reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Dziewczyny, mam pytanko, może któraś mi udzieli odpowiedzi, Chodzi mi o solarium, czy ma ono wpływ na wczesną ciążę i czy może spowodować poronienie?:szok:

Powszechnie uważa się, iż solarium ma niekorzystny wpływ na cerę i skórę, ponieważ powoduje jej przedwczesne starzenie się oraz powstawanie zmarszczek, jak również zwiększa ryzyko raka skóry. Pomimo, iż nie stwierdzono, aby samo promieniowanie miało niekorzystny wpływ na płód, to nie zaleca się częstego korzystania z solarium w czasie ciąży, tuż po porodzie oraz w czasie karmienia piersią. W ciąży skóra odznacza się zwiększoną wrażliwością na promienie słoneczne, w związku z czym reaguje ona na promieniowanie wykorzystywane do „sztucznego opalania” bardziej intensywniej i dlatego, po seansach w solarium, mogą pojawić się poparzenia, przebarwienia na skórze, jak również różnego rodzaju alergie. Wskutek zmian hormonalnych często na twarzy ciężarnych pojawiają się różnego rodzaju plamy i przebarwienia (np. ostuda ciężarnych), które po opalaniu w solarium mogą się pogłębić i pozostawić stałe i nieodwracalne zmiany. W czasie ciąży skóra ulega także znacznemu rozciągnięciu, przez co staje się nieco cieńsza, a tym samym podatna na przesuszenie. Nadmierna suchość skóry zmniejsza jej elastyczność, co może zwiększać ryzyko powstania rozstępów i gorszego powracania skóry do normy po porodzie. Podczas opalania w solarium bardzo niebezpieczna jest nagła zmiana temperatury. Może ona spowodować wzrost ciśnienia tętniczego krwi, co stanowi poważne niebezpieczeństwo dla ciąży. Dotyczy to szczególnie kobiet, u których w czasie ciąży ciśnienie tętnicze wynosiło powyżej 140/90 mmHg, Nagły wzrost ciśnienia może spowodować przedwczesne odklejenie łożyska i inne niebezpieczne powikłania ciąży. Poza tym należy pamiętać o tym, że w czasie ciąży zdecydowanie przeciwwskazane jest przegrzewanie ciała. Dotyczy to zarówno opalania w lecie jak i w solarium. Nie znaczy to jednak, że korzystanie z solarium jest bezwzględne przeciwwskazane w czasie ciąży. Korzystanie z umiarem i wybieranie urządzeń, które nie rozgrzewają się zbytnio jest dopuszczalne pod warunkiem wykluczenia powikłań ciąży przez lekarza.
 
reklama
Witam nowe Aniołkowe mamusie światełka dla Waszych Aniołków (*)

Dziewczynki nie nadrobie wszystkiego, urlop udany całe dwa tygodnie ładnej pogody :-) bylismy 4 dni w Pieninach w przed ostatni dzień pojechaliśmy na wycieczke rowerową z Sebą(2 lata na rowerze nie jeździłam) zrobiliśmy 15 km, połowa z tego pod górkę i to sporą, przez kolejne 4 dni nie umiałam chodzić :-)
Przez tydzień był u mnie chrezsniak, dobrze ze był bo chyba bym sama zwariowała w domu.....mineło już pół roku bez Filipka ;-(
 
hej dziewczyny!
chcialam sie z Wmi pozegnac i zyczyc Wam wszystkim spelnienia marzen, a zwlaszcza tego jednego.....w mojej rodzinie znowu powazna choroba....moje marzenia legly juz w gruzach, zreszta jest juz i tak na wszystko za pozno....
powodzenia dziewczyny papa....trzymam za wszystkie &&&&&
 
Onaxxx, nie wyglupiaj sie! NIgdy nie jest za pozno na marzenia! Masz teraz ciezki okres, znowu Ci przywalilo, ale nie mow ze jest za pozno bo nie jest. Spojrz na mnie! Mozna by powiedziec ze jest za pozno, prawda? A jednak nie jest. Ty masz wiecej czasu niz ja. Tylko nie patrz wstecz. Nie odchodz.
 
melduję się po weekendzie, zaczynam nadrabiać, w weekend rower i prace domowe, nie otwierałam kompa

enya81
testy owulacyjne można kupić na allegro, za 20 testów zapłaciłam 26zł, więc nie jest tak źle, z aptecznymi to faktycznie bankructwo

Lenka super że wszystko super :-)

Olusia ja też się nakręcam, i chce na wiosnę, i mam obsesję. Mam już dosyć bo jestem z tym smaa. Postanowiłam porozmawiać szczerze i spokojnie ze swoim, bo jestem po prostu zdezorientowana jego podejściem. Nie chce prowadzić żadnej gry i udawać że mi nie zależy. Niech się określi

Kłaczku Twoja doczesność wygląda super. Miło czytać Cię taką promieniejącą szczęściem i emanującą radością. Jak tu zawiatałam i Cię poznałam, byłaś chodzącym smutkiem.

