reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Witch miałam cukrzycę w ciąży. Jak.na czczo miałam wysoki cukier to wiesz co mi powiedziała moja diabetolog? Ze między kolacją z śniadaniem jest za duza przerwa, dlatego cukier wzrasta. Miałam jeść kolację o 18:00-19:00 i przed snem 21:00-22:00 coś przegryzc (wafle ryżowe lub np jogurt naturalny z owocem). A śniadanie wtedy najpóźniej o godzinie 8:00.
Proponowałabym Ci zrobić sobie krzywą cukrową i z wynikiem udać się do lekarza jeśli wyjdzie coś nie tak. Nie można czekać, cukrzyca to nie wyrok ale trzeba zadbać i ja leczyć. Czasami wystarczy tylko dieta.
Trzymam kciuki żebyś jednak cukrzycy nie miała.
Moja mama i jej rodzeństwo są cukrzykami.....także ja też kontroluje sobie cukry na wszelki wypadek.

U nas trwają przygotowania do imprezki urodzinowej Nikosia :) Jutro pierwsza tura gości, za tydzień druga :) Torty zamówione, jedzenie zrobiłam...tylko upiekę jeszcze z 2 ciasta. Za tydzień robota od Nowa ale cóż ;) wszystkich na jeden raz nie pomieszcze.
 
reklama
Misia No właśnie ja też sobie cukier kontroluję. I po posiłkach jest ok, a rano podwyższony. Spróbuję z tym dodatkowym jedzeniem przed spaniem - aczkolwiek będę się musiała zmuszać, bo faktycznie o tej porze już nic nie jem. Mój ostatni posiłek to obiadokolacja ok. 18. W ciąży też chodziłam do diabetologa i teraz nie mogę sobie przypomnieć, co mi mówiła. Kojarzę właśnie jakieś jedzenie tuż przed spaniem.

I ja powinnam zacząć coś się przygotowywać na urodziny córki, ale no nie mam weny... Gości zaprosić muszę, bo mi nie daruje. Misia - a ilu gości masz na turę i co dobrego zrobiłaś do jedzenia?

PS. U kosmetyczki byłam ostatnio - na zabiegu nawilżającym na twarz. Myślałam, że końca nie doczekam, a miałam się zrelaksować...
 
@nafoczka na suche wlosy bardzo polecam wcieranie oleju kokosowego na noc lub na min godzine przed myciem,efekty swietne [emoji4]ile juz cwiczysz?

@witch ja Ci chyba osobiscie ta meliske zaparze,jak to nie moglas doczekac sie konca,trzeba bylo spac [emoji39]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
@nafoczka na suche wlosy bardzo polecam wcieranie oleju kokosowego na noc lub na min godzine przed myciem,efekty swietne [emoji4]ile juz cwiczysz?

@witch ja Ci chyba osobiscie ta meliske zaparze,jak to nie moglas doczekac sie konca,trzeba bylo spac [emoji39]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Wiedzialam ze coś odpiszesz :D dzięki :*
Wlosy mam zniszczone bo chcialam je rozjasnic i coś fryzjerce nie wyszlo. Tak sobie pomyslalam ze siedze teraz w domu wiec moge pokombinowac zeby mlodziej wygladac :D kolor wyszedl do d@py a wlosy zniszczylo. Jestem ciemna brunetka i chyba taka pozostanę bo nie lubię się w takim "splowialym" kolorze.
ćwiczę 4 mce i schudłam 4 kg. W takim tempie do powrotu do pracy będzie ok :) tylko mąż ciągle każe mi coś piec :D a teraz mam postanowienie ze jem tylko to co zrobię :D

@MisiaMonisia to życzę udanej zabawy i mocy zdrowia :*
 
@nafoczka czasem niestety ktos zepsuje dekoloryzacje a ta druga osoba ma potem problem,jak teraz masz jasniejsze to dobry moment na kombinowanie z roznymi odcieniami,no chyba ,ze rzeczywiscie czujesz sie niewyraznie[emoji4]ja raz w zyciu mialam calkiem krotkie wlosy,jak byly krotkie to spoko ale zapuszczanie kiedy ani za ucho ani zwiazac to byla tragedia,bylam wtedy w podstawowce a trauma zostala,natomiast teraz wiem ,ze bledem bylo nie podcinanie ich podczas zapuszczania ,bo robily co chcialy i byly bez ksztaltu,no ale wtedy mialam prawo byc nieswiadoma.
Wiele klientek przechodzilo przez faze zapuszczania po modzie na "kozuchowska" i jak podcinalysmy regularnie aby nadac ksztalt to bylo na prawde supcio[emoji5]

Mozesz tez zaczac piec cos fit ,tylko nie wiem co by twoj M na to powiedzial,bo moj np jest typowym tradycjonalista,rosol i schabowy[emoji16]takze zdarza nam sie ,ze jemy dwa rozne obiady [emoji15][emoji854]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Misia No właśnie ja też sobie cukier kontroluję. I po posiłkach jest ok, a rano podwyższony. Spróbuję z tym dodatkowym jedzeniem przed spaniem - aczkolwiek będę się musiała zmuszać, bo faktycznie o tej porze już nic nie jem. Mój ostatni posiłek to obiadokolacja ok. 18. W ciąży też chodziłam do diabetologa i teraz nie mogę sobie przypomnieć, co mi mówiła. Kojarzę właśnie jakieś jedzenie tuż przed spaniem.

I ja powinnam zacząć coś się przygotowywać na urodziny córki, ale no nie mam weny... Gości zaprosić muszę, bo mi nie daruje. Misia - a ilu gości masz na turę i co dobrego zrobiłaś do jedzenia?

PS. U kosmetyczki byłam ostatnio - na zabiegu nawilżającym na twarz. Myślałam, że końca nie doczekam, a miałam się zrelaksować...

