reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

@witch84 Pewnie że bym pomogła :D ja już mam to w nawyku :D jak sprzątałam w UK to mi ludzie zostawiali w jednym domu po 20koszul do prasowania tak się wprawiłam ,ze teraz takie pranie jak robię to pikuś :) ale uwielbiam wyciągać takie pachnące z pralki :) nas jest 2 na razie i pełno wszystkiego hehe jakby była dzidzia to pewnie też pralke bym odpalała ciągle , ale no mam nówke sztuke stoi nie otwarta jeszcze u mnie w domu w garażu , kupilam sobie tą eco bubble z tym otwieranym okienkiem bo wziełam 6 sprzętów w jednym sklepie i duży rabat dostałam :) ale no do wprowadzki jeszcze troche ...
@mfifi04 to nie piątek tylko moje roztrzepanie :D ogólnie jestem spokojna czasami tylko nadpobudliwość mnie łapie ;p
 
reklama
@nafoczka jestem w domu ale z lozka sie nie ruszam.
Maz zalatwil mi jakies jedzenie ,no i tyle co wstane ewentualnie do wc czy do lodowki potem,bo snaidanie mi zrobil.
Nie wiem tylko czy moge lezec w kazdej pozycji?np na boku?czy tylko na wprost? I czy mozna w takiej pozycji polezacej lezec?
Acardu nie wzielam a do wieczors musze sie zastanowic co z tym clexane.
Wy doradzacie odtstawic,ale myslicie ,ze to od tych rozrzedzaczy mogl zrobic sie krwiak?
W pierwszej ciaze zero plamien,krwawiakow,dopiero w drugiej byly palmienia i krwaiaki ,odkad zaczelam brac acard wlasnie.
@witch84 jestem w domku wiec internet jest na szczescie,ruszyc sie nie mozna wiec poogladam jakies seriale,cos poczytam i jakos zleci
emoji4.png
byle bylo dobrze
emoji4.png


Zosiu musze lezec to jakos dam rade
emoji4.png
przyzwyczaje sie
emoji4.png
oby tylko bylo szczesliwe zakonczenie
emoji4.png


@roxie123 ja to jestem taka panikara jak przeczytam skutki uboczne ,ze masakra
emoji4.png

Nie boj sie ,bedzie dobrze,tak mowie ale sama mega sie balam


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
Funia wydaje mi się ze leki które bierzemy mają wpływ na mniejsze lub większe krwiaki w ciąży gdyż na 2 wątku 90% dziewczyn plamila na początku ciąży. Leż i odpoczywaj a najlepiej na lewym boku tak jak Witch pisze choć to głównie o lezenie chodzi. Kup krzyżówki i zajmij czymś glo
@Funia90 sama jestem ciekawa odpowiedzi na Twoje pytania . Chociaż te leki rozrzedzają krew to nie powinny być przyczyną krwiaka , ale ja się nie znam aż tak na tym ;/ Wypoczywaj da się przyzwyczaić , chociaż wiadomo teraz lato to by się chciało tu i tam ...mi lekarz też coś wspominał o leżeniu przez pierwsze 3 miesiące ale zmienił temat mówiąc ,żeby najpierw zajść na tych lekach . Aha i pytałam go o luteinę gdybym zaczeła plamić < odpukać > zanim przyjde na wizytę , a on powiedział , że dupek w zupełności wystarczy ewentualnie wezme go 3xdziennie , lub bede dzwonić jakby się coś działo .
No ja nie wiedziałam do końca jak to z tym sterydem i się naczytałam i żałuję ;p ale wzielam przed 8 i jeszcze żyje xD Leż kochana , mężuś niech się zajmuje Tobą i przeleci , byleby dzidziolek sobie rósł zdrowo , zobaczysz po krwiaku nie będzie ani śladu :) Mi mój M jak wstawał rano tez zostawił kanapeczki na stole żebym nie musiała wstawać o 6 , ogólnie chyba się przejmuje tym wszystkim bardziej niż ja, nie daje po sobie poznać , ale wczoraj wieczorem podsłuchałam jego rozmowe z bratem i słyszałam jak mówił o mnie , że jesli nam się uda zajść to się będzie bał o mnie i wg że już musze brac to wszystko itd az mnie serducho ścisneło ... dla niego to też nowa sytuacja także rozumiem , bo gdyby jemu coś było nie halo to ja tak samo bym przezywała . A wygadał się bratu bo w sobote mieliśmy iść na wesele i sie pytał czy idziemy , odpuściliśmy , bo to taki kolega jego z którym teraz już taki mniejszy kontakt , a tez musimy zaoszczedzić bo pieniążki potrzebne i ja tak samo nie wiem co się tam we mnie dzieje póki co to nie pójde skakać , a siedzieć na weselu pilnować zastrzyku i leków to takie męczące więc stwierdziliśmy ,że nie ma sensu .
@nafoczka Ty wiesz coś na temat tego encortonu ? czytałam ,że wypłukuje potas i że może powodować cukrzycę . Brać dodatkowo omega 3 ? czy odpuścić póki co ?
@...Margotka9022... to chwila prawdy czy @ czy fasolka , oby to drugie :) możesz zrobić za 2 dni , nie wiem jak u Ciebie ale mi testy zawsze 2 dni wcześniej wykrywały :) 3 mam kciuki !
Roxie nie czytaj aż tak dużo :* juz chyba ci pisalam lub Funi ze wszystko ma jakiś skutek. Heparyna wypłukuje wapń wiec bez zębów można zostać :) ale czy to ważne? :) tez bylam przeciwnikiem sterydu. Nie bralam go przez pół roku starań. Po 6 mcach postanowiłam "coś zmienic" i po dwóch cyklach ze sterydem się udało. Byc moze jednak NK 17% byly zbyt wysokie i seryd musial mnie oslabic. To oczywiście tylko mój przypadek ale też go brać nie chciałam bo oprócz NK żadnych innych przeciwciał nie miałam a steryd jest głównie na przeciwciała. Trzymam kciuki za fasolkę. My w sobotę bawimy na weselu bez dzieci wiec (jak dozyje) mam zamiar ostatnia zejść z parkietu :p
 
