reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Wgl mam nerwa jak słyszę beta hcg, źle po tym wszystkim ma mnie wpływa, bo lekarz kazał mi jak nawiedzony powtarzać i źle mi się kojarzy... Teraz będzie tylko test i później czekanie ma usg.
 
reklama
Wgl mam nerwa jak słyszę beta hcg, źle po tym wszystkim ma mnie wpływa, bo lekarz kazał mi jak nawiedzony powtarzać i źle mi się kojarzy... Teraz będzie tylko test i później czekanie ma usg.
W ostatniej ciąży latałam jak głupia badać przyrosty. I tylko mnie to stresowalo
ŁĄCZNIE 6 razy bylam aby trzy razy sprawdzić przyrost. Jak mi się uda następnym razem zajść w ciążę to ograniczę się do jednego beta hcg tylko aby potwierdzić. Także doskonale Cię rozumiem. Bo mi się też kojarzą te badania z rozczarowanie., zmartwieniem i złością.
 
Dziewczyny czy takie wyniki tarczycy są ok:
TSH 2,14
FT3 2,52
FT4 1,16
Wszystko jest w normie, ale wszystko razem ok. Wiem tylko, że TSH powinnam mieć poniżej 2 przy staraniach. Biorę euthyrox 25.

I jeszcze jedno robiłam test obciążenia glukozą i na czczo miałam 104, po 1h 116 a po 2h 94. Czy ten wynik na czczo już o czymś świadczy?
 
Dziewczyny czy takie wyniki tarczycy są ok:
TSH 2,14
FT3 2,52
FT4 1,16
Wszystko jest w normie, ale wszystko razem ok. Wiem tylko, że TSH powinnam mieć poniżej 2 przy staraniach. Biorę euthyrox 25.

I jeszcze jedno robiłam test obciążenia glukozą i na czczo miałam 104, po 1h 116 a po 2h 94. Czy ten wynik na czczo już o czymś świadczy?

Wiadomo że musi ocenić lekarz ;) ale na moje oko ta krzywa jest całkiem ładna, poza tym wynikiem na czczo. Ale to może być spowodowane tym że za duża przerwa była od kolacji do badania. Przy czym tak jak mówię, to tylko tak mi się obiło o uszy :)
 
@nnat. @ 20 ma przyjść , 21 chciałam testować, chyba nie wytrzymam, zrobię 19,chociaż chciałabym wytrzymać do 21...
Będę czekać jak na szpilkach [emoji16] no to niemal dzień po dniu będziemy testować. [emoji16]
Wgl mam nerwa jak słyszę beta hcg, źle po tym wszystkim ma mnie wpływa, bo lekarz kazał mi jak nawiedzony powtarzać i źle mi się kojarzy... Teraz będzie tylko test i później czekanie ma usg.
Nie pójdziesz w ogóle na betę??
Ja pójdę i sprawdzić przyrost i progesteron pryz okazji, żeby mieć już coś do porzucenia lekarzowi w razie "w".
W ostatniej ciąży latałam jak głupia badać przyrosty. I tylko mnie to stresowalo
ŁĄCZNIE 6 razy bylam aby trzy razy sprawdzić przyrost. Jak mi się uda następnym razem zajść w ciążę to ograniczę się do jednego beta hcg tylko aby potwierdzić. Także doskonale Cię rozumiem. Bo mi się też kojarzą te badania z rozczarowanie., zmartwieniem i złością.
Boże, to wręcz jak trauma...
Chociaż powiem Wam co ja miałam z beta... Pierwsze badanie zrobiłam dla potwierdzenia bo niedowierzalam testom domowym. Rosła pięknie, kontrolowana dalej tylko na życzenie lekarza. Kiedy powiedziałam się że dziecko się nie rozwija, nie ma serduszka, miałam wpis w kartę ciąży, że poronienie zatrzymane poleciałam w pierwszej kolejności na betę. Ciągle rosła. Tego samego dnia pojechałam na konsultacje do innego lekarza, potwierdził to, co usłyszałam, a wyniki przy wpisie jakie dostałam z betą zanotowały spadek bety chyba po lekach indukujacych poronienie.
Lekarz powiedział mi że beta rośnie bo tak jakby organizm jeszcze nie załapał że to już jest koniec. Dziecko się nie rozwija a tofoblast nadal rośnie. I to tofoblast odpowiada za rosnące wyniki beta hcg (oczywiście mowa o moim przypadku gdzie koło 7 tygodnia nie zabiło serduszko).
Dziewczyny czy takie wyniki tarczycy są ok:
TSH 2,14
FT3 2,52
FT4 1,16
Wszystko jest w normie, ale wszystko razem ok. Wiem tylko, że TSH powinnam mieć poniżej 2 przy staraniach. Biorę euthyrox 25.

