reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

@gigi_ nie wiem czy jest konieczny aneks. W każdym bądź razie i tak nie odczujesz tej podwyżki, bo zarówno wynagrodzenie chorobowe jak i macierzyński są naliczane jako średnia z ostatnich dwunastu miesięcy zatrudnienia u danego pracodawcy.
 
reklama
Dziewczyny chciałam się dopytać jak to jest z tą najniższą krajową od 2020 ma iść w górę a w tym czasie przebywam na zwolnieniu. Normalnie powinnam dostać na firmie aneks nowy o podwyżce?

Z każdą podwyżka najniższej krajowej dają Aneks do umowy :) ale jak z macierzyńskim i że zwolnieniem nie wiem jak jest.
 
@gigi_ nie wiem czy jest konieczny aneks. W każdym bądź razie i tak nie odczujesz tej podwyżki, bo zarówno wynagrodzenie chorobowe jak i macierzyński są naliczane jako średnia z ostatnich dwunastu miesięcy zatrudnienia u danego pracodawcy.
No nie do końca tak - jeśli ktoś miał na umowie najniższą krajową, to z ZUSu dostanie po zmianie tyle ile wynosi najniższa krajowa (już ta po podwyżce).
 
@Lu_cy ale słodziaczek. I to skupienie w pozycji na brzuszku. :)

@roki_1991 czyli nie daje Ci Wikusia za bardzo odpoczywać. U nas to jakieś fazy sobie ustala. Był czas, że tylko wózek+kołysanki, był czas, że muzyczkakaruzela i łóżeczko, później nasze łóżko i mama tul, teraz jest tylko właśnie porządnie raz do spaceru i na noc na ręku do butli. Uff...W końcu.

To może i dla nas jest nadzieja ;)

Dziewczyny chciałam się dopytać jak to jest z tą najniższą krajową od 2020 ma iść w górę a w tym czasie przebywam na zwolnieniu. Normalnie powinnam dostać na firmie aneks nowy o podwyżce?

Jeśli na umowie masz napisaną konkretną kwotę to dostaniesz aneks. Jeśli masz napisane że strony ustalają wynagrodzenie na poziomie obecnie obowiązującego minimalnego wynagrodzenia krajowego, to nie musisz mieć aneksu ;)

Z każdą podwyżka najniższej krajowej dają Aneks do umowy :) ale jak z macierzyńskim i że zwolnieniem nie wiem jak jest.
No nie do końca tak - jeśli ktoś miał na umowie najniższą krajową, to z ZUSu dostanie po zmianie tyle ile wynosi najniższa krajowa (już ta po podwyżce).
Liczy się średnia z 12 przepracowanych ostatnich miesięcy i niestety to się nie zmienia. Chyba że to co dostajesz będzie mniejsze niż nowa najniższa krajowa która wejdzie w styczniu, wtedy dostaniesz wyrównanie i podniosą ci wypłacane wynagrodzenie chorobowe.
 
@Dmalw kochana co tam u Ciebie? :)

Ojej! Ale miło, ze o mnie pamiętasz :)
Dziękuje. U mnie chyba dobrze... ostatnie usg tydzień temu bo spanikowana pojechałam na sor (nagły brak objawów, miałam tak przy poroniebiu zatrzymanym) ale dzięki Bogu maluszek tydzień temu miał 2 cm i pięknie bijące serduszko.
Dzisiaj jest 9+0 i w środę mam wizyte u ginekologa.
Dostaje żelazo bo mam hgb 9,4 co bardzo mnie marwii.
A jak Ty żyjesz?
 
Na podniesienie hemoglobiny polecam zakwas z buraka i floradix - mi chyba on najbardziej pomógł, mimo, że brałam też tardyferon czy hemoffer to po floradixie żelazo poszło ładnie w górę
Ojej! Ale miło, ze o mnie pamiętasz :)
Dziękuje. U mnie chyba dobrze... ostatnie usg tydzień temu bo spanikowana pojechałam na sor (nagły brak objawów, miałam tak przy poroniebiu zatrzymanym) ale dzięki Bogu maluszek tydzień temu miał 2 cm i pięknie bijące serduszko.
Dzisiaj jest 9+0 i w środę mam wizyte u ginekologa.
Dostaje żelazo bo mam hgb 9,4 co bardzo mnie marwii.
A jak Ty żyjesz?
 
reklama
Ojej! Ale miło, ze o mnie pamiętasz :)
Dziękuje. U mnie chyba dobrze... ostatnie usg tydzień temu bo spanikowana pojechałam na sor (nagły brak objawów, miałam tak przy poroniebiu zatrzymanym) ale dzięki Bogu maluszek tydzień temu miał 2 cm i pięknie bijące serduszko.
Dzisiaj jest 9+0 i w środę mam wizyte u ginekologa.
Dostaje żelazo bo mam hgb 9,4 co bardzo mnie marwii.
A jak Ty żyjesz?
A ja polecam sok z pokrzywy, polecono mi go na tym wątku i mi pomógł [emoji4] taki sok kupujesz np w aptece i codziennie na czczo sobie zapodajesz, to chyba doradzia mi @Lu_cy Ale nie jestem pewna, do tego morele suszone bezsiarkowe po kilka dziennie i w dzień robilam sobie też herbatkę z pokrzywy. Bardzo polecam [emoji4]
 
Do góry