reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

@coco07 kochana mąż wczoraj miał zabieg. Przez 4 tyg ma dochodzić do siebie. Szwy niby maja się rozpuścić ale jeśli nie to za 4tyg do ściągnięcia jak coś zostanie. Zaczynam od początku suplementacja bo zrobiłam sobie przerwę od tego wszystkiego. Czekam na @ mam już 3 dni spóźnienia mam nadzieję, że to nie potrwa długo. Może już za miesiąc zaczniemy działać. Praca w porządku, pochłonęła mnie doszczętnie ale cieszę się, że wróciłam. Do grudnia mam umowę pewnie przedłuża ale zobaczę co wyjdzie u nas bo nie chce iść zaraz na zwolnienie bo niestety dojazdy są straszne godzina w jedną stronę.
Widzę, że u Ciebie wszystko dobrze. Cieszę się.

@nnat. Super wieści, gratuluję, czas leci ❤

@szkala według mnie TSH bardzo dobre jak i reszta wyników :) proponuję przejść na metylowy kwas foliowy i homocysteina troszkę spadnie :)

@roki_1991 TSH @szkala jest dobre według mnie 1,21 to wcale nie wysoki wynik.
 
reklama
@Takaja123 @roki_1991

tsh mi tu weszło w pakiecie tutaj, bo ja wiem, że jest dobre, do endokrynologa chodzę od lat 20. Endokrynolog wyraźnie mi powiedziała, że moja tarczyca absolutnie nie ma wpływu na ciąże i prokreację i wszystko jest w normie, odradziła też antyTPO i antyTG robić, bo stwierdziła, że to mi i tak nic da, poza tym nic nie wskazuje, żeby mnie dotyczyły. Ja w ciąży miałam 1,74 ale to też jest dobry wynik i nie ma wpływu, po prostu tyroksyna jest wyrzucana skokowo.

Co do tej homocysteiny mam wątpliwość, bo ja już od sierpnia (od początku straconej ciązy) biorę metylowany kwas foliowy i b12 (niemetylowaną, ale z nią jest inna historia i forma metylowana tutaj nie działa tak jak przy folianach), a od ok. tyg. kwas foliowy biorę w dawce 800 mg (tak mi ginekolog zalecił). I jak na te dawki, to ta homocysteina wydaje mi się za wysoka .
 
@Takaja123 @roki_1991

tsh mi tu weszło w pakiecie tutaj, bo ja wiem, że jest dobre, do endokrynologa chodzę od lat 20. Endokrynolog wyraźnie mi powiedziała, że moja tarczyca absolutnie nie ma wpływu na ciąże i prokreację i wszystko jest w normie, odradziła też antyTPO i antyTG robić, bo stwierdziła, że to mi i tak nic da, poza tym nic nie wskazuje, żeby mnie dotyczyły. Ja w ciąży miałam 1,74 ale to też jest dobry wynik i nie ma wpływu, po prostu tyroksyna jest wyrzucana skokowo.

Co do tej homocysteiny mam wątpliwość, bo ja już od sierpnia (od początku straconej ciązy) biorę metylowany kwas foliowy i b12 (niemetylowaną, ale z nią jest inna historia i forma metylowana tutaj nie działa tak jak przy folianach), a od ok. tyg. kwas foliowy biorę w dawce 800 mg (tak mi ginekolog zalecił). I jak na te dawki, to ta homocysteina wydaje mi się za wysoka .
Wtracę się bo ja walczyłam 6 miesięcy z homocysteiną [emoji846] witamina B musi być w równowadze, sam kwas i b12 nie zawsze daje radę. Trzeba do tego dołożyć b2, choline, witaminę b6 p-5-p, cynk i selen [emoji846]
 
To już tuż tuż [emoji3590][emoji3590][emoji3590] stresik jest??

Dobrze ze nic wam się nie stało, auto to tylko rzecz! Wasze zdrowie i dobre samopoczucie najważniejsze [emoji3590]

Ja sama powiedziałam że już auta nie prowadzę. Jak jestem z kimś to ok. Ale sama nie. Mam często takie zawroty głowy, że się po prostu boję...



