Z tego ci udało mi się ustalić to do 6 tyg należy zrobić badania immunologiczne, czyli: zespół antyfosfolipidowy (w tym antykoagulant toczniowy), P/c p. antygenom łożyska (APA), P/c przeciwjadrowe (ANA). To chyba dosyć drogie badanie, bo w Diagnostyce czy Alab laboratoria za badanie w każdej klasie płaci się oddzielnie
albo o czymś nie wiem. W każdym razie przy pobieraniu próbek na genetykę mam zamiar się dopytać i wykupić na miejscu.
Hematologia w celu zbadania parametrów krzepnięcia krwi: białko C, białko S. Oznacza się je oddzielnie. Białko C - 27zl, S - ok. 120zl.
Hormony po ok. 3mcach po poronieniu - FSH, LH, progesteron, estrogeny, prolaktyna, androgeny. To będę robić z pakietu medycznego z pracy na wizycie u ginekologa. Tak samo jak skierowanie na chlamydioze, cytomegalie, może jak się uda to celiaklie. Plus cytologia i wymaz z szyjki macicy na bakterie i grzyby.
Ja trombofilie robię w Diagnostyce. Kupiłam pakiet na mutacje czynnika V leiden, protrombine, MTHFR za 389zl. Dodatkowo wzięłam badanie mutacji PAI-1, tez w Diagnostyce, za 200zl. Korzystającym z portalu zdrowegeny.pl. Wydał mi się bardzo wiarygodny.
Po drugim poronieniu należy Ci się większość badań na NFZ, ale jest jeden warunek. Aby dostać na nie skierowania na NFZ to lekarz tez musi przyjąć Cię na NFZ. A dostanie się do genetyka to czas 6-12 mcy. Jak to usłyszałam z poradni genetycznej to zwątpiłam. Postanowiłam zebrać informacje jakie badania powinnam wykonać, w jakim kierunku, zrobić je prywatnie (szczególnie te genetyczne i immunologiczne), i z gotowymi wynikami udać się prywatnie do genetyka na ich interpretacje.