reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

I jak tam brzuszek? Przeszło już? Ja tez pamietam czas, kiedy miałam bóle kłujące... tylko nie pamietam kiedy dokładnie to było 🤭 i wtedy wszyscy mi mówili, ze się więzadła i macica rozciągają ...[emoji6] Weź nospe dodatkowa a jeśli do jutra nie przejdzie, to sprawdź to u lekarza dla świetego spokoju [emoji6]
Hej ;) siedzę na uczelni na zajęciach to nie myślę o bólu ale już mniejszy. Nospe nie bralam. Bo mi dr nie odpisała. ;(
Może od pęcherza to będzie bo szczypie przy silaniu;(
W koło plecy i pachwiny bolą to pewnie się rozciąga wszystko. ;) mam nadzieję że to wiedzadla. !
 
reklama
Nie boli po prawej czy lewej stronie. Tylko na samym środku zaraz nad wzgorkiem lonowym. Jakby w samym dole brzucha. Też czytałam że macica się powiększa i że może bólec...przestraszylam się po prostu nowego bólu. I to takie uklucie co jakiś czas mnie prostuje. Pani dr mi nie odpisała. Jak do wieczora nie przestanie kłuc to wezmę nospe. Boję się brać bez zaleceń. Tyle leków, ograniczeń i starań i nie Chce czegoś popsuć.

Jeśli ból jest mocny, to ja bym wzięła nospe. Bo moim zdaniem mniej szkodzi wzięcie tej jednej tabletki niż pozwalanie na ciągły, mocny ból. A magnez możesz sobie zacząć brać codziennie, to też powinno być lepiej ;) polecam magneB6 bo to lek a nie suplement. Możesz go brać 3x2 lub kupić forte i brać 3x1 ;) nie zaszkodzi, bo to tylko magnez :)
 
Jeśli ból jest mocny, to ja bym wzięła nospe. Bo moim zdaniem mniej szkodzi wzięcie tej jednej tabletki niż pozwalanie na ciągły, mocny ból. A magnez możesz sobie zacząć brać codziennie, to też powinno być lepiej ;) polecam magneB6 bo to lek a nie suplement. Możesz go brać 3x2 lub kupić forte i brać 3x1 ;) nie zaszkodzi, bo to tylko magnez :)
Już wiele dziewczyn mi o nim pisalo i poszłam to kupić i zapytałam czy można brać w ciąży i mi aptekarka namieszlaa że jak nie mam pozwolenia od lekarza bo może nie powinnam brać. Zglupialam wtedy. Nie kupiłam. Wtedy też wcześniejsze bóle się skończyły.
I teraz znowu.
Do uczucia takiego pełnego brzucha i ciężkiego na dole jestem przyzwyczajona. Czyli na to wygląda że wiem co to twardnienie brzucha. Właśnie teraz tak mam...Ale to ostre kłucie co jakiś czas mnie dobija bardziej psychicznie. Szumi w głowie , piersi mrowia, kości mnie bolą jakbym chora była. Więc na to wygląda że mój organizm mocno reaguje na rozciąganie macicy... bo ostatnio był tydzień przerwy. Pisałam nawet na forum że nie czuje się w ciąży ;)
Biorę nospe. Trudno. Pani dr mi nie odpisała. Pierwszy raz mi się to zdarzyło. Mam nadzieję że u niej wszystko dobrze.
Dzięki dziewczyny za poświęcony mi czas. Leżę dzisiaj już od 16.30 i nie wstaje aż do jutra rana.
 
