reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Ale paski też nie powiedzą na 100% czy pęcherzyk pękł i że uwolnił komórkę jajowa do jajowodu. A ja mieszkam w DE i ostatnio byłam w rossmanie to kupiłam testy owu ckear Blue A ciazowe były tylko o czułości 25
 
reklama
Dziewczyny to ja też mam pytanie. W aptece jak pytałam o test ciążowy o czułości 10 ( oczywiście zrobiły oczy jak 5 zł wielkie zdziwienie czy coś takiego jest) i nie kupiłam o czułości 10 tylko 25 ale jednak nie w aptece. Zapytałam w aptece kiedy najlepiej zrobić test to powiedziała mi że zależy kiedy doszło do zagniezdzenia bo poziom ciążowy w krwi pojawia się dopiero 48h po zagniezdzeniu ( A skąd mam wiedzieć kiedy doszło do ewentualnego zagniezdzenia) ?

Jak ja nawet nie wiem kiedy mogła być owu[emoji23][emoji23]
Taaaa mi też Pani w aptece wmawiała że nie ma czegoś takiego, i ja ją uświadamiałam że są i przyniosłam jej z rossmanna obok i pokazałam [emoji16]
 
Sama nie wiem co zrobić. Może pójdę dopiero po weekendzie. Czuje się dobrze. Tylko że chce zrobić badania genetyczne więc nie może mnie wszystko "zlapac" w domu. Bo nie wiem co zrobić wtedy.
A może któraś z dziewczyn jak to jest z odszkodowaniem z tytułu poronienia ?
Kolejne badania będą trochę kosztować. Mam ubezpieczenie o chciałabym z niego skorzystać. Bije się z myślami że wykorzystuje sytuację. Ale w sumie należą mi się świadczenia. Będę chyba musiała zarejestrować dziecko w UC ? A potem zgłosić się do ubezpieczyciela ? Wie ktoś może?
Z tego co się orientuję to w pakiecie PZU jest tylko za urodzenie martwego dziecka od chyba 20tc. I tak napewno trzeba zarejestrowac.
 
@młoda1994 Długie cykle masz więc jeśli dochodzi do owulki to po 20dc na pewno. Jeśli pęcherzyki nie pękają nie ma owulki i test nie pokaże niestety. Ja mam cykle 35 to mi wypada 22-23 dc. Teraz dla pewności będę robić od skończonej @. Ale to już jak się wykurujemy.
W rossmanie sa i jest na nich napisane super czuły to te
 
@młoda1994 Długie cykle masz więc jeśli dochodzi do owulki to po 20dc na pewno. Jeśli pęcherzyki nie pękają nie ma owulki i test nie pokaże niestety. Ja mam cykle 35 to mi wypada 22-23 dc. Teraz dla pewności będę robić od skończonej @. Ale to już jak się wykurujemy.
W rossmanie sa i jest na nich napisane super czuły to te
Nie wiem ja w DE nie widziałam w rossmanie testów o czułości 10 ciazowych.

A jest możliwość że w tym cyklu się udało ale test o czułości 25 jeszcze nic nie pokazał bo nie ma odpowiedniego stężenia w moczu?
 
@młoda1994 mi w 34dc test nic nie pokazał, dopiero w 41dc wyszła druga kreska [emoji4] mega mi się owulka przesunęła przez poronienie, po negatywie myślałam, że coś ze mną nie tak, a kilka dni później taka niespodzianka ;) do dziś mała jest mega spóźniona względem OM, ale nic jej z tego powodu nie dolega [emoji6]
 
reklama
No właśnie już coraz ciężej z tymi kwotami z badań. Szczególnie że chce zrobić genetyczne i muszę ustalić płeć. Tylko że to jest poronienie w 8 tc i muszę napisać ewidentnie do ubezpieczyciela. Bo tam widziałam że jest ubezpieczenie na wypadek urodzenia martwego dziecka i może też będą brać pod uwagę od 22 tc. Sama nie wiem. Ale warto spróbować.
Oczywiście że warto spróbować ;) sama wiem po sobie , wydałam na badania kilka tysi bo robiłam cała genetykę, płeć, swoją genetykę plus immunilogie a to kosztuje nie mało. Więc jeśli będzie szansa na te pieniądze to bierz śmiało i nie traktuj tego że głupio Ci je brać
 
Do góry