reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Sama nie wiem co zrobić. Może pójdę dopiero po weekendzie. Czuje się dobrze. Tylko że chce zrobić badania genetyczne więc nie może mnie wszystko "zlapac" w domu. Bo nie wiem co zrobić wtedy.
A może któraś z dziewczyn jak to jest z odszkodowaniem z tytułu poronienia ?
Kolejne badania będą trochę kosztować. Mam ubezpieczenie o chciałabym z niego skorzystać. Bije się z myślami że wykorzystuje sytuację. Ale w sumie należą mi się świadczenia. Będę chyba musiała zarejestrować dziecko w UC ? A potem zgłosić się do ubezpieczyciela ? Wie ktoś może?

Ja miałam dokładnie tak jak pisze Paula. U mnie było pytanie czy strata była przed czy po 22tc ale była opcja "nie wiem" i taką opcję zaznaczyła mi kadrowa w pracy. Pieniądze dostałam tego samego dnia. Ale zależy co macie wpisane w warunkach ubezpieczenia. Bo u męża jest napisane że dopiero po 22tc wypłacają.
 
reklama
Ja mam ubezpieczenia w PZU i dostałam odszkodowanie. Do tego niezbędne jest ustalenie płci dziecka więc na pewno musisz mieć zabezpieczony materiał po poronieniu. Po otrzymaniu wyniku płci udajesz się do szpitala żeby wypisali Ci kartę martwego urodzenia, szpital wysyła to do USC i max 3dni możesz już odebrać akt narodzin z adnotacją o martwym urodzeniu. I z tym dopiero do ubezpieczyciela. Ale tak jak dziewczyny mówią różnie jest w ubezpieczalniach z wymogami. I nie myśl o tym jako o tym że wykorzystujesz sytuację bo to absolutna bzdura. Te pieniądze Ci się należą i możesz je własnie przeznaczyć na badania. Nie każdego stać na to żeby robić pełna diagnostyke bo ona niestety kosztuje...
No właśnie już coraz ciężej z tymi kwotami z badań. Szczególnie że chce zrobić genetyczne i muszę ustalić płeć. Tylko że to jest poronienie w 8 tc i muszę napisać ewidentnie do ubezpieczyciela. Bo tam widziałam że jest ubezpieczenie na wypadek urodzenia martwego dziecka i może też będą brać pod uwagę od 22 tc. Sama nie wiem. Ale warto spróbować.
 
Zależy jakiego masz ubezpieczyciela. Ja np PZU i po stracie Franka dostałam wypłatę bez pytania o tydzień ciąży. Z kolei mąż ma w Warcie i tam wymagali dokumentu potwierdzającego , że dziecko urodziło się po 22tc. U nas i tak to było po 23tc więc bez różnicy, ponoć nawet nie mogą takiego czegoś wymagać.. no ale jednak tak robią. Jeśli będziesz miała płeć zarejestrujesz w urzędzie, możesz iść też na skrócony macierzyński o ile dobrze mi wiadomo - nawet na takim etapie, a do ubezpieczyciela wysylasz akt urodzenia martwego dziecko ,- więc musisz zarejestrować dziecko w USC
23 tc? Matko. Nie wiedziałam że spotkała Cię aż taka tragedia !!!! Strasznie współczuję!!!
 
Dziękuję za odpowiedzi na temat witaminek, ciężka decyzja [emoji4] czekam na wyniki dzisiejszej bety, sprawdzałam przyrost, powinny być za jakąś godzinkę.
 
@Madlein z tego co kojarzę do 10dni po powinno coś wyjsc.
@Takaja123 trochę późno. Przecież na najczulszych testach sikanych pisze, że wykrywają już siedmio dniową ciążę. A beta we krwi pojawia się przecież wcześniej.
Z racji negatywnych testów sikanych w ciąży którą straciłam wolę odrazu zrobić wynik z krwi, ale nie wiem kiedy już można.
 
@Takaja123 trochę późno. Przecież na najczulszych testach sikanych pisze, że wykrywają już siedmio dniową ciążę. A beta we krwi pojawia się przecież wcześniej.
Z racji negatywnych testów sikanych w ciąży którą straciłam wolę odrazu zrobić wynik z krwi, ale nie wiem kiedy już można.

Popieram @Takaja123. 10dpo warto robić betę. Wcześniej może jeszcze nie wyjść
 
Dziewczyny to ja też mam pytanie. W aptece jak pytałam o test ciążowy o czułości 10 ( oczywiście zrobiły oczy jak 5 zł wielkie zdziwienie czy coś takiego jest) i nie kupiłam o czułości 10 tylko 25 ale jednak nie w aptece. Zapytałam w aptece kiedy najlepiej zrobić test to powiedziała mi że zależy kiedy doszło do zagniezdzenia bo poziom ciążowy w krwi pojawia się dopiero 48h po zagniezdzeniu ( A skąd mam wiedzieć kiedy doszło do ewentualnego zagniezdzenia) ?

Jak ja nawet nie wiem kiedy mogła być owu[emoji23][emoji23]
 
@młoda1994 jak już to jak do zapłodnienia. W rossmanie kupisz o czułości 10 i jest niedrogi. Robiłaś teraz paski owulacyjne? Jeśli wiesz kiedy jest owulka to wiesz kiedy mniej więcej mogło dojść do zapłodnienia
 
reklama
Nie robiłam bo jeszcze okresu nie dostałam. Dzisiaj 39dc 2 testy zrobione w 33dc negatyw i dzisiaj też negatyw ale testy o czułości 25. Nie mam wyjścia i muszę czekać do wizyty do polskiego gin ale to jeszcze 13dni.
 
Do góry