reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ciąża Po Poronieniu

Dziewczyny poratujcie wiedzą, bo mam mętlik w głowie!!! Chodzi o nosidełka i foteliki samochodowe.
Chciałam kupić używany wózek 3w1. Ale potem tak się zaczęłam zastanawiać, dlaczego sam fotelik potrafi kosztować takie grube pieniądze, a używane nosidełko z wózkiem już nie. Czym się różni nosidełko w tych zestawach 3w1 od fotelika samochodowego. Można w ogóle to nosidełko traktować jakos fotelik?
Staram się coś ogarnąć, ale internet nie pomoaga w tej kwestii :)
Fotelik kup osobno, poczytaj opinie jaki jest bezpieczny. Jak się zdecydujesz na fotelik to popatrz do jakiej firmy wózka można to zamontować i takiego wózka sobie poszukaj, wtedy śmiało może być używany wózek A ewentualnie tylko adaptery sobie dokupisz :)

Nie kupuj 3w1 to najgorsze co możesz zrobić. Najlepsze foteliki masz z rwf, szukaj też żeby miał test adac. Wrzucam linka Link do: Dlaczego warto przewozić dziecko w foteliku montowanym tyłem do kierunku jazdy (RWF)?

Lepiej kupić tańszy używamy wózek niz oszczędzać na foteliku [emoji846]
Przecież każdy fotelik 0-13 (A o taki pyta charlott) są fotelikami rwf :p więc tu akurat ten argument nie pomaga :p rwf to skrót który oznacza właśnie tyłem do kierunku jazdy, A lupiny inaczej nie zamontujesz :p
 
reklama
Fotelik kup osobno, poczytaj opinie jaki jest bezpieczny. Jak się zdecydujesz na fotelik to popatrz do jakiej firmy wózka można to zamontować i takiego wózka sobie poszukaj, wtedy śmiało może być używany wózek A ewentualnie tylko adaptery sobie dokupisz :)


Przecież każdy fotelik 0-13 (A o taki pyta charlott) są fotelikami rwf [emoji14] więc tu akurat ten argument nie pomaga [emoji14] rwf to skrót który oznacza właśnie tyłem do kierunku jazdy, A lupiny inaczej nie zamontujesz :p
Nie każdy, zależy jakie ma zapiecia. Niektóre się zapina przodem i moja siostra takie miała. Ale wtedy jeszcze były inne czasy niestety nie każdy się interesował tak bezpieczeństwem
Edit: to było 7 lat temu [emoji87] A kupowała wózek 3w1 w sklepie więc nas instruowali jak montować
 
Ostatnia edycja:
Nie każdy, zależy jakie ma zapiecia. Niektóre się zapina przodem i moja siostra takie miała. Ale wtedy jeszcze były inne czasy niestety nie każdy się interesował tak bezpieczeństwem
Edit: to było 7 lat temu [emoji87] A kupowała wózek 3w1 w sklepie więc nas instruowali jak montować
Teraz jak kupowałam fotelik dla Wiki rok temu, to nie spotkałam się z żadnym fotelikiem dla takiego malucha żeby był przodem. Wozku 3w1 mają normalna lupine, które montuje się tyłem ;)
 
Teraz jak kupowałam fotelik dla Wiki rok temu, to nie spotkałam się z żadnym fotelikiem dla takiego malucha żeby był przodem. Wozku 3w1 mają normalna lupine, które montuje się tyłem ;)
Może teraz coś się zmieniło. Ale z ciekawości sprawdziłam na necie i było info że często sprzedawcy nie mówią jak montować fotelik i ludzie po prostu robią to z niewiedzy. Najważniejsze że wzrasta świadomość rodziców o bezpieczeństwie
 
Może teraz coś się zmieniło. Ale z ciekawości sprawdziłam na necie i było info że często sprzedawcy nie mówią jak montować fotelik i ludzie po prostu robią to z niewiedzy. Najważniejsze że wzrasta świadomość rodziców o bezpieczeństwie