Jutro będzie 10 osób, za tydzień 11. Mam mały pokój więc nie zmieszcze 21 osób :/.
Jedzenie robilam tradycyjne, czyli bedzie: kurczak pieczony, kotlety "paluchy" drobiowe, kotlety mielone, bigos, gołąbki, sałatka jarzynowa, szynka w galarecie, kotleciki w sosie pomidorowym z cebulką i ogórkiem kiszonym, zrazy. No i ciasta: krówka, karpatka i tort gruszkowy.

Moja mama się śmieje ze narobilam jedzenia jak na wesele.....ale ja już tak mam :p
Na przyszłą sobotę będzie podobne menu. ...zrobię dodatkowo jeszcze gyrosa. I ciasta będą inne: tort jogurtowo-malinowy, ananasowiec, krówka.
 
Jutro będzie 10 osób, za tydzień 11. Mam mały pokój więc nie zmieszcze 21 osób :/.
Jedzenie robilam tradycyjne, czyli bedzie: kurczak pieczony, kotlety "paluchy" drobiowe, kotlety mielone, bigos, gołąbki, sałatka jarzynowa, szynka w galarecie, kotleciki w sosie pomidorowym z cebulką i ogórkiem kiszonym, zrazy. No i ciasta: krówka, karpatka i tort gruszkowy.

Moja mama się śmieje ze narobilam jedzenia jak na wesele.....ale ja już tak mam :p
Na przyszłą sobotę będzie podobne menu. ...zrobię dodatkowo jeszcze gyrosa. I ciasta będą inne: tort jogurtowo-malinowy, ananasowiec, krówka.
Juz jezorem lize podłogę :p
Z ilością osób rozumiem bo u nas na chrzcinach było 20 i było ciężkooo
 
Roxie z jednwj strony to dobrze ,ze juz niebawem nadejdzie @ ,bedzie nowy cykl i moze juz zaszalejcie [emoji5]

Nafoczka ja jak tylko znajde czas to zamierzam przestudiowac ten watek ,ktory polecasz ale musze to na spokojnie zeobic[emoji4]
W takim razie zakupie ten prenatal uno o ktorym pisze hajmal[emoji5]bardzo Wam dziekuje za pomoc ,niestety czasem lepiej posluchac tez doswiadczonych kobiet niz lekarza ,ktory twierdzi ,ze to nie ma znaczenia [emoji4]
Zakupie i bede spokojniejsza
Dziekuje za cenne rady


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

@funia26 oj jeszcze szaleć nie będziemy ;p daje na wstrzymanie zobaczymy co powie lekarz wizyta 10 kwietnia więc jeszcze troche ;p nie che ryzykować to raz , a drugi to musze siebie doprowadzić do ładu bo nawet nie czuje sie na siłach ;/ jeśli będzie ok to moze w maju albo czerwcu dopiero :)

Widze że treningi ostro odchodzą :D ja akurat od zawsze byłam sucharem i starałam się przytyć to było moją zmorą !!! teraz sukces ważę 50 kg przy 162wzrostu , ale to w sam raz jak dla mnie bo jakbym ważyła więcej wyglądałabym jak balon heh taka moja budowa ;p i tak teraz mam fałdki i obowiązkowy cellulit no cóż :D

Co do włosów ja po totalnym rozjaśnianiu miałam na głowie horror ale później przyciemniłam i uratowały mnie takie ampułki , robi się taki zabieg na włosy z nich , siedzi się pod takim kloszem i w lustrze wyglądasz jakby ci mózg parował hehe :D ale pomogło chociaż kosztowało bo jeden taki zabieg 50zł

Właśnie gdyby któraś chciała mam 2 całe pudełka femibion 2 , nie otwierane jedne do września drugie do lutego ja już nie zdążę użyć jak coś pisac na priv :)

@zosiak daj znać jak u Ciebie sytuacja :*

@MisiaMonisia ojejuu to ja się wpraszam hehe :D faktycznie narobiłaś wszystkiego , będziecie cały tydzień jedli :D udanej imprezki i najlepsze życzonka dla bobaska :)
 
Ostatnia edycja:
Ogólnie wyczekiwalam owulacji a tu na dwóch testach ciazowych blade kreski....myślicie że się udało? Dwa testy od końca to ciążowe ostatni owulacyjny. Nie wiem co myśleć mam mieszane uczucia...
 

Załączniki

  • 20170317_193438-3-1~2~2.jpg
    20170317_193438-3-1~2~2.jpg
    39,5 KB · Wyświetleń: 98
reklama
@witch84 , @nafoczka co do humoru mam to samo, najlepiej nie wychodziłabym z domu. Na szczęście muszę wyjść na codzienny spacer z Alą więc jakoś zbieram się do kupy. Nie pamiętam kiedy byłam u kosmetyczki, ale wreszcie umówiłam się do fryzjera :)

@nafoczka ja tez mam cienkie włosy tylko, że długie. Wiele lat je rozjaśniałam, aż wreszcie powiedziałam stop takie były zniszczone. Ufarbowałam je na kolor zbliżony do naturalnego i zaczęłam regularnie olejować na noc, do tego szampon zwykły pokrzywowy do oczyszczania i babydream do codziennego mycia, raz w tyg na godzinę maska, a po każdym myciu odżywka. Jak farba się zmywała to na początku nie wyglądało to najlepiej ale nie farbowałam włosów prawie 2 lata i poprawa była ogromna.

Ja nie mogę znaleźć czasu na ćwiczenia, Ala tak ostatnio przez zęby daje nam popalić, że jak tylko mam wolną chwilę to kładę się spać. Ale mam postanowienie, że przez post nie jem słodyczy i na razie mi się to udaje.
 
Do góry