Och bidulko, mnie wymioty łaskawie ominely... Cieszę się że czujesz się lepiej a u Maleństwa serduszko pięknie bije. :)
Kawał drogi dojeżdżasz do lekarza! Trzymam kciuki żeby nadal wszystko szło zgodnie z planem :*

U mnie maluszek rośnie, rośnie. :) ale jest bardzo łaskawy :)



Mam!! Mam takie. Bratowa dopatrzyla się że na tym zdjęciu maluszek ma rączkę podniesiona do góry... Ja tego nie umiem wypatrzec... Ale sam zarys tego malutkiego ciałka doprowadza mnie do obłędu w pozytywnym znaczeniu, oczywiście :D
U mnie płci nikt nie patrzył ale na następnej wizycie podpytam. :D
Cieszę się że u Was wszystko w porządku... Te tygodnie w aplikacjach to faktycznie w moment się zmieniają.... :) jeszcze jak człowiek w biegu żyje... Dopiero w pracy mówiłam na przełomie 8/9 tc a już kończymy 13 wg usg. Wg OM to już 13t4d :D

A jak tam brzuszek?? :D ja już chyba się nie mogę doczekać okrąglaczka... A na razie jak zawieje :D ale już jak coś dopasowane go zaloze to wypuklosc widać :D
Ja tez czekałam na brzuszek [emoji51][emoji5] u mnie rano wydaje się być mały, a wieczorami czuje ze jest ogromny [emoji28] nie umiem się wziąć za aktualizacje tego brzuszka, a zbieram się już z 3 dni [emoji28] na 100 dniówkę na pewno zrobię zdjęcie [emoji5]
Jaki śliczny bobasek [emoji7][emoji7][emoji7] uwielbiam zdjęcia usgJuż studniówka? Jak to strasznie szybko leci, dopiero miałaś pierwsze prenatalne. Super że wszystko w porządku [emoji846]
Prawda? Czas biegnie jak szalony [emoji86][emoji28]
A my dzisiaj kończymy 4 miesiące [emoji846] A w zeszłym roku dopiero miałam wizytę z 5 tygodniowa kropką Zobacz załącznik 1035365Zobacz załącznik 1035366Zobacz załącznik 1035367
Przekochany śmieszek!!![emoji7][emoji7][emoji7]
@coco07 kochana mąż wczoraj miał zabieg. Przez 4 tyg ma dochodzić do siebie. Szwy niby maja się rozpuścić ale jeśli nie to za 4tyg do ściągnięcia jak coś zostanie. Zaczynam od początku suplementacja bo zrobiłam sobie przerwę od tego wszystkiego. Czekam na @ mam już 3 dni spóźnienia mam nadzieję, że to nie potrwa długo. Może już za miesiąc zaczniemy działać. Praca w porządku, pochłonęła mnie doszczętnie ale cieszę się, że wróciłam. Do grudnia mam umowę pewnie przedłuża ale zobaczę co wyjdzie u nas bo nie chce iść zaraz na zwolnienie bo niestety dojazdy są straszne godzina w jedną stronę.
Widzę, że u Ciebie wszystko dobrze. Cieszę się.

@nnat. Super wieści, gratuluję, czas leci [emoji173]

@szkala według mnie TSH bardzo dobre jak i reszta wyników :) proponuję przejść na metylowy kwas foliowy i homocysteina troszkę spadnie :)

@roki_1991 TSH @szkala jest dobre według mnie 1,21 to wcale nie wysoki wynik.

Tak, wiem ze już po zabiegu i cieszę się ze już niedługo będziecie mogli ruszyc w tym kierunku [emoji5] mam nadzieje ze za te 4 tygodnie wszystko okaże się Ok [emoji5] i fajnie ze będziesz mieć prace na głowie, bo może dzięki temu tez uda się aż tak nie świrować ... pamiętasz jak ja swirowalam?[emoji848] a teraz jestem, gdzie jestem i bardzo się z tego cieszę [emoji5] Tobie życzę tego samego [emoji8]
Powodzenia [emoji8]
 
Wtracę się bo ja walczyłam 6 miesięcy z homocysteiną [emoji846] witamina B musi być w równowadze, sam kwas i b12 nie zawsze daje radę. Trzeba do tego dołożyć b2, choline, witaminę b6 p-5-p, cynk i selen [emoji846]
Wiesz, trudno teraz dywagować, bo ja nie miałam wskazań, by brać w ciązy a póki nie poroniłam nikt mi nie zalecił badania homocysteiny. Po poronieniu zaleciłam sobie sama. B12 biorę (250 mg) cały czas bo nie jem mięsa, metafolin na zlecenie lekarza podwyższyłam do 800 mg (z sufitu, tak jak z sufity zalecił mi acard) , dołożyłam niedawno b6 50 mg (chociaż w ciąży też co nieco brałam), jak mi przyjdzie zamienię na p-5p, selen brałam całą ciążę, cynk też. Nie wiem co o tej homocysteinie myśleć czy jest ok, czy nie.
 