Olasek Witaj, i przytulam. Myślę że jeśli poroniłaś w 4 tygodniu, to bardzo wcześnie i chyba nie musisz czekać z byt długo. Zwłaszcza że już po 2 tygodniach masz @. Warto by było tylko zbadać hormony i wirusy (toxo itd), bo może taka była przyczyna.

Aga_cina Wielkie gratulacje. Co za widok. Upragnione dwie równoległe różowe krechy. Trzymam kciuki.

Strasznie mnie przygnębił ten wczorajszy wypadek lotniczy w Krakowie.
 
Aga_cina, ale niespodzianka :-) GRATULUJĘ i trzymam kciuki za bezproblemową ciążę i poród :-)
Gosiaczku również kciuki za wizytę, to już za chwile, więc jak tylko wrócisz prosimy o relację...
Kłaczku, my tez od początku mówiliśmy do brzucha per mały, a tu niespodzianka i okazuję się, że mamy dziewczynkę :-)

A my spokojnie czekamy na wizytę 1 września...brzuś rośnie, malutka szaleje, także wszystko idzie dobrym torem :-)
 
hej dziewczyny!
chcialam sie z Wmi pozegnac i zyczyc Wam wszystkim spelnienia marzen, a zwlaszcza tego jednego.....w mojej rodzinie znowu powazna choroba....moje marzenia legly juz w gruzach, zreszta jest juz i tak na wszystko za pozno....
powodzenia dziewczyny papa....trzymam za wszystkie &&&&&


nie poddawaj sie , walcz o swoje marzenia !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
tak jak pisze Kłaczek- na nie nigdy nie jest za późno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
I ja sie witam!

Onaxx szkoda rezygnowac z takich marzen! Ja mocno wierze, ze jednak je spelnisz.

Gosiaczku czekamy na info powizytowe!!!

A u mnie bez zmian. Źle sie czuje, brzuchol boli, ale co tam- dam rade. Wczoraj dopadl mnie dolek i przeryczalam pol wieczora. Wszystko sie skumulowalo. A zaczelo sie niewinnie, bo od wielkiego brzucha, a skonczylo na tesknocie za straconym maluchem i na koszmarnym strachu przed wizyta i zblizajacym sie 9 tc. Moj m. najpierw sie zdenerwowal, ze gdyby wiedzial, ze tak bede przezywac to on by nie chcial probowac dalej. Ale wytlumaczylam mu, zeby dal mi wszystko przezyc w taki sposob jaki potrzebuje i tylko byl przy mnie. On po prostu byl bezradny patrzac jak placze. Ehhh, cale szczescie wszystko zrozumial.
I co mi sie spodobalo - powiedzial: nie pwoiem Ci, ze bedzie dobrze, bo nie wiem. Moze byc roznie, ale masz mnie, naszego synka i psiaka i my zawsze bedziemy z Toba!
Pomoglo :)
 
Magda- takie słowa faceta chyba potrafią cuda zdziałać :))))) Bedzie dobrze, musisz w to wierzyć a takie dni jak wczoraj to myślę ze sie bedą jeszcze pojawiać, ale jak brzuszek zacznie rosnąć, jak zaczniesz czuć ruchy dziecka bedzie już tylko lepiej -zobaczysz !!!!!!!!!!!
Tulę mocno :********

Gosiaczek mam nadzieje ze wszystko jest OK !!!!!!!!
 
reklama
Witam
Ja czuję ogromną ulę, ponieważ powiedziałam szefowej o ciąży. Jej reakcja mnie zaskoczyła, gratulował, pytała jak się czuję i wogóle był miło.
Każdej życzę takiej rozmowy z szefostwem.

pozdrawiam miej soboty

ps suwak mi nie dziala dziś 12 i 3 dc
super ,że szefowa okazała się być człowiekiem.
To bardzo ważne.
Patka sorki,ale ja Ci jeszcze nie gratulowałam .
Jakoś mi umknęło :zawstydzona/y::zawstydzona/y:
Moje zajszczersze gratulacje !!! :-D:-D

Jestem, niestety nie tym razem, test negatywny, więc czekamy na @
Jeszcze nic nie wiadomo,więc czekaj cierpliwie.
Dopóki nie ma @ wszystko może się stać...;-)

Witam, jestem tu nowa, ale postanowiłam dołączyć do wszystkich starających się o kruszynki. 2 tyg temu poroniłam i właśnie mam okres, ale zastanawiam się kiedy mogę znowu zacząć starać się o dzidzię. Dodam, iż poroniłam ciążę 4 tyg.:-(
Witaj
Sorki ,ale czegoś nie rozumiem :baffled::baffled:
Ciąża w 4 tygodniu jest ledwo widoczna ,a na pewno nie ma serduszka,
byłaś na podtrzymaniu,odstawiłaś leki,3 dni później poroniłaś i wszystko w 4 tygodnie????...
A już 2 tygodnie później masz @ ????
Coś się chyba poplątało ,albo ja mam zaćmienie umysłu....
Dla maleństwa zapalam (*)

