reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

butelkowe mamy

Moja mała po Bebilonie chlustała, po Nanie I bebiko ponoć są zaparcia. A tak naprawde każde dziecko inne i trzeba próbować metodą prób i błędów, bo jednemu będzie pasowało to mleczko, innemu będzie szkodzic.

Nutramigen i Bebilon pepti sa na recepte koszt puszki ok 13 zł. Pomagają przy kolkach, problemach z brzuszkiem, alergii.
 
reklama
Jolu a co bylo przy Bebilonie? zle znosil? bo ja tak na przyszlosc mysle .
Jesli chodzi o Emfamil ja trafilam u siebie na promocje gdzie puszka za 20 zl , ale tez w internecie jest apteka co sprzedaje puszke za 20 zl , na przyszlosc tez tam zamowie , bo tak to w aptekach u mnie to i 31 puszka kosztuje.




Mój mały też jest na Emfamilu. Pierwsze dni był tylko na Nan.
Też sobie chwalę to mleczko no tylko cena dość wysoka w porównaniu z innymi.
Kupka raz albo dwa razy dziennie. Praktycznie zero kolek raczej czasem wzdęcia ale szybko przychodzą pierdki.
Próbowałam przejść na Bebilon ale był koszmar.
 
Ja kupuję u mnie z kartą rabatową w jednej aptece gdzie jest najtaniej i wychodzi mnie 24,50 w innych aptekach niestety nawet 31 zł.
Bebilon mu smakował ale niestety kolki straszne no i jak wypił to od razu zwracał.
A wprowadzałam tak jak lekarz mówił stopniowo czyli od jednej butelki dziennie, potem dwie no i po dwóch się skończyło czyli po 4 dniach. Dobrze że zaczęłam rano zamiast Emfamilu Bebilon. Daliśmy sobie spokój. Nie mam ochoty już eksperymentować z innymi. Jakoś do 6 mies. dotrwam a potem spróbuje znów jakieś inne np. Bebiko.
Tymbardziej że z Emfamilu naprawdę jestem zadowolona.
 
Akderku - a Franio lubi Bebilon Comfort?
w Irlandii jest Aptamil, ktory jest dokladnie tym samym co bebilon - ten sam producent, no i Filip przy tym Comfort takie cyrki odstawial, ze nie moglismy go nakarmic..ja sie zawzielam, ze go przyzwyczaje ale Kochanie sie poddal i powiedzial, ze mam dziecka nie meczyc, wiec podaje zwykly Aptamil ( czyli Bebilon), Filip go lubi, kolek nie ma, ale ulewa bardziej niz wczesniej...myslicie, ze to przejdzie?tzn. czy sie przyzwyczai?wczesniej probowalam tez inne mleko, ale byly zaparcia...
mam okropna schize, ze FIlip schudnie na butelce...i, ze jestem niedobra Mama , ze cycka zabralam:(
 
Alcia Franio wsio uwielbia co mu się podaje:-), bebilon comfort nie jest zbyt słodki i może dlatego Filip go nie polubił, dziecko na butli raczej nie schudnie , mój po cycku jest , teraz butla i pulpecik sie robi :happy2: a je 6 razy na dobe po 120 ml . Może sprobuj do zwykłego bebilonu dawać jedną miarkę comfortu my tak teraz mieszamy comfrot z hippem i jest ok
 
Hej kochane ! ja tylko dzisiaj tutaj sie melduje bo na glowny nie mam czasu ,egzamin za egzaminem. My od czterech dni dajemy malemu tez mleko gerbera poniewaz przez te moje studiowanie i zadsze dostawianie do cyca zaczelam tracic mleko i nie zawsze sie najada. Dlatego tez po czesci stalam sie butelkowa mama . Strasznie przezywalam ,ze przez studia jestem zla mama bo mleka braknie i juz nie moge malego karmic i wogole mialam mega dola ale powoli mi mija. Mam nadzieje ,ze uda mi sie jak najdluzej odciagac moje mleko by mial pol na pol a nie tylko modyfikowane. Powiedzcie mi czy macie jakies sposoby na nocne szybsze przygotowywanie mleka? poki co w nocy je z cyca ale raz musialam mu robic mleko i mialam wrazenie ,ze caly blok zbudzi i ,ze mi sasiedzi z pretensjami przyleca.
 
Ostatnia edycja:
korba nie obwiniaj się o nic moja Droga, my też przecież karmimy butlą :) Ja ustawiam na noc podgrzewacz ustawiony na utrzymywanie temperatury w sypialni i szykuję w nim butelkę z wodą, obok stawiam puszkę z mlekiem i jak tylko mała się budzi to wsypuję odpowiednią ilość i mleczko w parę sekund zrobione :)
 
Korba moj maluch tez tak krzyczy za kazdym razem - i nie mam na niego sposobu:-) . Nie martw sie tak ta butelka , wazne zeby maluch byl najedzony ale wiem jak sie z tym mozna czuc , bo ja tez mialam mega dola jak na poczatku przez butelke nie chcial ciagnac cyca - na szczescie to opanowalismy i w dzien ma karmienei piersia , pozniej ma na zmiane , i do dwoch karmien dodajemy pol mleka sciagnietego a, pol mieszanki - w nocy tez po butelce ciagnie cyca - i jakos mi to psychike uspokoilo.
 
reklama
U mnie też mały krzyczy w niebogłosy w nocy... :) też nastawiony mam cały czas podgrzewacz. Gotuję mu wodę źródlaną w czajniku tylko do tej wody kupionym i butla większa stoi cały czas w podgrzewaczu, jak wezmę 90ml żeby przygotować mleko to dolewam z tego czajnika już przegotowanej wody i ona dochodzi do temperatury odpowiedniej. Mam podgrzewacz aventu ustawiony na 1 i pól
 
Do góry