Wiesz, trudno teraz dywagować, bo ja nie miałam wskazań, by brać w ciązy a póki nie poroniłam nikt mi nie zalecił badania homocysteiny. Po poronieniu zaleciłam sobie sama. B12 biorę (250 mg) cały czas bo nie jem mięsa, metafolin na zlecenie lekarza podwyższyłam do 800 mg (z sufitu, tak jak z sufity zalecił mi acard) , dołożyłam niedawno b6 50 mg (chociaż w ciąży też co nieco brałam), jak mi przyjdzie zamienię na p-5p, selen brałam całą ciążę, cynk też. Nie wiem co o tej homocysteinie myśleć czy jest ok, czy nie.
Nie jest zla, te poziomy muszą być mniej więcej podobne b6 bierzesz bardzo dużo. Ja brałam 800mcg kwasu, 1.25mg b12, 20mg b6, 250mg choliny, 9mg b2 [emoji85] w ogóle to homocysteina w ciąży się fizjologicznie obniża [emoji846]
 
Nie jest zla, te poziomy muszą być mniej więcej podobne b6 bierzesz bardzo dużo. Ja brałam 800mcg kwasu, 1.25mg b12, 20mg b6, 250mg choliny, 9mg b2 [emoji85] w ogóle to homocysteina w ciąży się fizjologicznie obniża [emoji846]
nie wiem ile mam brać tej b6 bo lekarz nie umiał i powiedzieć, ale w większości preparatów z b6 i ta którą udało mi się kupić była 50. Skonsultuję to z dietetykiem, ona będzie więcej wiedzieć niż lekarz mam wrażenie.
 
reklama
@coco07 kochana mąż wczoraj miał zabieg. Przez 4 tyg ma dochodzić do siebie. Szwy niby maja się rozpuścić ale jeśli nie to za 4tyg do ściągnięcia jak coś zostanie. Zaczynam od początku suplementacja bo zrobiłam sobie przerwę od tego wszystkiego. Czekam na @ mam już 3 dni spóźnienia mam nadzieję, że to nie potrwa długo. Może już za miesiąc zaczniemy działać. Praca w porządku, pochłonęła mnie doszczętnie ale cieszę się, że wróciłam. Do grudnia mam umowę pewnie przedłuża ale zobaczę co wyjdzie u nas bo nie chce iść zaraz na zwolnienie bo niestety dojazdy są straszne godzina w jedną stronę.
Widzę, że u Ciebie wszystko dobrze. Cieszę się.

@nnat. Super wieści, gratuluję, czas leci ❤

@szkala według mnie TSH bardzo dobre jak i reszta wyników :) proponuję przejść na metylowy kwas foliowy i homocysteina troszkę spadnie :)

@roki_1991 TSH @szkala jest dobre według mnie 1,21 to wcale nie wysoki wynik.
@Takaja123 @roki_1991

tsh mi tu weszło w pakiecie tutaj, bo ja wiem, że jest dobre, do endokrynologa chodzę od lat 20. Endokrynolog wyraźnie mi powiedziała, że moja tarczyca absolutnie nie ma wpływu na ciąże i prokreację i wszystko jest w normie, odradziła też antyTPO i antyTG robić, bo stwierdziła, że to mi i tak nic da, poza tym nic nie wskazuje, żeby mnie dotyczyły. Ja w ciąży miałam 1,74 ale to też jest dobry wynik i nie ma wpływu, po prostu tyroksyna jest wyrzucana skokowo.

Co do tej homocysteiny mam wątpliwość, bo ja już od sierpnia (od początku straconej ciązy) biorę metylowany kwas foliowy i b12 (niemetylowaną, ale z nią jest inna historia i forma metylowana tutaj nie działa tak jak przy folianach), a od ok. tyg. kwas foliowy biorę w dawce 800 mg (tak mi ginekolog zalecił). I jak na te dawki, to ta homocysteina wydaje mi się za wysoka .
Przecież TSH jest bardzo dobre.

Przepraszam was, macie oczywiście rację. Ja tam zobaczyłam zamiast 1.21 to 3.21 :p nie pytajcie skąd mi się to wzięło :p jak najbardziej 1.21 ty super wynik ;)
 
Do góry