@roxie123 to chyba razem będziemy testować. Też miałam owulacje w niedziele:) ale u nas przytulanko było w czwartek bo próbujemy "zrobić" córeczkę bo synka już mam :) jak do września te kombinacje nie wyjdą to już będzie seksik w dzień owulacji. Też robiłam te testy z allegro. Mimo, że przeterminowane bo zostały mi z poprzedniej ciązy to dobrze wszystko pokazały :) Jak ja jeszcze nie wiedziałam, że w ciązy jestem to mąż od razu mówił idź zrób test bo wszytko rozwalałam, wylewałam i tłukłam :) więc to może dobry objaw :)

@Funia90 gratuluję serduszka :) ale się zestresowałam jak napisałaś, że krwawisz. Jak lekarz kazał leżeć to leż. Tylko toaleta i jedzenie i leż. Ja też leżałam i jakoś da się wytrzymać. Ja też miałam krwiaka i lało się po nogach a mój synek ma prawie 22 miesiące.
Na tym etapie możesz leżeć we wszytkich pozycjach, połleżąco też ale mniej na prawym boku, choć na nim też można troche :)
A i nie trzymaj w lodówce clexane bo to za niska temperatura. 2-3 stopnie cieplej nie zaszkodzą zastrzykom a niższa temperatura już tak.

Ja acard już biorę a clexane zacznę brać od pozytywnego testu:)

marluk gratulacje :)
Żaneta gratuluję :)

@Frezja_1 bardzo mi przykro, że i Ty dołączasz do Aniolkowych mam. Jeśli Cię coś niepokoi to zrób badania i potem bierzcie się za starania a na pewno się uda.

@Asia2104 my tu po to jesteśmy żeby się wspierać i kibicować. Co do mutacji to chyba będziesz musiała kwas foliowy metylowany przyjmoać i zastrzyki z heparyny czyli np. clexane.


Dziewczyny moja bardzo dobra koleżanka z pracy urodziła w zeszły wtorek córeczkę. Poród miała bardzo długi i ciężki i jakieś zaniedbania były ze strony personelu. Wyszły obie w piątek do domu a w sobote koleżanka wrociła do szpitala z ciężką niewydolnością oddechową i jest na intensywnej terapii bo ma zator płucny. Dziś mi pisze, że dalej ma problem z dusznością i muszą ją obserwować. Dostaje heparyne w brzuszek. Jest załamana bo nie może mieć coreczki przy sobie. Odciąga mleczko i dzielny tatuś odbiera i zajmuje się małą. Tak mi jej żal ale wyjdzie z tego na pewno.
 
