i młody zostawał pod opieką mojej mamy i babci. Tą presja to bzdura. Niepotrzebne dobijanie kobiet. Pamiętam jak koleżankę zjechałam jak pierwszego dziecka nie kp. A ja guzik się znałam, bo sama akurat w ciąży chodziłam i miałam jeszcze te swoje ambicje. Przy jej drugim dziecku już tylko ją chwaliłam za decyzję o podawaniu mm. Najważniejsza zasada: szczęśliwa mama, to szczęśliwe dziecko.
Racja. Muszę to pamiętać! Przedtem karmili nas na błękitnym mleku i ja jakoś żyje 😃 u mojego męża kobiety są bardzo kp . Może miałam gorszy dzień i bałam się oceny. ? Pewnie tak.

Slonko zwał kapturki i daj cyca. Nie przejmuj się że brodawki wklęsłe. Też takie miałam. Czas zaprzeszły. Dziecko sobie poradzi a ono najlepiej stymuluje. Jeśli dokarmiasz mm to najpierw dostaw mała do jednego cyca niech je. Potem do drugiego niech je, potem daj mm i jak chcesz to jeszcze podłącz laktator. Tylko uważaj na nawał. Możesz też pić femaltike.r. Daj adres to ci wyślę bo mi zostało a nie potrzebuje. Możesz też dla odstresowania wypić karmi też pomoże. I na spokojnie. Mi laktacyjne mówiły, że z moich piersi nic nie będzie a wykarmilam 2 dzieci. Jedno ponad tydzień po porodzie w inkubatorze drugie 2,5 miesiąca. Skoro ja dałam radę to ty też dasz, jeśli oczywiście chcesz
Jesteś moja nadzieja !
Kapturki mi doradca laktaycjan w szpitalu powiedziała że mam stosować bo nic z jednej piersi nie będzie bo sutek nawet po stymulacji nie chce wyjść. Na drugiej piersi trochę lepiej. Jak Mała jeat głodna to daje jej z kapturkiem. Potem ściągam i daje pierś. Wczoraj się udało 🥳 z drugiej to jest keszcze kapturek bo ona z niej niechętnie je i by w ogóle nie ruszyła. Tak mi się wydaje
Butlę dostawalam kilka razy tylko po 30 ml. Więc w ciągu dnia cycek. ;) ale fakt jak mam jej dac to po kp.
Ten proszek laktacyjny pije i chyna pomaga. ;) laktatorem nie miałam czasu nawet odciągnąć o wczoraj cakybdzien na cycku była 😂

Dzięki dziewczyny za tyle cennych wskazówek. Chyba głupia ja zapomniałam jaką kopalnia wiedzy jesteście! A miło usłyszec to też od dziewczyn które pomogły i i byky w całym tym szale strat, staran i udanego finału.
Dzięki ❤
 
@Charlotte21 ja sama do teraz karmie w kapturkach i sa one dla mnie wybawieniem i nie wyobrażam sobie karmić córki bez nich. Mam bardzo wklęsłe brodawki i córka bardzo się denerwowala zanim sie dobrze przyssala. I wszystko z laktacja było ok. Normalnie się rozkrecila. Mysle ze każde dziecko na początku lubi sobie pospać przy cycku ale tak nie na sue żyć 🙈🙈 My już 3 doby daliśmy smoczek. Tez na poczatku wypluwala ale chwila i sie nauczyła 😊
Kapturki też są dla mnie wybawieniem kiedy malutka aż się wściekła i jest cała czerwona od tego że nie ma jeszcze cyca😂 no ja też lubię z nią sobie poleżeć i patrzeć jak jest wykonać w pierś. Ale fakt na dłuższą metę tak się nie da ;) smoczek wczoraj wyplula. Zobaczymy dzisiaj co soe będzie działo.
W sumie to musialabym dobra noc, bo mąż u mnie dalej śpi 😀 musiało być cicho.
 
@Charlotte21 Słodka kruszyna🥰🥰🥰 kochana widzę ze destino i dziewczyny już ci wszystko ładnie opisały i wyjaśniły :) trzymaj się tych rad, a będzie wam łatwiej 😘 i święta prawda, łap każda chwile! Bo czas zdecydowanie za szybko mija😢
 
Tego się trochę właśnie boję, że nie będzie przybierać. Już mi myślenie mąż i polozna unormowali ;) też ciagke mówią że szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko. Musi być pojedzone i spać. U nas z początku też tyljo jedna butla na noc. ;) od dwóch dni jesteśmy caky dzień na cycku. Dzisiaj była pierwsza noc bez butli. Wiecej mleka mam w piersiach więc mam nadzieję że się najada. Jutro będę sprawdzać jak waga przyjdzie. ;) A jak nie to będę musiała dac mojej Malutkiej więcej 😋


Racja. Muszę to pamiętać! Przedtem karmili nas na błękitnym mleku i ja jakoś żyje 😃 u mojego męża kobiety są bardzo kp . Może miałam gorszy dzień i bałam się oceny. ? Pewnie tak.