Już wiele dziewczyn mi o nim pisalo i poszłam to kupić i zapytałam czy można brać w ciąży i mi aptekarka namieszlaa że jak nie mam pozwolenia od lekarza bo może nie powinnam brać. Zglupialam wtedy. Nie kupiłam. Wtedy też wcześniejsze bóle się skończyły.
I teraz znowu.
Do uczucia takiego pełnego brzucha i ciężkiego na dole jestem przyzwyczajona. Czyli na to wygląda że wiem co to twardnienie brzucha. Właśnie teraz tak mam...Ale to ostre kłucie co jakiś czas mnie dobija bardziej psychicznie. Szumi w głowie , piersi mrowia, kości mnie bolą jakbym chora była. Więc na to wygląda że mój organizm mocno reaguje na rozciąganie macicy... bo ostatnio był tydzień przerwy. Pisałam nawet na forum że nie czuje się w ciąży ;)
Biorę nospe. Trudno. Pani dr mi nie odpisała. Pierwszy raz mi się to zdarzyło. Mam nadzieję że u niej wszystko dobrze.
Dzięki dziewczyny za poświęcony mi czas. Leżę dzisiaj już od 16.30 i nie wstaje aż do jutra rana.
Można w ciąży. Sama brałam, lekarka poleciła. I dziewczyny tu na forum poza tym też. Dziwna aptekarka... Może chciała chronić tylek własny w razie czego
 
Już wiele dziewczyn mi o nim pisalo i poszłam to kupić i zapytałam czy można brać w ciąży i mi aptekarka namieszlaa że jak nie mam pozwolenia od lekarza bo może nie powinnam brać. Zglupialam wtedy. Nie kupiłam. Wtedy też wcześniejsze bóle się skończyły.
I teraz znowu.
Do uczucia takiego pełnego brzucha i ciężkiego na dole jestem przyzwyczajona. Czyli na to wygląda że wiem co to twardnienie brzucha. Właśnie teraz tak mam...Ale to ostre kłucie co jakiś czas mnie dobija bardziej psychicznie. Szumi w głowie , piersi mrowia, kości mnie bolą jakbym chora była. Więc na to wygląda że mój organizm mocno reaguje na rozciąganie macicy... bo ostatnio był tydzień przerwy. Pisałam nawet na forum że nie czuje się w ciąży ;)
Biorę nospe. Trudno. Pani dr mi nie odpisała. Pierwszy raz mi się to zdarzyło. Mam nadzieję że u niej wszystko dobrze.
Dzięki dziewczyny za poświęcony mi czas. Leżę dzisiaj już od 16.30 i nie wstaje aż do jutra rana.
Magnez można brać nawet w sporej ilości na szczęście. Ja biorę magne B 6 forte 3x1, od dwóch dni dorzucilam jeden wiecej czyli 4x1, dziś mam ciągle tak spieta macice no masakra, tyko jak leżę to puszcza A ja na dziś tyle roboty mialam, część i tak zrobiłam heh. A pamiętam że jakoś w 17 tc mialam uczucie ciężkości tak gdzieś jak macica, wręcz myslalam że mi wypadnie jak sikalam [emoji23] 2-3 tygodnie tak mialam A potem juz nie, wiem że dziewczyny z lutowek niektóre też tak odczuwaly w tamtym czasie więc to chyba normalne [emoji16][emoji4]
 
Test z wczoraj. Na żywo linia jest ciemniejsza Zobacz załącznik 1048782

Czekam na wynik bety, trzymam kciuki, ale coś tam kielkuje! :)

Nie boli po prawej czy lewej stronie. Tylko na samym środku zaraz nad wzgorkiem lonowym. Jakby w samym dole brzucha. Też czytałam że macica się powiększa i że może bólec...przestraszylam się po prostu nowego bólu. I to takie uklucie co jakiś czas mnie prostuje. Pani dr mi nie odpisała. Jak do wieczora nie przestanie kłuc to wezmę nospe. Boję się brać bez zaleceń. Tyle leków, ograniczeń i starań i nie Chce czegoś popsuć.

