reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

majra - organizm po poronieniu czy porodzie może się oczyszczać do 30 dni nawet. Jeśli nie jest to silny krwotok to nie zagraża to niby życiu, ale i tak po dłuższym okresie czasu należałoby sprawdzić bo może się okazać, że pozostały tam jeszcze jakieś cząstki i one w nas się rozkładają i należy je usunąć. Nie zawsze samoistne poronienie czy nawet zabieg gwarantuje 100% oczyszczenia. A Ty byłaś już na kontroli po? Chyba nie, po widzę, że sprawa bardzo świeża.
 
reklama
Lili- nie byłam na kontroli, pójdę jak odbiorę wynik hist-pat. Dopiero będzie za tydzień. Poza tym czekam na wynik na przeciwciała kardiolipinowe- pani w labie powiedziała, że na to mogę czekać nawet 2 tygodnie. odebrałam tylko tarczycę (tsh, ft3, ft4- wszystko w normie) i toxo(igg- 0,1- negatywny i igm-0,2-niereaktywny)
Też myślę, że po poprostu się samo doczyszcza, ale po poprzednim poronieniu plamiłam kilka dni, a wczoraj było nieciekawie- przypominało krwotok chwilami. Nie pojechałam do szpitala tylko dlatego, bo się bałam ponownego czyszczenia, mam nadzieję, że samo się wyczyści.
 
majra - obserwuj się, bo jakby się nasilało to trzeba pojechać i już. Ty też jesteś bardzo ważna i Twój organizm, nie można o tym zapominać. U Ciebie dopiero 2 tygodnie minęły, więc można by założyć, że tak ma być. Ale nie zwlekaj jakby co.

Giselle79 - łzy będą potrafiły płynąć już zawsze, widzisz ja wstawiłam powyższe zdjęcia, a cofnęłam się ponad 3 lata wstecz w chwila moment, to jest jak bumerang, który wraca z zaskoczenia, od tego nie da się uciec, ja nie chcę od tego uciec, chcę pamiętać i kochać na zawsze. A Ada nie zastąpi mi Aniołka, ale bardzo się cieszę, że ze mną jest i pełna nadziei oczekuję na mój nowy Skarb w brzuszku.
 
majra ja po zabiegu krwawiłam a raczej plamiłam 3 dni. Potem była włąśnie taka przerwa jak u Ciebie. I zaczęłam krwawić. Mi ginekolog powiedziała że po prostu dostałam @. Więc może to być to.
 
Cześć dziewczyny
chcialam do was nieśmiało dołączyć...
I przy okazji sie poradzić. Zaczęłam dziś plamić na brązowo, boje sie ze czeka mnie powtórka z rozrywki...:( jaka jest zalecana dawka duphastonu?? Nie mam możliwości iść do lekarza, bo mieszkam w uk. Będę brać na własna rękę, tylko nie wiem ile go brać.
dzieki za pomoc
 
aniołkowa.mamo może spróbuj skontakować się telefonicznie z jakimś ginem z Polski. Ja brałam 2 razy po jednej tabletce, ale wiem, że jak dziewczyny krwawiły to brały po dwie tabletki 2-3 razy dziennie i do tego luteine czasem.

kwiatuszek23- to rzeczywiście teraz przypomina @, z tym, że ja w zasadzie nie przestałam plamić po zabiegu.
 
aniołkowa.mama ja teraz dostałam duphaston, nigdy go nie brałm. My dopiero zaczynamy starania. Ale na ulotce pisze tak: poronienie zagrażające 40 mg w pojedynczej dawce, a nastepnie 10 mg co osiem godzin do ustąpienia objawów.
Mam nadzieję że Ci trochę pomogę. Może dziewczyny wiedzą coś więcej. Trzymam za Was &&&
 
cześć dziewczyny :-) przyszłam pogadać... nie planowaliśmy z mężem maleństwa, ale jak pojawiły się dwie kreseczki straaasznie się ucieszyliśmy. ...przez 1,5 tyg. straciliśmy maleństwo tydz temu. to nie był jeszcze 7 tc i chyba dlatego nam powoli coraz lepiej i coraz łatwiej wracać do codzienności. jak długo u Was trwało 'unormalnianie'? pozdrawiam :-)
 
reklama
Hona, weszłam na komp żeby sprawdzić czy się odezwałaś ! Super :)
Mam nadzieję, ze ja przejmę berka od Ciebie i to już za 2 tygodnie.
Mi lekarz powiedział, że odkad wiem, ze będę w ciąży 3 dni bromergon, potem od razu 3 razy luteina pod jezyk, 2 dopochwowo. I zrobić betke za 3 dni znow betke i progesteron. i biegiem do niego.
Tak się ciesze! Trzymajcie za mnie kciuki, mam nadzieję, ze u mnie bromergon też sprawi takie cuda :)
 
Do góry