@nafoczka tak o heparynie to wiem , z resztą ogólnie zawsze coś jedno leczy drugie kaleczy :) z tym ,że chciałabym wiedzieć czy ewentualnie suplementować coś jeszcze oprócz metyli , jakiś magnez , omega ? mi kiedyś endo mówił ,że jak się ma do czynienia z tarczycą to i tak mogą być jakieś przeciwciała w organizmie a badania tego nie wykryją , ale jaka w tym prawda to nie wiem :) Jak napisałaś że 90% dziewczyn miało krwawienia to jeszcze bardziej się boje teraz...wg nie przypuszczałam ,że aż tak się będę bać kolejnej ciąży ;/ może po prostu taki dzień mam i panikuję niepotrzebnie , czasami moje nerwy są silniejsze ode mnie ;p
@Olasec o proszę to super :) jest nas już kilka do testowania :) my na razie bez planów z celowaniem w płeć , byle tylko się udało zajść i donosić ale pewnie jakby było bobo to obstawiam dziewczynkę :)
Zdrówka dla koleżanki :*
@Funia90 się okaże :) a zęby zębami będziemy sztuczne szczęki zakładać :D a co to jest ta cycloanmina?
 
@roxie123 mam nadzieje ,ze Wam sie uda ,tak jak Margotce ,mififi,olasec i innym staraczka[emoji5]

@Asia2104 ja mam mutacje mthfr w obu odmianach i obie heterozygotyczne.
Plus pai-1.
Biore metyle plus clexane i acard(od dzis odstawiam na jakis tydzien).
Mthfr moze byc powiazana z zespolem downa ,bo w momencie kiedy nie przswajamy kwasu foliowego moga sie pojawiac wady.
Ryzyko zwieksza sie o 70 % ,dlatego trzeba brac metylowane witaminy.

@nafoczka najwyzej bede bez zebow,wstawie sobie imlanty,albo co ja gadam bogaczem nie jestem wiec pewnie skonczy sie na gibisie. Hahaha [emoji23]
Odstwiam na jakis tydzien acard ,clexane zostawiam bo sie boje.
A co myslicie o tym cycloanmine?mozna brac z clexanem? Z acardem bralam w poprzedniej ciazy i bylo w porzadku,oczywsiecie poza tym ,ze ciaza obumarla.

@Olasec to rzeczywiscie wyciagne je z lodowki.
Zycze Wam zdrowiutkiej coreczki[emoji5]
Biedna ta kolezanka,skad ten zator? Mam nadzieje ,ze lada dzien bedzie dobrze


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
@roxie123 to chyba razem będziemy testować. Też miałam owulacje w niedziele:) ale u nas przytulanko było w czwartek bo próbujemy "zrobić" córeczkę bo synka już mam :) jak do września te kombinacje nie wyjdą to już będzie seksik w dzień owulacji. Też robiłam te testy z allegro. Mimo, że przeterminowane bo zostały mi z poprzedniej ciązy to dobrze wszystko pokazały :) Jak ja jeszcze nie wiedziałam, że w ciązy jestem to mąż od razu mówił idź zrób test bo wszytko rozwalałam, wylewałam i tłukłam :) więc to może dobry objaw :)

@Funia90 gratuluję serduszka :) ale się zestresowałam jak napisałaś, że krwawisz. Jak lekarz kazał leżeć to leż. Tylko toaleta i jedzenie i leż. Ja też leżałam i jakoś da się wytrzymać. Ja też miałam krwiaka i lało się po nogach a mój synek ma prawie 22 miesiące.
Na tym etapie możesz leżeć we wszytkich pozycjach, połleżąco też ale mniej na prawym boku, choć na nim też można troche :)
A i nie trzymaj w lodówce clexane bo to za niska temperatura. 2-3 stopnie cieplej nie zaszkodzą zastrzykom a niższa temperatura już tak.

Ja acard już biorę a clexane zacznę brać od pozytywnego testu:)

marluk gratulacje :)
Żaneta gratuluję :)

@Frezja_1 bardzo mi przykro, że i Ty dołączasz do Aniolkowych mam. Jeśli Cię coś niepokoi to zrób badania i potem bierzcie się za starania a na pewno się uda.

@Asia2104 my tu po to jesteśmy żeby się wspierać i kibicować. Co do mutacji to chyba będziesz musiała kwas foliowy metylowany przyjmoać i zastrzyki z heparyny czyli np. clexane.


