reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

butelkowe mamy

A ja mam pytanie odnośnie tego jakim mlekiem karmicie? Czy ktoś karmi Gerberem? Małemu to mleko smakuje ale kupki robi dość zwarte dlatego zaczęłam go przestawiać na bebiko. Pani pediatra powiedziała, że jeżeli taka jest sytuacja to można przestawić dziecko i słyszała, że właśnie dzieci mają po tym mleku zatwardzenia czasami...czy bebiko jest dobre?? Mały ma problem z kolką i teraz już sama nie wiem...
A zjada różnie...pilnuję by jadł co 3 godziny, czasami je co 2 i 40 minut jak zje mało wcześniej i zazwyczaj zjada po 90 ml na noc czasami 150ml, jak go nie boli brzuszek to zjada 120ml tak było przez pewien czas ale teraz ten problem z kolkami i bidulek czasami rano zjada tylko 80ml albo 70ml
 
reklama
Moja mała miała okropne kolki od 5 doby życia i gdy skończyła dwa tygodnie pediatra przepisał jej Nutramigen. Po dwóch dniach jak ręką odjął:) Kupki robi codziennie.
 
Ja używam bebiko i jestem bardzo zadowolona kupka jest raz dziennie i mały się przy niej zbytnio nie napina czasami mu się uleję ale od czasu do czasu chyba może się tak zdarzyć :) Na początku stosowałam bebilon ale Kacper ulewał potem Nan ale nie mógł wtedy kupki zrobić a teraz bebiko i i nie ma żadnego problemu:)
 
Najpierw był Bebilon ale drogi troche i przeszliśmy na bebiko. Mały robi ładne kupki co dzień lub co drugi dzień luzne bez jakiegos ogromnego problemy i wysiłku
smakować tez mu smakuje
 
A ja mam pytanie odnośnie tego jakim mlekiem karmicie? Czy ktoś karmi Gerberem? Małemu to mleko smakuje ale kupki robi dość zwarte dlatego zaczęłam go przestawiać na bebiko. Pani pediatra powiedziała, że jeżeli taka jest sytuacja to można przestawić dziecko i słyszała, że właśnie dzieci mają po tym mleku zatwardzenia czasami...czy bebiko jest dobre?? Mały ma problem z kolką i teraz już sama nie wiem...
A zjada różnie...pilnuję by jadł co 3 godziny, czasami je co 2 i 40 minut jak zje mało wcześniej i zazwyczaj zjada po 90 ml na noc czasami 150ml, jak go nie boli brzuszek to zjada 120ml tak było przez pewien czas ale teraz ten problem z kolkami i bidulek czasami rano zjada tylko 80ml albo 70ml

My uzywamy bebilon comfort ( ale drogi jest ) ma obniżoną zawartośc laktozy , bo były problemy z kupkami i kolkami, ogólenie im więcej zelaza w mleku tym trudniej kupy idą , nan ma dużo , gerber - zasłyszane opinie od innych mam potwierdza że po tych mlekach częściej sa problemy kupkowe . My od 2 tyg do belilonu wmieszaliśmy stopniowo hippa 2 miarki i kupki fajnie idą .
 
Zdecydowałam, że przejdziemy na bebiko i już od poniedziałku wieczorem dostaje dwa karmienia jeszcze gerbera i jedno bebiko i tak na zmianę. Nie wiem czy to zasługa mleka czy tego, że w nocy dziś go złapała kolka straszna co godzinę do niego wstawałam aż w końcu podałam mu troszkę proszku troistego a on ma łaściwości przeczyszczające, ale zrobił rano kupkę bez wysiłku taką luźniejszą niż zwykle i jakby jest lepiej. W sumie to nie przypisywałabym tych właściwości proszkowi bo już parę razy go dostawał i wcale go po nim nie przeczyściło. Mam nadzieję, że dzisiejsza noc będzie spokojna...

 
Ostatnia edycja:
Joasia my jesteśmy na bebiko, wcześniej na Nanie, ale odstawiłam , kolki były i na bebiko i na wcześniejszym nanie, ale bebiko wydaje mi się lepsze, póki co nie zmieniam na drozsze bo nie widzę potrzeby .
 
My jestesmy na mleku mieszanym tj. z piersi i na Emfamil Premium 1 - bardzo chwalimy sobie to mleczko , kupki raz albo 2 razy dziennie , takie luzniejsze . Kolki czasami sa ale nie jakies mocne , dostaje Delicol i pomaga odrazu. Planujemy karmic tym mlekiem do 4 miesiaca , a pozniej przejdziemy( ze wzgledu cenowej ) albo na Bebiko , bo wiele osob wlasnie je chwali, albo na Bebilon .
 
reklama
Mój mały też jest na Emfamilu. Pierwsze dni był tylko na Nan.
Też sobie chwalę to mleczko no tylko cena dość wysoka w porównaniu z innymi.
Kupka raz albo dwa razy dziennie. Praktycznie zero kolek raczej czasem wzdęcia ale szybko przychodzą pierdki.
Próbowałam przejść na Bebilon ale był koszmar.
 
Do góry