reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

@kb.karola90 najważniejsze że wszystko dobrze się skończyło, teraz odpoczywaj, uważaj na siebie i zbieraj siły na starania:)
Dziewczyny ja wczoraj jeszcze raz zadzwoniłam do poradni endo. Uprzedziłam Panią że dzwoniłam do NFZ-tu i do wojewódzkiego oddziału i oczywiście wszyscy potwierdzili że wizyta mi się należy. No Pani stwierdziła że ona wie o tej ustawie "za życiem" i pewnie zostanę przyjęta. Dziś pojechałam z samego rano i co ? Wyobraźcie sobie że w rejestracji potrzebowali ode mnie tylko skierowania. Panie niemal że z pocałowaniem ręki mnie zapisały. Mało tego zaraz przyszedł lekarz i ta sama Pani z rejest wyszła i bardzo miło powiedziała że jestem w ciąży i mam pierszeństwo. Szok, dziwne że dzień wcześniej się tak nie dało. Na wizycie było okej, nadal mam brać leki. Dostałam też od lekarza skierowanie na usg tarczycy i na badania tsh itd. Także wszytsko będę robić na nfz nie tak jak do tej pory prywatnie. Dziękuję dziewczyny za podpowiedz. Jednak warto walczyć o swoje :)
 
reklama
@kb.karola90 ale to pewni są że jest ok i możesz iść do domu?

@ivvonka no po prostu Mistrzu!! taki talent to skarb

@membaris bardzo się cieszę że do Pań dotarło że nie mają wyjścia i tak ładnie Cię obsłużyły :-) no i medal dla Ciebie za konsekwencje
 
Ostatnia edycja:
@kb.karola90 ! No i super! Najwazniejsze ze idziesz juz do domu i teraz tylko do pierwszej @ pozniej do drugiej a zleci jak z bicza strzelił i same przyjemnosci przed Toba ! :)
@membaris no w koncu! Ilez mozna walczyć o swoje! Brawo!
A swoją drogą jak myslicie, zamiast chodzic ciagle prywatnie do laboratorium i za wszystkie badania placic (a nie wspomne ile juz zostawilam..zreszta kazda pewnie to zna) moglabym isc np do osrodka zdrowia na nfz i lekarzowi powiedziec zeby dal mi skierowanie na pobranie krwi (tez w osroku) bo np chce sobie sprawdzic tsh itp a jestemm w ciazy? Nalezy mi sie czy raczej wszystko prywatnie w swoim zakresie?
 
@anja93,
No można:
-masz dwie karty - jedną u prywatnego ginekologa, drugą na NFZ i wtedy bierzesz sobie badania na NFZ a stosujesz się do zaleceń lekarza prowadzącego prywatnego (brałam to pod uwagę, ale jednak nie)
-możesz iść do lekarza pierwszego kontaktu i poprosić (czasem może odesłać z kwitkiem do endokrynologa lub ginekologa). Ja kiedyś brałam morfologię i ogólne tsh, mocz od rodzinnego, ale teraz nie bardzo chcę się w przychodni pojawiać. Może, jak minie okres zachorowań i kaszlów to się wybiorę.
 
Hej hej :) aga dzieki ze pytasz, u mnie ciezko ale sie nie wylewam co by znow nie zostac oskarzona o koloryzacje albo o glupie decyzje. Tak ze z dnia na dzien byle na przod :)

Kciuki za was wszystkie kochane :)
 
Dzisiaj mi powiedzieli ze @ przyjdzie dopiero za 4-6 tygodni. A starania dopiero będą mogły zacząć się po drugiej @. Takze wszystko strasznie się przedłuży :(:(:(:(
Nie smutaj,musisz dojść do siebie, żeby wszystko było ok w kolejnej ciąży.
Zaufaj lekarzom, będzie dobrze.
Najważniejsze Twoje zdrowie, a reszta się ułoży :)
 
@kari21 kurcze wiesz że mi bardzo przykro że tak Cię jedna osoba potraktowała. Nie namawiam bo nigdy nie wiadomo kto przeczyta i co będzie miał na ten temat do powiedzenia. Ale myślę że już nikt Cię tutaj nie skrzywdzi. Ewentualnie zawsze możesz napisać na priv.
 
@kari21 ja nie wiem o co chodzi, dlugo tu nie jestem, chociaz juz ponad 4 mc i teraz tutaj nikt na pewno tak nie potraktuje Twoich postow, chetnie Cie posluchamy i wesprzemy!:* @kb.karola90 no niestety ale bardzo dobrze ze jest dobrze;) zleci kochana zaraz zacznie sie ocieplac beda kwiatuszki i ptaszorki i bedzie milo, zajmujcie sobie czas, moze nowe hobby:) nauka jezyka czy cus:) zleci:*
 
Ostatnia edycja:
reklama
@kari21 miło Cię przeczytać.
Ja lubię taką maksymę: pamiętaj to co dało w kość, ale nie rozpamiętuj, szkoda życia.
Kari kochana, żyj tym, co przed Tobą, i tym co dobre. A ja zawsze cieszę się jak czytam, że mimo trudności potrafisz trzymać głowę w górze.
 
Do góry