Nie ma się co martwic na zaś, ja byłam tak spanikowana, że szyjka, ze jakieś cuda... Ale nie. :)
Nospe można śmiało brać, lepiej rozluźnić mięśnie lekiem rozkurczowymi niż męczyć się.
Jedna tabletka Ci nie zaszkodzi a poczujesz ulgę.
Ja też tak boję się brać cokolwiek bez wskazań, mi profesor mało na co pozwala, ale nospe z okazjonalnego brania mam zalecenie nawet 3x dziennie jak pojawią się znowu bóle.
Nic na pewno nie popsujesz Laluniu, spokojnie [emoji3590]


Ja też nieśmiało chcę się pochwalić. U mnie 6 cykl po poronieniu. Moje cykle są długie. Dziś 37 DC i rano postanowiłam zrobić test. Miałam taki strumieniowy. Robiłam rano i było jeszcze tak szarawo i nie zapaliłam światła i patrzyłam na ten test przy oknie i tak patrzę, że niestety nie udało się. Ok. południa coś mnie tknęło i zajrzałam na ten test i cień cienia widziałam, ale myślę sobie po takim czasie to już nie odczytujemy i to chyba niemożliwe. Ale z drugiej strony może poprostu rano nie widziałam. Mąż mówi idź kup drugi test. Kupiłam i zrobiłam drugi i są dwie kreski [emoji173]. W poniedziałek pójdę na betę. Cieszę się bardzo [emoji173] ale z drugiej strony się boję, ale musi być dobrze! Mam w domu 10 tabletek duphastonu, myślę, żeby brać. Chyba nie zaszkodzę?

Kochana, wielkie gratulacje, czekamy na wynik bety [emoji3590][emoji3590][emoji3590][emoji3590]
Co do duphastonu... Ja bez zaleceń lekarza bym nie wzięła nic poza nospa albo paracetamolem ... [emoji14]
 
@Dzoana88 no właśnie! Też tak mam. Jak sikam też mam takie uczucie. To mi leżenie mniej pomaga, bo skupiam się ma tym bólu, chociaż lepiej miec możliwość nic nie robić;) myślałam że ciąża przebiega od tak. Jestem w ciąży i już. A tutaj mnie życie zaskoczyło. Zawsze chciałam być w ciąży. Zawsze chciałam mieć dzieci. Nie miałam pojęcia że to ciągły strach i myślenia i analizowanie każdego objawy 🙂 muszę kupić ten magnez i już. Brać i nie myśleć o tym. Gdzies pewnie będzie całodobowa apteka jutro.
@nnat. Właśnie też panikuje, że szyjka może się skraca, a może łożysko odkleja i mam do siebie pretensje że nie reaguje tylko leżę i czekam aż przejdzie. A w sumie to najlepsze co mogę teraz zrobić. Odpoczywać. ;) pójdę sobie melise na noc zaparzyć. Nie mogę rozpędzić ciągle złych myśli. Staram się jak mogę ale same przychodzą mi do głowy. ;/

Dzięki dziewczyny za wsparcie.
A dziewczynom które właśnie pokazały swoje testy ciążowe gratuluję o trzymam kciuki. !
 
reklama
@Charlotte21 Jutro niedziela handlowa, więc na pewno aptekę (choćby w galerii) znajdziesz ;-)
W ogóle o tym zapomniałam. ! Dzięki wielkie. !
Tak postanowiłam, że noc przeleze u siebie w łóżku o jak rano mi nie przejdzie to pojadę na IP. Sprawdzić. Naczytalam się głupia o slracajacej szyjce, odklejeniu łożyska. Eh...trzeba mi głowa odciąć. Lekarka mi nie odpisuje co jeszcze zwiększa mój lek. Pomimo , że leze i wzięłam nospe to mi nie przechodzi. Nadal silne kłucie co jakiś czas w dole brzucha. Bol krzyża. Cała miednica mnie boli. Brzuch czasem mi stwardnieje. Już głupie. Niech tylko ktoś mi powie że to normalne to już nie będę sobie tym sprzątać głowy. Ale nie wiem. Pierwszy raz jestem w 16 tc aż i się gubie.
 
Do góry