reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

No to może faktycznie ruszy jutro po zdjęciu tego szwu :) trzymamy kciuki i dawaj nam tu znać ;)

Z tego wyniku hist-pat niczego się nie dowiesz tak na prawdę. Te badania w kierunku zespołu antyfosfolipidowego to badania przeciwciał z krwi - przeciwciała przeciwko beta2glikoproteinie (igg i igm), przeciwciała antykariolipinowe (igg i igm) i antykoagulant tocznia. Można też sprawdzić białko c i białko s. Przy czym są to spore koszty, na skierowanie bym nie liczyła niestety, bo sama wiesz jacy są lekarze... Te badania mają sens do 6tyg po poronieniu bo może być tak że zespół antyfosfolipidowy aktywuje się tylko w ciąży. Decyzja czy chcesz robić takie badania należy do ciebie
Dzięki kochana. A jaki jest koszt mniej więcej? A ewentualnie, które z tych badań jest najgodniejsze wykonania?
 
reklama
@Zabulinka_86 już Ci roki_1991 wyjaśniła. Myślę, że warto je zrobić skoro masz już jedno dziecko, a tu serduszko zatrzymało się. Możesz pójść do luxmedu i zrobić je na własną rękę i pójść do lekarza już z wynikiem. Wiem, że na wynik beta 2-glikoproteinie czeka się dłużej ok tyg. Koszt ok 120-200 zł.
 
Boję się buraków bo zawsze mam poza normę żelazo. Ale to tmg mnie kusi wiesz, właśnie odkąd mi to poleciłas tylko jakoś jeszvze nie zamowilam. Ale pierw bym spróbowała mimo wszystko zbadać gdzieś w labie gdzie na miejscu badają i jak potwierdzi się wysoki wynik to wtedy zamowie. Bo mam cichą nadzieję że jednak coś poszło nie tak z tymi badaniami wiesz [emoji16][emoji16] A te buraki były chyba też w tabletkach ? Wtedy też się podniesie zelazo?
Też mam żelazo ponad normę i już ci powiem od czego to jest :-) od otoczek tabletek. Niektóre mają tlenek albo wodorotlenek żelaza w składzie. Od buraków nie oczekuj wzrostu żelaza, co najwyżej lepiej się przyswoi. Ja mam żelazo ponad normę a ferrytyne nisko, rozmawiałam o tym z hematologiem i ona właśnie zwróciła mi uwagę na to że to od tych otoczek. Dzięki czemu w 29tc nie suplementuje w ogóle żelaza a hemoglobina jest elegancka [emoji87]
 
We wtorek zobaczyłam serduszko a dziś znów mam czarne myśli... Od wczoraj objawy odpuściły, przeszły mdłości, ból piersi, głód też.. To dopiero 7+5 więc trochę za wcześnie na minięcie objawów. A lekarz dopiero w czwartek...
Trzymam kciuki,moze poprostu za bardzo sie wsluchujesz w swoje cialo,no i sa laski ktore mialy mega objawy a i tak to nie zmienilo nic
 
Piersi właśnie zbladły i już nie są takie nabrzmiałe.. Martwi mnie zanik wszystkich objawów na raz.. Ale już teraz nic nie zrobię
Ja jak poronilam to nie czulam absolutnie zadnej roznicy w objawach,a ani w donoszonej ani w tej nie mialam zylek wogole,jak tak sie martwisz to moze szybsza wizyta jakos?
 
Dzięki kochana. A jaki jest koszt mniej więcej? A ewentualnie, które z tych badań jest najgodniejsze wykonania?

Koszt na pewno zależy od labu. Mi świta rząd wielkości 40-50 zł za jedno jeśli chodzi o przeciwciała i antykoagulant tocznia. Co daje około 250zł. Białko c i białko s to koszt około 70-80 zł za jedno. Żeby mieć cały obraz sytuacji musisz zrobić wszystkie przeciwciała i antykoagulant tocznia. Na początek możesz odpuścić to białko c i s.
 
Może macie rację i może takie jest prawo ciąży. Oby było tak jak mówicie.. Bo jeśli znów się coś stanie to ja już kompletnie stracę siły. Być może los kolejny raz ze mnie kpi i to tylko fałszywe sygnały. Mam nadzieję, że to poprostu ten etap kiedy beta już nie rośnie a nawet spada do jakiegoś momentu
 
To i tak jest "przyśpieszona" na ten czwartek
A moze jutro sie obudzisz i wszystko wroci,albo w niedziele,i sobie pomyslisz po co sie nakrecasz.nie wiadomo nigdy.zostalo ci czekac i zawsze mozesz tu pisac jak cie cos martwi a dziewczyny dadza wsparcie.dbaj o siebie i to tyle co mozesz zrobic kochana
 
reklama
Dziewczyny te cykle 5 miesięcy po poronieniu są okej?
Pierwsza miesiączka 5 tygodni po zabiegu
Tak jak pisałam kolejny cykl miał 37 dni, 26 dni i obecny 43 dni [emoji53] i okresu jak nie było tak nie ma [emoji17]
 
Do góry