Jesteś moja nadzieja !
Kapturki mi doradca laktaycjan w szpitalu powiedziała że mam stosować bo nic z jednej piersi nie będzie bo sutek nawet po stymulacji nie chce wyjść. Na drugiej piersi trochę lepiej. Jak Mała jeat głodna to daje jej z kapturkiem. Potem ściągam i daje pierś. Wczoraj się udało 🥳 z drugiej to jest keszcze kapturek bo ona z niej niechętnie je i by w ogóle nie ruszyła. Tak mi się wydaje
Butlę dostawalam kilka razy tylko po 30 ml. Więc w ciągu dnia cycek. ;) ale fakt jak mam jej dac to po kp.
Ten proszek laktacyjny pije i chyna pomaga. ;) laktatorem nie miałam czasu nawet odciągnąć o wczoraj cakybdzien na cycku była 😂

Dzięki dziewczyny za tyle cennych wskazówek. Chyba głupia ja zapomniałam jaką kopalnia wiedzy jesteście! A miło usłyszec to też od dziewczyn które pomogły i i byky w całym tym szale strat, staran i udanego finału.
Dzięki ❤
Jak będziesz.miala wagę to też waz sobie malutką nie częściej niz raz w tygodniu. Bo częściej będzie to niemiarodajne. Dzieci kp przybierają skoków, pamiętaj o tym zanim się zestresujesz :)
I moja rada - zacznij od tego że nie będziesz wzbudzać na karmienie. Za tydzień zważ i zobacz czy przybrała. Jeśli tak to spokojnie daj jej spać gdy chce. Jeśli nie, zacznij ewentualnie wybudzac. Bo na prawdę dziecko jak dobrze przybierać to samo o swoje jedzonko zadba ;)
 
Jest okropna presja na to i dlatego tak wiele kobiet, które mają problemy cierpi na depresję. Ja myślałam że może przy drugim dziecku coś mi się odmieni, ale szczerze nienawidzę kp i jest to moje najgorsze wspomnienie związane z okresem niemowlęcym [emoji849]
Mam bardzo podobne odczucia. Nie dla mnie było kp...
 
Ja Wam powiem ze tez myślałam ze nie dla mnie kest kp. I kazde przystawienie dziecka do piersi to dosłownie były łzy. Dlatego spróbowałam kapturkow. I dzięki nim i dzieki temu ze bardzo zależało mi na kp udało się o teraz karmienie to sama przyjemność 😊 A jeszcze co do wybudzania to my z mezem wybudzalismy przez okolo miesiąc co 3 potem co 4-5 godzin. Po miesiącu gdy zobaczyliśmy ze dobrze przybiera skończyliśmy z tym i mała budzi sie do jedzenia sama 😊 Ale myślę ze przy kolejnym dziecku nie bede wybudzac. Dziecko nie da sie zaglodzix 😂
 
Jak będziesz.miala wagę to też waz sobie malutką nie częściej niz raz w tygodniu. Bo częściej będzie to niemiarodajne. Dzieci kp przybierają skoków, pamiętaj o tym zanim się zestresujesz :)
I moja rada - zacznij od tego że nie będziesz wzbudzać na karmienie. Za tydzień zważ i zobacz czy przybrała. Jeśli tak to spokojnie daj jej spać gdy chce. Jeśli nie, zacznij ewentualnie wybudzac. Bo na prawdę dziecko jak dobrze przybierać to samo o swoje jedzonko zadba ;)
Tak planowałam 😀 musiałam mezowi obiecać że waga będzie raz w tygodniu. ;) żeby się nie nakręcac. Wybudzalam ja z dwa dni jak była po butelce bo spala po 5 h. A jak przeszłam na piers to sama się wybudzac punkt co 2 h 😴
Tylko mi o to będzie chodziło. Aby przybierają na masie 🤗 A jaki jest przyrost dziecka. Liczy się dziennie czy tygodniowo czy są jakieś tabele.? Powinnam z czegoś to wziąć?
 
reklama
Do góry