reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Dziękuję :) Nafoczka biorę tylko Euthyrox 100, 5 mg kwas foliowy, wit. D 1000 i jodid 100. Tarczyca jak narazie funkcjonuje bez zarzutu, aż moja endokrynolog była w szoku :)
@hajmal niedlugo II trymestr to objawy mijają, tak sobie trzeba tłumaczyć :)
 
reklama
Baslan bardzo się cieszę ze masz dobre wyniki tarczycowe :) Oby tak do końca ;) I niech dzidzia zdrowo się rozwija :)

Ja też w ciąży brałam Femibion i witaminę D dla niemowląt, bo miałam niewystarczający poziom.
Przed ciążą nie brałam żadnych witamin, tylko kwas foliowy.
 
@nafoczka duzo metylowanych witamin jest w prenatal uno. W febibionie metylowany jest tylko kwas foliowy.

Ja sie stresuje bardzo, wizyte mam po calych 2 tygodniach dopiero w poniedzialek i sie stresuje.

@roxi123 te metylowane witamin y sie lepiej przyswajaja. Zwykle u niektorych odkladaja sie jak toksyny w watrobie.

@Baslan gratulacje. Troche mnie pocieszylas bo ja obiawy tez mam slabsze.





Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
Hajmal mogę wiedzieć do jakiego lekarza gin. chodzisz?? Do Mielca??
 
Wlasciwie ja celowo przestalam teraz brac ten kwas foliowy,bo w sumie nie badalam sie i nie wiem czy mam ta mutacje,ale czytalam,ze mnostwo osob ja ma.
W grudniu bylam jeszcze na konsultacji u innego gina i ona jako 3 powiedzial ,ze mam brac zwykly kwas foliowy i to wystarczy,dlatego tak zrobilam.
Ja nie wiem czy dobrze rozumiem,ale czy to jest tak ,ze jak ktos ma ta mutacje to tym zwyklym kwasem moze sobie szkodzic ? I nawet poronic?
Lekarze na prawde luzno do tego podchodza ,bez sensu.
Dlatego zdecydowalam sie narzie od poronienia odstawic ,a ,ze nie chcialo mi sie wczesniej o tym myslec to przez dwa tygodnie nie biore nic

Czyli najlepszy bedzie prenatal uno?[emoji4]

Roxie a ktory Ty masz dc ,liczac od tego tragicznego dnia? Co ile wczesniej mialas miesiaczki? Ja mysle ,ze na 99% mam dni plodne,wiec jak dobrze pojdzie to do 14 dni bedzie @

Baslan sliczna dzidzia[emoji7]

Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej dziewczynki
Nie zagladalam dluzszy czas.Ale musze Wam sie pozalic,ze miesiaczka przyszla,wiec wiadomo.Nawet dwa dni temu robilam test,czulam sie tak okropnie,zoladek strasznie sie buntowal,juz nawet obmyslalam sposob jak powiem o ciazy szefowej.A tu rozczarowanie.W sumie to balam sie obydwu rzeczy i jak bede w ciazy i jak nie bede,i cieszylam sie tez na obydwie ewentualnosci.No ale coz.Podczytam Was jak mlody zasnie.
Pozdrawiam i przepraszam,ze tylko o sobie.
 
Chodzilam do Blaszczaka, teraz chodze do Janeczka przyjmuje w kolbuszowej a pracuje na szopena w Rzeszowie


Majac te mutacje zwykly kwas foliowy rozklada sie na metylowany a ze watroba nie daje rady to sie truje. Czy grozi poronieniem pewnie tak przy duzym zatruciu watroby. Na pewno grozi wadami cewy nerwowej i Bóg wie czym jeszcze.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ostatnia edycja:
@funia26 też nie wiem jak to z tymi kwasami ale mi tez mówili żeby zwykły folik a nie suplementy ;/ mimo to wezmę ten femibion do końca bo szkoda mi wyrzycać nie mam komu dać a zaszkodzić mi nie zaszkodzi .
Kochana 27 dzień dzisiaj...@ przyjdzie na dniach bo byłam dziś u lekarza i po usg mówił ze wszystko na to wskazuje . Dostałam kupe leków na ten stan zapalny oczywiście w aptece zostawiłam więcej jak za wizyte ale mam nadzieje ze pomoze ;/

@hona rozumiem rozczarowanie ,ale któraś mi kiedyś pisała , że za chwilę kolejny cykl kolejna szansa więc wszystko przed Tobą :*
 
Wlasciwie ja celowo przestalam teraz brac ten kwas foliowy,bo w sumie nie badalam sie i nie wiem czy mam ta mutacje,ale czytalam,ze mnostwo osob ja ma.
W grudniu bylam jeszcze na konsultacji u innego gina i ona jako 3 powiedzial ,ze mam brac zwykly kwas foliowy i to wystarczy,dlatego tak zrobilam.
Ja nie wiem czy dobrze rozumiem,ale czy to jest tak ,ze jak ktos ma ta mutacje to tym zwyklym kwasem moze sobie szkodzic ? I nawet poronic?
Lekarze na prawde luzno do tego podchodza ,bez sensu.
Dlatego zdecydowalam sie narzie od poronienia odstawic ,a ,ze nie chcialo mi sie wczesniej o tym myslec to przez dwa tygodnie nie biore nic

Czyli najlepszy bedzie prenatal uno?[emoji4]

Roxie a ktory Ty masz dc ,liczac od tego tragicznego dnia? Co ile wczesniej mialas miesiaczki? Ja mysle ,ze na 99% mam dni plodne,wiec jak dobrze pojdzie to do 14 dni bedzie @

Baslan sliczna dzidzia[emoji7]

Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
@funia26 też nie wiem jak to z tymi kwasami ale mi tez mówili żeby zwykły folik a nie suplementy ;/ mimo to wezmę ten femibion do końca bo szkoda mi wyrzycać nie mam komu dać a zaszkodzić mi nie zaszkodzi .
Kochana 27 dzień dzisiaj...@ przyjdzie na dniach bo byłam dziś u lekarza i po usg mówił ze wszystko na to wskazuje . Dostałam kupe leków na ten stan zapalny oczywiście w aptece zostawiłam więcej jak za wizyte ale mam nadzieje ze pomoze ;/

@hona rozumiem rozczarowanie ,ale któraś mi kiedyś pisała , że za chwilę kolejny cykl kolejna szansa więc wszystko przed Tobą :*
Dziewczyny nie bójcie się metyli. Zaszkodzić wam nie zaszkodzą tak jak zwykły kwas foliowy. Hmm mi też lekarze jakoś specjalnie nie zalecali pomimo tego że mam mutacje. Generalnie to tylko tacy lekarze "z gornej" półki karza brać typu Malinowski, Jerzak, Przybycień. ..itp. Myślę że coś w tym jest bo ja dopiero na tym zestawie donosiłam ciążę, a pozostałe leki były te same. Nie namawiam oczywiście. Jeśli czytaliście moje/nasze historie to tam każda bierze. Dodam jeszcze raz, mi też nikt nie kazał i musicie zaufać własnej intuicji :*

Chodzilam do Blaszczaka, teraz chodze do Janeczka przyjmuje w kolbuszowej a pracuje na szopena w Rzeszowie


Majac te mutacje zwykly kwas foliowy rozklada sie na metylowany a ze watroba nie daje rady to sie truje. Czy grozi poronieniem pewnie tak przy duzym zatruciu watroby. Na pewno grozi wadami cewy nerwowej i Bóg wie czym jeszcze.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
Hajmal a Janeczko tez jest w profamili?
 
reklama
Do góry