reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Z wlasnego doswiadczenia powiem Wam ze ograniczanie picia alkoholu, kawy czy papierosów przed badaniem moim zdaniem jest bezcelowe. Bo po badaniu facet i tak wraca do tych nawyków, a zeby badania były wiarygodne to najlepiej robić wszystko to, co sie robilo przed badaniami. Ja wiem ze w wytycznych do badania nasienia jest min. 2 dni od alkoholu itp. Dla mnie to dziwne, no ale jak ktos z gory tak ustalil, to niech tak bedzie[emoji6]
5 dni to za duzo, najlepiej gdy jest 3-4 dni max abscynencji, u Nas zawsze byly 3 pelne dni, i w czwarty dzien bylo badanie.
No tak tylko mój mąż ograniczył kawę czarna papierosy 2 miesiące temu alkohol pije ale tylko okazjalnie. Nie zmienił nawyków tylko przed badaniem.

Myśmy mieli 5 dni ponieważ w tym czasie miałam też @ więc zrozumiałe. Ale teraz kolejne badanie nasienia mamy 11 lipca więc od 8.07 aż do 11 lipca nie będzie przytulanek i to będą pełne 3 dni tak jak napisałaś.
 
reklama
Moja wypowiedz byla bardziej skierowana do moohaaa[emoji5] bo ona pisała o czasie odnośnie operacji[emoji5]
A tak z ciekawisci, to jakie usg robil lekarz Twojemu mezowi? Bo moj maz robil zwykle usg, które zylakow nie pokazalo. Dopiero usg dopplerowskie potwierdziło zylaki. Ale u Nas bylo tez tak ze urolog je widzial, badajac mojego męża[emoji5]
Takze skoro u Was zylaki sa wykluczone, to nic tylko sie cieszyc i faszerowac meza suplementami na poprawe ruchu[emoji5]
No U Ciebie się sprawdziło ponieważ mąż miał żylaki. Urolog dzisiaj zrobił usg i wykluczył żylaki. Ogólnie USG i badanie wyszło wzorowo wyniki hormonalne wzorowe plemniki w nasieniu są tylko o słabej ruchliwoscia A w klinice się dowiemy jaka jest dokładnie morfologia ile jest prawidłowych ile jest leniwych ile uszkodzonych jaka jest lepkosc nasienia jakie jest ph bo to będę robione badania typowo pod kątem płodnym. A urolog robił pod kątem takim czy są w nasieniu plemniki czy występuje produkcja.
 
Moja wypowiedz byla bardziej skierowana do moohaaa[emoji5] bo ona pisała o czasie odnośnie operacji[emoji5]
A tak z ciekawisci, to jakie usg robil lekarz Twojemu mezowi? Bo moj maz robil zwykle usg, które zylakow nie pokazalo. Dopiero usg dopplerowskie potwierdziło zylaki. Ale u Nas bylo tez tak ze urolog je widzial, badajac mojego męża[emoji5]
Takze skoro u Was zylaki sa wykluczone, to nic tylko sie cieszyc i faszerowac meza suplementami na poprawe ruchu[emoji5]
Jeżeli chodzi o typ usg to nie powiem bo po prostu nie wiem i też nie pytałam. Ale było widać że sprzęt jest dobry. Ale też się zbytnio nie znam.

A możesz powiedzieć jakie są witaminy na poprawę ruchliwosci plemników. Póki co 2 miesiąc już bierze fertile man z firmy cyclotest i one są typowe na poprawę nasienia.
 
Dziękuje [emoji3590] Właśnie wiem, ze te 3 miesiące to jest mus. Mój mąż pracuje w Brazylii, jest 6 tyg tam i potem 6 tyg tu. Myśle, ze to tez może mieć związek, bo jednak tam jest bardzo wilgotno, a co 6 tyg wszystko się zmienia. Gdyby był w domu 4 miesiące to może tez by się coś polepszyło, tak gdybam sobie. Wczoraj lekarz mu mówił, ze ten zabieg jest jakby „lajtowy” i od razu wychodzi do domu i jest sprawny. No i mówił tez, ze lepiej to zrobić, bo może mieć to znaczenie. Rozumiem, ze nie robiliście przerwy, ale mimo to się nie udało? A powiedz proszę, masz za sobą poronienia?
A jaka metoda bedzie mial robiony ten zabieg Twoj maz? U Nas bylo laparoskopowo.
U Nas nie ma jeszcze ciazy, podejrzewam u siebie niedrozne jajowody[emoji19] bo ze mna jest ok, i hormonalnie, i z owulacja jest w porzadku, wyniki meza sa dobre a ciazy nadal nie ma. Wiec tak rozmyslam co moze byc tego przyczyna.
Nigdy w ciazy nie bylam, i nie mialam poronienia.
 
Z tego co wiem to na ruch pomaga l-karnityna, l-arganina. Moj mąż bral rozne suplementy m.in. Profertil, FertilMen Plus, SupraMen, Acertin, Salfazin, Macę, Androvit, FertilMen, dodatkowo dawalam kwasy omega 3, wit D, C, A, E.
Ja zmienialam mezowi witaminy co miesiac, aby organizm nie przyzwyczail sie tylko do jednych, wiec raz bral Profertil, raz FertilMen Plus itp.
I orzechy brazylijskie sa bardzo dobre na płodność[emoji5]
Jeżeli chodzi o typ usg to nie powiem bo po prostu nie wiem i też nie pytałam. Ale było widać że sprzęt jest dobry. Ale też się zbytnio nie znam.

A możesz powiedzieć jakie są witaminy na poprawę ruchliwosci plemników. Póki co 2 miesiąc już bierze fertile man z firmy cyclotest i one są typowe na poprawę nasienia.
 
A jaka metoda bedzie mial robiony ten zabieg Twoj maz? U Nas bylo laparoskopowo.
U Nas nie ma jeszcze ciazy, podejrzewam u siebie niedrozne jajowody[emoji19] bo ze mna jest ok, i hormonalnie, i z owulacja jest w porzadku, wyniki meza sa dobre a ciazy nadal nie ma. Wiec tak rozmyslam co moze byc tego przyczyna.
Nigdy w ciazy nie bylam, i nie mialam poronienia.
Laparoskopowo albo jakaś inna nowoczesna ponoć metoda.
A kariotypy robiliście?
 
Z tego co wiem to na ruch pomaga l-karnityna, l-arganina. Moj mąż bral rozne suplementy m.in. Profertil, FertilMen Plus, SupraMen, Acertin, Salfazin, Macę, Androvit, FertilMen, dodatkowo dawalam kwasy omega 3, wit D, C, A, E.
Ja zmienialam mezowi witaminy co miesiac, aby organizm nie przyzwyczail sie tylko do jednych, wiec raz bral Profertil, raz FertilMen Plus itp.
I orzechy brazylijskie sa bardzo dobre na płodność[emoji5]
A to wszystko osobno mu podawałas? Jeśli chodzi o te witaminy omega3 A B C D?
 
reklama
Laparoskopowo albo jakaś inna nowoczesna ponoć metoda.
A kariotypy robiliście?
Moze u Was bedzie inna metoda, bo po laparoskopi sa dwa male nacięcia, 3 dni w szpitalu sie na obserwacji zostaje, a pisalas ze lekarz mowil ze to lajtoway zabieg i maz bedzie od razu sprawny?[emoji5]
Nie badalismy. Mielismy robic badania genetyczne, w razie gdyby nasienie po operacji sie nie poprawilo. Ale ze sie poprawilo, i to na tyle ze bez problemu powinna byc ciaza, to odpuscilismy te badania.
 
Do góry