I jeszcze jedno robiłam test obciążenia glukozą i na czczo miałam 104, po 1h 116 a po 2h 94. Czy ten wynik na czczo już o czymś świadczy?
TSH mógłby być ciut niższe ale są różne szkoły. Jedni piszą o max 1,5. Inni o 2,0. A jeszcze inni 2,6.
@Madleine chyba Ty mówiłaś że Tobie lekarz wspominał że do 2,6 jest ok przy staraniach, tak??
J8
Wynik na czczo w krzywej chyba ciut na wysoki jednak.
 
Tak oczywiście. Wiadomo, że z wynikami do lekarza, ale tak chciałam podpytać.
Wydaję mi się że lekarze teraz ,profilaktycznie wysyłają do diabetologa ,lub karzą ograniczyć słodycze ,słodkie napoje itd ,ale to od lekarza zależy , ja się cieszę że moja krzywa wyszła super ,bo w ciąży kocham słodycze ,i nie wiem jakbym musiała z nich zrezygnować ;)
 
Hej dziewczyny.Ja jestem właśnie po poronieniu zatrzymanym. Nie miałam okazji usłyszeć bicia serduszka nawet ,bo na pierwszym USG już go nie było :/ Niby 9 tydzień ,a zatrzymało się na 6/7 :( Jestem załamana.Zasugerowano mi tygodniowe odczekanie aż plamienie zacznie się samo i w przyszly poniedziałek do szpitala :/ Pewnie znowu mi tabletkę zaaplikują jak ostatnio :( U mnie chyba tarczyca .Muszę pójść do dobrego ginekologa-endokrynologa. Któraś z Was miała poronienie zatrzymane? Jak się czulyscie fizycznie? Ja jestem śpiąca i tak mnie muli.Totalny brak energii. Chyba dużo daje też stres :/ Ja dodatkowo cierpię od kilku ładnych lat na nerwicę :/ Któraś z Was ma podobnie?
 
reklama
Kochana to bardzo dobre wieści [emoji4][emoji4] w takim razie trzymam mocno kciuki, aby Twoje marzenie się spełniło [emoji8][emoji8]

Ja dziś byłam na krwi i przy okazji zleconych badań zdecydowałam się na aptt, pt, fibrynogen i ddimery, anty xa niestety nie bo pani nie mogła znalesc w swoim zeszycie magicznym ech. Ale jak w tamtych nie będzie nic niepokojącego to może nie ma potrzeby robić anty xa nie wiem sama [emoji4] po południu mam wizytę u rodzinnego to może wydebie jakies skierowanie do naczyniowca, na Dopplera żył sama nie wiem no może coś wymyśli.

Dzis robiąc zastrzyk leciała mi troche krew i wyobraźcie sobie że od 7.30 do teraz leci nadal i nie krzepnie ! Aż bluzke ubrudzilam i pierw nie zorientowałam się że to z brzucha!
Też tak miałam przez chwilę ze mi krew leciała. Miałam tak jak robiłam w uda zastrzyki. A później samo przeszło
 
Do góry