Dziewczyny moja bardzo dobra koleżanka z pracy urodziła w zeszły wtorek córeczkę. Poród miała bardzo długi i ciężki i jakieś zaniedbania były ze strony personelu. Wyszły obie w piątek do domu a w sobote koleżanka wrociła do szpitala z ciężką niewydolnością oddechową i jest na intensywnej terapii bo ma zator płucny. Dziś mi pisze, że dalej ma problem z dusznością i muszą ją obserwować. Dostaje heparyne w brzuszek. Jest załamana bo nie może mieć coreczki przy sobie. Odciąga mleczko i dzielny tatuś odbiera i zajmuje się małą. Tak mi jej żal ale wyjdzie z tego na pewno.
Olasec ja w połogu miałam sepsę i 40 stop temp. i byłam tydzień podłączona pod kroploki. Mąż przyjedzal 2x dziennie po mleko i dałam rady. Koleżanka tez da choć doskonale wiem co czuje. Ja wylam jak bobr w poduszkę :(
@roxie123 ja bralam omega 3 tez :) mi jakby kazali jesc mrowki to bym po polu biegała i zbierala :)
@Funia90 to tak zrób :*
 
Hej dziewczyny przesylam Wam pozytywna energie:) zrobilam dzisiaj 5 km biegu i 4 km przeszlam chcialam sie zwazyc a tu zonk maz wyciagnal baterie wiec noe powiem Wam ile waze ostatnio tydz temu sie wazylam w szpitalu to 67 bylo, caly dzien slucham enya chyba ona mi sie nigdy nie znudzi jestem mega zrelaksowana dzisiaj ide do lekarza jeszcze na kontrole czy wszystko w porzadku a jutro juz praca:/ i to o 5:/ Dzisiaj tez sobie zrobilam pranie fajnie wszystko wywieje bo wiaterek:)
 
@zosiak powodzenia w pracy :) i napisz co tam lekarz powie ale na pewno wszystko ok :) o masakra jakbym tyle przebiegła to nie wiem...zacznijmy ,że bym nie przebiegła haha ja nie biegam :D pozytywną energie biorę ! przyda mi się :D
 
@roxie123 mam nadzieje ,ze Wam sie uda ,tak jak Margotce ,mififi,olasec i innym staraczka[emoji5]

@Asia2104 ja mam mutacje mthfr w obu odmianach i obie heterozygotyczne.
Plus pai-1.
Biore metyle plus clexane i acard(od dzis odstawiam na jakis tydzien).
Mthfr moze byc powiazana z zespolem downa ,bo w momencie kiedy nie przswajamy kwasu foliowego moga sie pojawiac wady.
Ryzyko zwieksza sie o 70 % ,dlatego trzeba brac metylowane witaminy.

@nafoczka najwyzej bede bez zebow,wstawie sobie imlanty,albo co ja gadam bogaczem nie jestem wiec pewnie skonczy sie na gibisie. Hahaha [emoji23]
Odstwiam na jakis tydzien acard ,clexane zostawiam bo sie boje.
A co myslicie o tym cycloanmine?mozna brac z clexanem? Z acardem bralam w poprzedniej ciazy i bylo w porzadku,oczywsiecie poza tym ,ze ciaza obumarla.

@Olasec to rzeczywiscie wyciagne je z lodowki.
Zycze Wam zdrowiutkiej coreczki[emoji5]
Biedna ta kolezanka,skad ten zator? Mam nadzieje ,ze lada dzien bedzie dobrze


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
Nie odzywalam sie ostatnio dziewczynki odlozylam staranka z czerwca na lipiec lecze nadwrazliwe jelito do konca czerwca mam leki a koncem czerwca @ ma byc i staranka to czekanie mnie dobija :/
Funia kochana co chwila sprawdzalam wczoraj forum i ogromnie sie ciesze ze wszystko ok :*:) rozumiem cie doskonale bo jedna ciaze plamilam i donosilam coreczke a druga tez co chwile plamilam(pamietam ten strach po kazdej wizycie w toalecie) i niestety nie udalo sie chcialam ci powuedziec ze moja gin(20 lat na patologii pracowala) powiedziala ze krwiaczki mam i musial byc skrzep dkatego dzdzia sie udusila ze jak jest clexane to rozrzedza i nie wolno odkladac bo porobia sie skrzepy np w pepowinie teraz po pozytyw tescie dostane clexane poprzednio nie mialam ja bym odlozyla acard zostawila clexane cyclocamine metyle i luteine :) 3 mam za ciebie mocno kciuki :) i za wszystkie przyszle mamcie i staraczki :)
 
reklama
@Nusia123 a my czekamy za miesiąc na Twój pozytywny teścik :) a na teraz życzę dużo zdrówka :* jeśli o czekanie chodzi wiem jak to jest ... też nie mogłam się doczekać starań a teraz czekam czy się udało i tak w kółko :)
 
Do góry