reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ciąża Po Poronieniu

@Ijusz To jest sprawa bardzo indywidualna jak do tego podejdziesz. Czy przyjmiesz, że była to przypadkowa wada i spróbujesz jeszcze raz mając świadomość, że może ponownie dojść do poronienia. Czy jednak będziesz upierać się, by znaleźć przyczynę (co niekoniecznie musi się udać) i dopiero po badaniach spróbować jeszcze raz. Badań jest ogrom - tu też byś musiała zdecydować, które chcesz wykonać, bo niestety za większość trzeba płacić z własnej kieszeni. Nie pamiętam niestety w jakim wieku jesteś, ale musisz wziąć także pod uwagę upływający czas. Nie ma jednego dobrego wyboru. Ja zaryzykowałam robiąc jedynie podstawowe badania z krwi (tj. morfolofgia, tarczyca, wątroba, czas krzepnięcia, glukoza + różyczka, toxo, cytomegalia).
 
reklama
@Ijusz O tym, że chcesz wykonać takie badanie musiałabyś powiadomić jeszcze przed zabiegiem i poprosić o zabezpieczenie materiału. Samo określenie płci kosztuje ok 400zł, zaś dalsza diagnostyka podejrzewam, że nawet do 2000zł
@Paula919191 Nie wiem co napisać... A poprzednim razem było podobnie?? Zastanów się może nad badaniem genetycznym (jeśli Cię stać).
Poprzednim razem zatrzymało się później i nie było obrzęku...badania zrobię. Miałam nadzieję, że tym razem nam się uda, byłam obstawiona lekami,zastrzykami ... Ja już tracę nadzieję, że kiedykolwiek będę mamą...
 
@Ijusz To jest sprawa bardzo indywidualna jak do tego podejdziesz. Czy przyjmiesz, że była to przypadkowa wada i spróbujesz jeszcze raz mając świadomość, że może ponownie dojść do poronienia. Czy jednak będziesz upierać się, by znaleźć przyczynę (co niekoniecznie musi się udać) i dopiero po badaniach spróbować jeszcze raz. Badań jest ogrom - tu też byś musiała zdecydować, które chcesz wykonać, bo niestety za większość trzeba płacić z własnej kieszeni. Nie pamiętam niestety w jakim wieku jesteś, ale musisz wziąć także pod uwagę upływający czas. Nie ma jednego dobrego wyboru. Ja zaryzykowałam robiąc jedynie podstawowe badania z krwi (tj. morfolofgia, tarczyca, wątroba, czas krzepnięcia, glukoza + różyczka, toxo, cytomegalia).
Te co mówisz badania sa wszystkie ok bo robilam i zadnych hormonów nigdy nie bralam jedynie kilka dni teraz duphaston. To moze nie ma sensu sprawdzać bo przecież my kobietki nie poddajemy sie i staramy sie dalej mimo wszystko.
 
@Ijusz To jest sprawa bardzo indywidualna jak do tego podejdziesz. Czy przyjmiesz, że była to przypadkowa wada i spróbujesz jeszcze raz mając świadomość, że może ponownie dojść do poronienia. Czy jednak będziesz upierać się, by znaleźć przyczynę (co niekoniecznie musi się udać) i dopiero po badaniach spróbować jeszcze raz. Badań jest ogrom - tu też byś musiała zdecydować, które chcesz wykonać, bo niestety za większość trzeba płacić z własnej kieszeni. Nie pamiętam niestety w jakim wieku jesteś, ale musisz wziąć także pod uwagę upływający czas. Nie ma jednego dobrego wyboru. Ja zaryzykowałam robiąc jedynie podstawowe badania z krwi (tj. morfolofgia, tarczyca, wątroba, czas krzepnięcia, glukoza + różyczka, toxo, cytomegalia).
I mam teraz 3 kolezanki w wieku po 40 tce wszytskie z bliźniakami w ciazy. Wiadomo ze z wiekiem trudniej ale nie znaczy ze jest to niemożliwe.
 
@Paula919191 Nie trać nadziei! Zbadaj kariotypy. Może poszukaj immunologa - może niezbędny w Twoim przypadku będzie steryd (encorton). Jeszcze wiele opcji jest przed Tobą. Ile damy radę, to pomożemy. W ciążę zachodzisz - więc teraz rolą lekarzy będzie wykombinowanie, byś tą ciążę utrzymała.

@Ijusz Nie neguje tego, że po 40-tce nie można mieć dzieci. Sama znam wiele kobiet, które pierwszy raz rodziły w takim wieku. Ale niestety prawda jest taka, że my będziemy tylko starsze, a ten czas ucieka nam jak szalony. Ja wychodzę z założenia, że wolę żałować, że coś zrobiłam.
 
@Paula919191 nie wierzę po prostu.... Bardzo mi przykro. Tule Cię do serca kochana. Nie trać nadziei jsk pisze @witch84 może zrobić dodatkowe badania poszukać dobrego lekarza.
Może jakiś wirus się wkradł i stąd obrzęk. Badalas toksoplazmoze lub cytomegalie?
@Jivka u Ciebie jeszcze chyba podobnie było z obrzekiem przy prawowirusie? Czy się mylę?

@Ijusz kochana z własnego doświadczenia mogę poradzić Ci, że warto zrobić badania po poronieniu tj cytomegalie toksoplazmoze listerioze, zespół antyfosfolipidowy czyli przeciwciała antykardiolipinowe IgG i IgM, beta 2-glikoproteinie IgG i IgM, Antykoagulant toczniowy LA (wskaźniki krzepnięcia) i sprawdzić tarczyce. Jeśli oczywiście chcesz. Ja zrobiłam te badania i poszłam z wynikami na wizytę kontrolna.
 
@Paula919191 nie wierzę po prostu.... Bardzo mi przykro. Tule Cię do serca kochana. Nie trać nadziei jsk pisze @witch84 może zrobić dodatkowe badania poszukać dobrego lekarza.
Może jakiś wirus się wkradł i stąd obrzęk. Badalas toksoplazmoze lub cytomegalie?
@Jivka u Ciebie jeszcze chyba podobnie było z obrzekiem przy prawowirusie? Czy się mylę?

@Ijusz kochana z własnego doświadczenia mogę poradzić Ci, że warto zrobić badania po poronieniu tj cytomegalie toksoplazmoze listerioze, zespół antyfosfolipidowy czyli przeciwciała antykardiolipinowe IgG i IgM, beta 2-glikoproteinie IgG i IgM, Antykoagulant toczniowy LA (wskaźniki krzepnięcia) i sprawdzić tarczyce. Jeśli oczywiście chcesz. Ja zrobiłam te badania i poszłam z wynikami na wizytę kontrolna.
Mam dobrego lekarza...jestem na heparynie i duphastonie,widocznie to za mało. Toksoplazmoza ok, cytomegalia też...
 
reklama
@Paula919191 kochana chodziło mi o immunologa lub hematologa. Przykro mi, że musisz przechodzić przez to drugi raz... Nawet nie wiem co mam Ci napisać. Jestem z Tobą całym sercem.
Dzięki. Czekam na męża bo był dosyć daleko na zleceniu ale jak tylko zadzwoniłam to wsiadł w samochód i jedzie do domu. Z nim pojade do szpitala,zobaczymy czy przyjmą mnie dziś czy jak to będzie.
 
Do góry