No to chyba że inteligentni ludzie montuja fotelik odwrotnie :p ale na to nie poradzisz nic :p
 
Może teraz coś się zmieniło. Ale z ciekawości sprawdziłam na necie i było info że często sprzedawcy nie mówią jak montować fotelik i ludzie po prostu robią to z niewiedzy. Najważniejsze że wzrasta świadomość rodziców o bezpieczeństwie
Ale przecież na łupinie jest instrukcja jak zainstalować ją w aucie [emoji848]
Może być wózek 3w1 ale trzeba zorientować się jaka łupina jest w zestawie, bo czasami można dopłacić do maxi cosi czy cybexa [emoji4]
 
Ale przecież na łupinie jest instrukcja jak zainstalować ją w aucie [emoji848]
Może być wózek 3w1 ale trzeba zorientować się jaka łupina jest w zestawie, bo czasami można dopłacić do maxi cosi czy cybexa [emoji4]
My kupowalismy osobno to nie wiem, napewno jest taka opcja. W sumie w tym sklepie 8 gwiazdek nam nie mówili nawet o wózkach 3w1 tylko 2w1 i fotelik dobrany do auta
 
My kupowalismy osobno to nie wiem, napewno jest taka opcja. W sumie w tym sklepie 8 gwiazdek nam nie mówili nawet o wózkach 3w1 tylko 2w1 i fotelik dobrany do auta
Zawsze można przymierzyć a potem kupić zestaw [emoji4] Dobrze też jak łupina jest jednak dostosowana do wózka (adaptery) bo można na szybkie zakupy wyskoczyć i tylko przepiąć do ramy.
 
Dziewczyny poratujcie wiedzą, bo mam mętlik w głowie!!! Chodzi o nosidełka i foteliki samochodowe.
Chciałam kupić używany wózek 3w1. Ale potem tak się zaczęłam zastanawiać, dlaczego sam fotelik potrafi kosztować takie grube pieniądze, a używane nosidełko z wózkiem już nie. Czym się różni nosidełko w tych zestawach 3w1 od fotelika samochodowego. Można w ogóle to nosidełko traktować jakos fotelik?
Staram się coś ogarnąć, ale internet nie pomoaga w tej kwestii :)

Nam odradzili zakup wózka 3w1 właśnie na brak atestów i nie wiadomo jak z jakąkolwiek klasą bezpieczeństwa...
Kupcie fotelik dopasowany przede wszystkim do Waszego auta i do tego dokupcie wózek, nie ma co kombinować przy bezpieczeństwie takiego maleństwa..


Fotelik kup osobno, poczytaj opinie jaki jest bezpieczny. Jak się zdecydujesz na fotelik to popatrz do jakiej firmy wózka można to zamontować i takiego wózka sobie poszukaj, wtedy śmiało może być używany wózek A ewentualnie tylko adaptery sobie dokupisz :)
My kupowalismy osobno to nie wiem, napewno jest taka opcja. W sumie w tym sklepie 8 gwiazdek nam nie mówili nawet o wózkach 3w1 tylko 2w1 i fotelik dobrany do auta

Podpisuje się pod tym rękami i nogami dziewczyny ;)
 
reklama
@gigi_ klasyczne hemoroidy masz. Jednym po ciąży znikają innym niekoniecznie. Ja miałam już przed ciążą, w ciąży i mam nadal. Ostatnio mój syn także walczy z tym dziadostwem, bo ma zaparcia od leków. Poproś w aptece jakąś maść, niektóre są na naturalnych składnikach i są całkowicie bezpieczne zarówno dla ciężarnych jak i dla dzieci (mi w aptece dla syna farmaceuta polecił Proktis-M). A jak bardzo dokuczają to można samemu odprowadzić je do środka. Nieraz tak robiłam i wierz mi żadnego znieczulenia nie trzeba 😉
 
Do góry