reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

reklama
To tak jak my. Zawsze od zawsze metoda antykoncepcji był stosunek przerywany. Mój mąż miał wykryte po 2 Poronieniu żylaki powrózka nasiennego, ale w lipcu miał usunięte. Potem kazano poczekac 2,5-3 miesięcy i działać. No i działamy, ale nic na razie. Właśnie tez myśle, ze to wszystko przez ciagle myślenie i nakręcanie się.
Hmm. Ciężko mi powiedzieć. Mi lekarz który kierował na histeroskopie powiedział że mogę mieć zrosty po pierwszym łyżeczkowaniu a już byłam miesiąc albo dwa po drugim.
 
Hmmm... tez pierwszy raz widzę żeby ktoś w badaniu krzywej cukrowej miał tylko badanie na czczo i po 2 godzinach 🤭[emoji848] i to w ciąży ...🤷‍♀️ dziwny lekarz, który dał takie skierowanie ...
 
@gigi_ Moim zdaniem powie, że jest dobrze :)
Jednakże powiem Ci, że jak robiłam po ciąży krzywą, to ten wynik po 2h godzinach był zbliżony do tego na czczo. W pierwszej ciąży wynik wyszedł mi tuż pod górną normę (154 po 1h i 137 po 2h) i dostałam na tej podstawie skierowanie do diabetologa (ale w sumie nie poszłam, tylko się pilnowałam z jedzeniem).
A jak robiłam krzywą w kolejnej, to miałam nieznacznie przekroczony cukier po 2h, ale po 1h był niższy niż po 2h... I też dostałam skierowanie do diabetologa. Dostałam glukometr i miałam mierzyć 1h po głównych posiłkach. I dietę udało mi się w ryzach trzymać. Tylko kilka razy przekroczyłam 120 po 1h.
No i zauważyłam, że jak takie podwyższone wyniki mi wychodziły, to ta glukoza mi nawet smakowała, a po ciąży jak robiłam kontrolę, to myślałam, że ją zwrócę, a w czasie czekanie to i jakieś zawroty głowy miałam.
 
Hmm. Ciężko mi powiedzieć. Mi lekarz który kierował na histeroskopie powiedział że mogę mieć zrosty po pierwszym łyżeczkowaniu a już byłam miesiąc albo dwa po drugim.
Z tego co słyszałam to zrosty nie pojawiają się od razu po zabiegu, czytalam również że po zabiegu ich usunięcia istnieje prawdopodobieństwo że w przeciągu 1.5 roku się odnowa.
 
reklama
Do góry