reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

butelkowe mamy

Dziekuje za podpowiedzi :) Ja opanowalam metode na termos :D Bo jakos podgrzewacz boje sie zostawiac na noc ,a zreszta teraz praktycznie caly czas je z cyca w nocy. W dzien je odciagniete i w sumie jakies 2,3 razy tylko mleko. A to wy do swojego odciagnietego wsypujecie mleko w proszku? Jezeli tak to w jakich proporcjach? Bo ja daje mu moje pozniej modyfikowane i tak przeplatam chyba ,ze uda mi sie odciagnac wiecej to wtedy dostaje moje,moje,modyfikowane itd. A co do mnie to juz mi lepiej ,przeciez tyle dzieci od poczatku jest tylko na butli i sa zdrowe a moj Fifi dostaje moje mleko tez wiec jeszcze poki daje rade to doladowywuje go swoimi witaminami :) No i na spacerze nie musze sie denerwowac ,ze np w mrozie bede musiala swiecic cyckami :) Jak wszystko ma to swoje plusy i minusy ale nikt nie zrozumie tej wiezi miedzy cycolaca dzidzia i matka jak tylko inna matka. Moj maz mowi ,ze wie ze mi przykro ale nie rozumie dlaczego, przeciez takie mleko w proszku sie tak fajnie szybko robi i moze kazdy go karmic i mnie odciazyc. Eh wazne by maly byl zdrowy. A z tego co widze po wagach waszych maluszkow to nadal jest w tyle wiec moze i dobrze jak troche wiecej przytyje na tym mleku.
 
reklama
korba każda mama ma dylematy, ale ty nie musiz ich mieć uwierz!!!!

a ja mam pytanie czy wasze butelkowe mluszki mają już stały plan dnia??

bo u nas jakiś czas, jakieś 2 tygodnie było tak samo a teraz malutka zaczła mniej jeść i plan dnia troszkę się zmienia bo ma dłuższe przerwy między karmieniami. I czy spanie też jest takie same bo u nas już się wyklarowały 3 drzemki po 1-2h i w nocy 11-12h z jedną przerwą na karmienie.

A jak wygląda u Was??
 
kasialle,u nas wychodzi 5 karmień na dobę. zwykle są to unormowane godziny 4-5 rano,9,12-13,16-17 i 20 tuż po kąpieli.w ciągu dnia przerwa między karmieniami to góra 4 godziny, ponieważ mała zasypia najczęściej przed następnym karmieniem:-)a nocki masz rewelacyjne, supeer!
 
kasialle,u nas wychodzi 5 karmień na dobę. zwykle są to unormowane godziny 4-5 rano,9,12-13,16-17 i 20 tuż po kąpieli.w ciągu dnia przerwa między karmieniami to góra 4 godziny, ponieważ mała zasypia najczęściej przed następnym karmieniem:-)a nocki masz rewelacyjne, supeer!

no my też chyba zejdziemy do 5 karmień bo 6 to za często dla niej, muszę ją karmić co 3h a ona niebardzo jeszcze jest głodna. ania powiem Ci że u nas trochę trwało aby nauczyć małą żeby po tym karmieniu o 4-5 jeszcze pospała jakiś m-c :zawstydzona/y: brałam ją wtedy do łóżka, lulałam, smoczkowałam, cudawianki, no ale teraz już kładę ją na boczek ze smokiem :zawstydzona/y: koło siebie :zawstydzona/y::zawstydzona/y: i zasypia po 5-10 minutach, oczywiście zdażają się wyjątki :zawstydzona/y:
u nas do tej pory wyglądało to tak:

ok.8-9 mleczko i mamy dzionek
ok.9.30-10 drzemka
ok.11 mleczko
ok.13.00 drzemka
ok.15 mleczko
ok.16.30 drzemka
ok.18 mleczko
ok.21 mleczko i nocka
ok.4-5 mleczko
 
Ostatnia edycja:
To nasz plan dnia z przed 2 tyg:)
7.15- 150 ml mleka
9.50-40 ml herb
10.30- 150 ml mleka
12.00 60 ml herb
15.00 troszkę marcheweczki + 150 ml mleka
19.00- 185 ml mleka/ 60 ml herb
21.20 150 ml mleka+ kleik
( nie codziennie daje tyle herbatki większości dlatego że ma czkawkę albo chce więcej mleka:))
Przez ostatnie 2 tyg. coś mu się po przestawiało i jadł mniej a częściej
Teraz powoli wraca do stanu poprzedniego może nawet je troszkę mniej ale nie dużo i godziny karmienia mu się pozmieniały :/ ale mam nadzieję że wróci to do stanu początkowego :-)
 
kasialle,moja mała też od razu nie zasypia po karmieniu o 5. najpierw obowiązkowy monolog do lampy na suficie, kilka uśmiechów i smok. zwykle też kłade ją koło siebie, bo M. szykuje się już do pracy.aha, ładnie zasypia ztakim zającem -przytulańcem z rossmanna.rewelacja:-)
 
U nas karmienia mniej więcej wyglądają tak:
8-9 mleko
10-11 drzemka
13 - 14 mleko
ok 15 drzemka
17 - 18 mleko
21 - 22 mleko
22 nocne spanie
4-5 mleko
po mleku jeszcze ok 3h snu

Czyli też ok 5 karmień, w międzyczasie herbatka w ilości od 40 ml - 100ml na raz. Dzisiaj tylko coś się młodej z jedzeniem poprzestawiało...
 
Jak te Wasze dzieciaczki pieknie śpią w nocy.. Też tak chce..

U mnie Helena:

120 mleka - 8,11,14,17,20,2,5 (mogłaby zrezygnować z karmienia o 2:blink:)
czasami herbatka lub woda 1 dziennie
po karmieniu zabawa, 1,5h póżniej drzemka (niestety spi po 15-20 min)
kapiel co drugi dzień o 19.
 
Agim - prawie jak u mnie...srednio 90-120 ml - 9, 11, 13, 15, 17, 19, 21, 2, 5, 7, czyli wciaz przyzwyczajenia od cycka:)co 2 h, ale staramy sie wydluzac i dzisiaj wytzrymal dwa razy po 3h:)no i jak jedziemy gdzies samochodem, lub na miescie - moze nie jesc 5 h:)

a mam pytanie, jakie herbatki podajecie?i czy przy karmieniu tylko mm sa one obowiazkowe?ja dzisiaj probowalam dac mu koperkowa, ale cos nie bardzo mu smakowala!10 ml z wykrzywiona buzia wypil i koniec!
 
reklama
Alcia do smaku herbatki też się musi przyzwyczaić ja daję koperkową a od wczoraj zaczęłam dawać jabłko z melisą mam kupioną jeszcze z kopru,rumianku i anyżu tej jeszcze nie dawałam. Jabłko z melisą tak dziś troszkę próbował. I też pije tak 10-20 ml między karmieniami czasem.
A karmienia generalnie 7 na dobę średnio 100-130 ml.
 
Do góry