reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Ja mam dylemat czy robić ta pappe ehh [emoji848]
To jest niby tylko statystyka....

Mój lekarz prowadzący od razu powiedział, że chce żebym zrobiła komplet z testem pappa. U mamy ginekolog też czytałam żeby robić USG i test z krwi. Ale to Twoja decyzja. Różne opinie krążą w internecie. Tak jak piszesz to tylko statystyka.

Ja się zastanawiam co zrobić jak wyjda zle wyniki z pappy czy badanie wolnego DNA czy amniopunkcja.
 
reklama
Mój lekarz prowadzący od razu powiedział, że chce żebym zrobiła komplet z testem pappa. U mamy ginekolog też czytałam żeby robić USG i test z krwi. Ale to Twoja decyzja. Różne opinie krążą w internecie. Tak jak piszesz to tylko statystyka.

Ja się zastanawiam co zrobić jak wyjda zle wyniki z pappy czy badanie wolnego DNA czy amniopunkcja.
Wiesz to zależy jakie masz podejście,czy jakby coś wyszło to usuniesz czy nie. Uwierz mi, nawet jeśli masz już wyrobione zdanie na ten temat, to decyzja w momencie jak się przed nią stoi jest niewyobrażalnie trudna...
Samo usg wykrywa 80% ZD, a z pappą już ma czułość 98%. Ja przy kolejnej ciąży od razu zdecydowałabym się na nifty i spała spokojnie.
 
Wiesz to zależy jakie masz podejście,czy jakby coś wyszło to usuniesz czy nie. Uwierz mi, nawet jeśli masz już wyrobione zdanie na ten temat, to decyzja w momencie jak się przed nią stoi jest niewyobrażalnie trudna...
Samo usg wykrywa 80% ZD, a z pappą już ma czułość 98%. Ja przy kolejnej ciąży od razu zdecydowałabym się na nifty i spała spokojnie.

Też tak myślę. Bardziej się skłaniam na te z wolnego DNA czyli Nifty niż amniopunkcje, bo to jednak jest inwazyjne badanie. Jak tylko wyjdzie coś nie tak to nawet się nie zawaham żeby pogłębić diagnostykę i mieć czarno na białym a nie myśleć...
 
Też tak myślę. Bardziej się skłaniam na te z wolnego DNA czyli Nifty niż amniopunkcje, bo to jednak jest inwazyjne badanie. Jak tylko wyjdzie coś nie tak to nawet się nie zawaham żeby pogłębić diagnostykę i mieć czarno na białym a nie myśleć...
Tylko nifty nie jest wskazaniem do terminacji, jeśli bierzesz to pod uwagę. Potem i tak trzeba zrobić amnio. Chociaż ja miałam tak beznadziejną sytuację, że wystarczył obraz usg...
No i kwestia jakie wychodzi ryzyko, bo jeśli poniżej 1:100 to polecana jest już wtedy amnio.
 
Tylko nifty nie jest wskazaniem do terminacji, jeśli bierzesz to pod uwagę. Potem i tak trzeba zrobić amnio. Chociaż ja miałam tak beznadziejną sytuację, że wystarczył obraz usg...
No i kwestia jakie wychodzi ryzyko, bo jeśli poniżej 1:100 to polecana jest już wtedy amnio.

A jaka była u Ciebie wartość NT?
Na dokumentacji z USG mam napisane takie ryzyko:
Trisomia 21 : podstawowe 1:1141 a skorygowane 1:1278
Trisomia 18 i 13 oba ryzyka są < 1:20000
Ale to tylko z USG i mojego wieku (27lat) więc muszę czekać na dokładniejsze z krwi.
Mają do mnie dzwonić jak coś będzie nie tak i wtedy coś lekarz zaproponuje. Jak powie, że bardziej poleca w tym przypadku amnio to mu zaufam. Ale z tego co mówiła lekarka to raczej najpierw robią z te z wolnego DNA.
 
Ja własnie robiłam po wizycie kontrolnej bete znowu, i po miesiączce też mam zrobić, powiedział żeby zrobić bo endometrium jest jeszcze grube
 
reklama
Do góry