Oj tam zaraz spiochy... Pojechalismy rano na carboot i znowu nakupilismy wszelakosci. Szlafroczek i kapciuszki na niemowlaczka, reczniczek do kapieli, zajefajna bluza rozm.68, konik na biegunach (kucyk raczej:-D) bardzo sliczny... Dla mamusi automatyczna dojarka.;-) Do pokoju dziecinnego, dwie jaszczurki - na dobry metr dlugie, jedna zielona, z grzebieniem na grzbiecie i licho wie co udajaca, ale mieciutka jak poduszka, druga o umaszczeniu salamandry, lapkach gekona i smiesznie wybaluszonych oczach. Do planowanego wystroju beda bajeczne. No i maly nitolewnitopies - ze 40cm dlugi, puszaty i kudlaty, rodzaj poduszki. W sumie za jaszczury i rude dziwadelko dalam 8,5 funta wiec co sie bylo nad przynaleznoscia gatunkowa zastanawiac, skoro wszystko sliczniaste?
Aleś zakupy odwaliła -no no no
A tych jaszczurowatych to Ci szczerze zazdroszczę i poproszę o foty .
Kubusiowi przeczytałam i nie może się doczekać ,by zobaczyć te jaszczury :sorry::sorry::sorry:;-):-):-)

Czesc dziewczynki :)
Witam nowe Aniolkowe Mamusie i przykro mi, ze na tym watku.

Ja chcialam tylko sie pochwalic i prosic o kciuki!
Zobacz załącznik 383567
PIĘKNIE !!!!!! GRATULUJĘ !!!!!!

Witajcie,

o kciuki!!!! boję się
wyczulam sobie taka góle w pochwie jak aplikuje luteine martwi mnie to...
pozdrawiam Was wszystkie

Kciuki trzymam

witajcie może kturaś mnie pamięta dawno nie pisałam ale w końcu znalazłam trochę czasu . Dziewczyny nareszcie mi sie udało jestem w ciąży to 12tc. byłam na usg i jest ok. pozdrawiam i dziekuje za to że JESTEŚCIE
GRATULACJE !!!!!!!

witam poniedziałkowo :)

Asia- wszystkiego naj naj :) nie przejmuj sie ja tez miałam 18 sierpnia imieniny i mój zapomniał tez, !!!!!! :wściekła/y: pierony jedne :-( ,
przypomniał sobie na drugi dzień jak usłyszał ze juz PO 18-stym
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO -spóźnione ,ale szczere
Mój w tym roku zapomniał o mich imieninach ,a raczej pamiętał ,ale daty mu się przestawiły.:szok::szok::-D:-D:-D:-D

Witam nowe Aniołkowe mamusie światełka dla Waszych Aniołków (*)

Dziewczynki nie nadrobie wszystkiego, urlop udany całe dwa tygodnie ładnej pogody :-) bylismy 4 dni w Pieninach w przed ostatni dzień pojechaliśmy na wycieczke rowerową z Sebą(2 lata na rowerze nie jeździłam) zrobiliśmy 15 km, połowa z tego pod górkę i to sporą, przez kolejne 4 dni nie umiałam chodzić :-)
Przez tydzień był u mnie chrezsniak, dobrze ze był bo chyba bym sama zwariowała w domu.....mineło już pół roku bez Filipka ;-(
Fajnie ,że urlopik udany .
6 miesięcy to już sporo.
Nawet nie wyobrażam sobie Twojego cierpienia ...
Dla Filipka (*)

hej dziewczyny!
chcialam sie z Wmi pozegnac i zyczyc Wam wszystkim spelnienia marzen, a zwlaszcza tego jednego.....w mojej rodzinie znowu powazna choroba....moje marzenia legly juz w gruzach, zreszta jest juz i tak na wszystko za pozno....
powodzenia dziewczyny papa....trzymam za wszystkie &&&&&
Kochana nie odchodź .
Czekamy na Ciebie w każdej chwili.
Współczuję choroby i zdrówka życzę ..
A my spokojnie czekamy na wizytę 1 września...brzuś rośnie, malutka szaleje, także wszystko idzie dobrym torem :-)
I tak ma być :-):-):-)

Witam się poniedziałkowo.
U nas weekend minął w zastraszającym tempie.:baffled::baffled::-D:-D:-D
Sobota została spędzona na zakupach i sprzątaniu,a wczorajszy dzień to wizyta u teściowej w szpitalu zaraz po południu ,na obiedzie mieliśmy gości ,wieczorkiem poszłam sobie do kościoła,a wieczór spędziliśmy sobie z drinkiem w ręku,nockę w sypialni (było bardzo gorąco :-D:-D:-D:-D)
Dzisiewjszy dzień będzie wyjątkowy leniwy ,a przynajmniej tak się zapowiada ;-);-)
Dziś mam do zrobienia tylko obiadek,pranie i prasowanie ,potem pewnie trzeba będzie panele pomyć i odpoczywam przy robieniu obrazu :rofl2::rofl2::rofl2::rofl2:
Miłego dnia dziewczynki
 
Ostatnia edycja:
Do góry