reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Dzisiaj znacznie lepiej. Tylko krzyże bolą. Ale po poście madelin się trochę przestraszyłam i zaraz idę na IP. Nie wiem czy mnie przyjmą, bo nie krwawie i wczoraj miałam bóle. Zobaczymy, może kogoś ublagam na zrobienie USG. To umrę z niepokoju.
To super że dziś lepiej, ale jak masz się stresować to może jedz sprawdź, a kiedy masz teraz wizytę?? Będzie dobrze [emoji8] to powiedz że cały wieczór i noc Cię w taki sposób bolało, wzięłaś przeciwbólowe i dziś jest lepiej ale nadal to nie to nie to A że jesteś po poronieniu to się martwisz
 
reklama
Dzisiaj znacznie lepiej. Tylko krzyże bolą. Ale po poście madelin się trochę przestraszyłam i zaraz idę na IP. Nie wiem czy mnie przyjmą, bo nie krwawie i wczoraj miałam bóle. Zobaczymy, może kogoś ublagam na zrobienie USG. To umrę z niepokoju.
Jedź na bonifratrow napewno Cię zbadają. Ja też byłam tylko z bólem
 
To jest tylko Wasza teoria. W instrukcji jakiegokolwiek testu nie ma takich informacji. Pisze wyraźnie, że druga kreska bez względu na jasność oznacza ciążę. Może tego się trzymajmy.
To jak wytłumaczysz fakt że przed terminem @ masz na teście cień cienia a po np 2tygodniach kreska jest ciemna i wyraźna? Bo moimi zdaniem hormonu jest więcej więc kreska jest ciemniejsza. I na logikę, jeżeli że wczesnej ciąży robisz kilka dni testy tej samej firmy, jeśli ciąża się rozwija to beta jest wyższa czyt. kreska na teście ciemniejsza. Co nie zmienia faktu że cień cienia może już zwiastowac ciążę, a blada kreska o niej świadczy.

Muszę dziewczyny [emoji85]
Testy ciążowe, poprawnie nazywane testami immunochromatograficznymi bocznego przepływu
„Immuno” w nazwie wskazuje na czułą metodę immunologiczną. W tej metodzie zazwyczaj wykorzystywane są 3 rodzaje specyficznych przeciwciał. Dwa skierowane są przeciwko wykrywanej substancji, którą w tym przypadku jest hCG (przeciwciała wiążące antygen). Jedne z nich są przeciwciałami unieruchomionymi na podłożu (błonie nitrocelulozowej) w miejscu linii testowej – opisane na teście jako T (test), drugie natomiast są znakowane koloidalnym złotem i rozprowadzane są z miejsca nałożenia razem z naniesioną próbką. Dodatkowe, trzecie przeciwciała wiążące („przeciwciała wiążące antygen”) unieruchomione są na podłożu w miejscu opisanym zwykle na teście jako C (control), gdzie powinna pojawić się linia kontrolna.
Boczny przepływ, ponieważ kropla badanej próbki (moczu) przemieszcza się wzdłuż podłoża, w poprzek kasetki ustawionej do odczytu, co jest związane ze zjawiskami kapilarnymi. Jeśli w badanej próbce obecna jest hCG, wtedy po nasączeniu moczem podłoża wiąże się z przeciwciałami znakowanymi złotem, tworząc immunokompleks, który wędruje dalej wzdłuż błony.
„Wędrujący" kompleks napotyka na swojej drodze, w miejscu linii testowej, unieruchomione na membranie przeciwciała, które skierowane są przeciwko hCG. W konsekwencji przemieszczający się immunokompleks z hCG zostaje unieruchomiony w tym miejscu, co powoduje pojawienie się czerwono-fioletowej linii (linia T). Niezwiązane wcześniej przeciwciała znakowane złotem „wędrują” dalej, napotykając w miejscu linii kontrolnej na unieruchomione przeciwciała skierowane przeciwko nim (przemieszczającym się przeciwciałom znakowanym złotem). Zostają one unieruchomione w tym miejscu, co powoduje pojawienie się czerwono-fioletowego paska (linia C).


W skrócie im więcej hormonu tym kreska ciemniejsza. To jest reakcja chemiczna więc im więcej się zwiąże tego beta hcg to kreska musi być mocniejsza. I można to obserwować na testach tej samej firmy [emoji846].

No. Naukowo wytłumaczone coś o co mi chodziło :D
 
Tak mówiłam że mnie boli i macica mi się napina. Napewno Cię zbadają nie martw się.
Pani ginekolog mnie zbadała. Wszystko ok.! 👍🙂 Zrobili mocz i krew mi jeszcze o czekam na wyniki. Cieszę się że poszłam. Co prawda była zmęczona i nie za bardzo rozmowna ale staram się też zrozumieć. Tyle pacjentów na każdy dzień. Przepisała też magnez. Doraźnie nospe. Wszystko będę mieć na wypisie. Mówi że ten ostry bol w dole brzucha nie jest niepokojący z punktu widzenia lekarza. Bardziej trzeba się przejmować tepym rozlanym. O więcej nie miałam jak zapytać. Ufff. Maluch mało się ruszał i mnie zestresowal, bo szukała serduszka. Ciaza to dziwny stan....
 
Pani ginekolog mnie zbadała. Wszystko ok.! [emoji106][emoji846] Zrobili mocz i krew mi jeszcze o czekam na wyniki. Cieszę się że poszłam. Co prawda była zmęczona i nie za bardzo rozmowna ale staram się też zrozumieć. Tyle pacjentów na każdy dzień. Przepisała też magnez. Doraźnie nospe. Wszystko będę mieć na wypisie. Mówi że ten ostry bol w dole brzucha nie jest niepokojący z punktu widzenia lekarza. Bardziej trzeba się przejmować tepym rozlanym. O więcej nie miałam jak zapytać. Ufff. Maluch mało się ruszał i mnie zestresowal, bo szukała serduszka. Ciaza to dziwny stan....
Widzisz dobrze że podeszłaś, będziesz spokojniejsza [emoji8]
 
Pani ginekolog mnie zbadała. Wszystko ok.! 👍🙂 Zrobili mocz i krew mi jeszcze o czekam na wyniki. Cieszę się że poszłam. Co prawda była zmęczona i nie za bardzo rozmowna ale staram się też zrozumieć. Tyle pacjentów na każdy dzień. Przepisała też magnez. Doraźnie nospe. Wszystko będę mieć na wypisie. Mówi że ten ostry bol w dole brzucha nie jest niepokojący z punktu widzenia lekarza. Bardziej trzeba się przejmować tepym rozlanym. O więcej nie miałam jak zapytać. Ufff. Maluch mało się ruszał i mnie zestresowal, bo szukała serduszka. Ciaza to dziwny stan....

Super ze wszystko okej. Ale dobrze ze poszłaś, bo ten twój wczorajszy opis bólu mnie martwił.. A tak, wiesz że wszystko jest okej, będziesz spokojniejsza to i dzidziusiowi będzie lepiej :)
 
reklama
Do góry