reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ciąża Po Poronieniu

Nam sie udalo w 4 cyklu z zastrzykami ovitrelle bo pecherzyki nie pekaly.
Choruje na białaczke, bardzo rzadką, ale ona podobno nic tutaj nie wnosi.

Mam tez ANA (anty-SM +) ale reumatolog i hematolog stwierdzil, ze moga byc przy mojej bialaczce (one sa charakterystyczne przy toczniu, ktreog nie mam) no i robilam p/c antyfosfolipidowe zanim zaszlam w ciaze bo tak zlecil reumatolog i jest tu ok.
Mam niedoczynnosc tarczycy (lekka,subkliniczna). W dniu kontroli na USG mialam tsh 2,12, a teraz mam 2,33 chodz biore letrox dawka 62,5 a to nie malo, chodz moze tsh nie doszlo do siebie po poronieniu (9tc).
W 9 tc poronilas? Serce przestało bic?
 
reklama
W 9 tc poronilas? Serce przestało bic?

To było tak, że w siódmym tygodniu ciąży licząc od pierwszego dnia miesiączki było Widoczne serduszko. Jak poszłam ponownie za dwa tygodnie czyli w dziewiątym tygodniu ciąży to serduszko już nie było. Lekarz stwierdził że gdzieś po siódmym tygodniu ciąży musiało przestać dziwić bo zarodek miał tylko 1 cm
 
@Dmalw Moja historia jest już prawie sprzed 10 lat ;-) U mnie w 7tc - bijące serduszko, a na wizycie kontrolnej w 11tc puste jajo i zabieg. U mnie faktycznie pierwsza @ po zabiegu była bardzo obfita. Lekarz wówczas powiedział, że można po pierwszej @ się starać. A że mój ślub się zbliżał, to jakoś specjalnych starań nie było (bo i tak było co robić). W ciążę zaszłam po drugiej @. Tym razem już ze szczęśliwym finałem .
 
U mnie z tsh wyglądało to tak ze zaczynałam starania w tamtym roku z tsh 2.8, zaskoczyło w 5 cyklu starań przy tarczycy 2.2 (podejrzewam ze spadlo mi dzięki prenatal uno, który w składzie ma jod) później po poronieniu miałam tsh 3.3, i zaczęłam brać euthyrox 25 i i udało się w 4 cyklu starań, gdy równo po 50 tabletce spadło mi do 1.7.
Ja słyszałam od lekarzy ze jest różnie z tym tsh. Czasem u jednej kobiety nie przeszkodzi tarczyca 2.6 i zajdzie w ciąże, a u drugiej może to być już za dużo i zaskoczy jak zbije do 2 lub niżej.

@mohaaa Trzymam kciuki z całych sił!✊✊❤️❤️ Daj znać
 
@Dmalw ja chyba już gdzieś Ci pisałam, 7 grudnia mialam zabieg, 3 stycznia dostałam pierwsza @, druga już nie przyszła ;) nie specjalnie się staraliśmy, dopiero wracałam do siebie po tym wszystkim, wiec to był złoty strzał ;) ale lekarz na kontroli powiedział, że nie widzi przeciwwskazań do starań, choć pewnie nie spodziewał się, że wrócę do niego miesiąc później w ciąży ;)
 
@Dmalw jeśli czujesz się psychicznie gotowa to po pierwszej @ myślę, że możesz spokojnie zacząć starania. Mi lekarz też kazał odczekać dwa cykle ale przeciwwskazań nie miałam jeśli chodzi o starania ale posluchalam lekarza i różnie bywalo z owulka.

@mohaaa kochana trzymam kciuki z całych sił ❤️
 
reklama
Mi mniejsza dawka nie pomaga. Będę brała tabletki przez 3 miesiące i powtórzę badanie tsh zobaczymy czy w ciągu 3 miesięcy dawka 150 obniży mi do 1.0-1.5
Może masz jakiś problem z przyswajalnością? Bo powiem Ci, że ja musiałam trochę wywalczyć u swojego endo żeby mi teraz zamiennie dał 100/75. Nie była przychylna do tego. Ale może dlatego, że mam subkliniczna niedoczynność tarczycy. Więc u mnie wartości ft3 i ft4 oraz anty-tg i anty-tpo zawsze w normie. Więc może dlatego dobrze reaguje na leki.
U mnie jest problem w drugą stronę. Jak za duża dawka. (dostałam raz 100 od razu) to wpadłam prawie w nadczynność !
 
Do góry