reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Antykoncepcja dla karmiącej mamy

reklama
Emm- ale te hormony to nie takie jak w tabletkach normalnych. Tabsy dla karmiących utrzymują organizm tak jakby w stanie ciąży- stąd np ja nie miałąm wcale okresu. Ale nie każdemu pasują bo humorki też przez to są jak w ciaży:tak:
Ja tam w gumki nie wierzę- a właściwie w mojego A. A to zaraz założy, a to sie zsunie- i potem szukaj i się denerwuj- albo w ostatniej chwili szuka a tu nie ma.. Nie powiem, na początku stosowaliśmy i teraz chyba też będziemy bo nie chcę tabsów dopóki współżycie nie będzie regularne- ale u nas to tylko forma na krótko. Potem na pewno zdecyduję się na coś innego
 
Byłam dzić na wizycie kontrolnej u mojej gin. Wypytalam o wkładkę, dostałam namiary na gościa z firmy farmaceutycznej który podobno w bardzo atrakcyjnej cenie sprzeda mi Mirene. Po weekendzie zadzwonię i będę wiedziała jak to cena. Co do założenia to jako że jestem po cc to muszę mieć znieczulenie przy zakładaniu. Dlatego będę to miała robione w szpitalu na śpiączku. Musze się więc zastanowić kiedy ją zakładać bo praktycznie cały dzień nie będzie mnie w domu no i Wojtuś będzie musiał być na butli a ja tak się staram tego unikać żeby mi się potem nie zbuntował jak mój starszak:baffled:
 
Byłam dzić na wizycie kontrolnej u mojej gin. Wypytalam o wkładkę, dostałam namiary na gościa z firmy farmaceutycznej który podobno w bardzo atrakcyjnej cenie sprzeda mi Mirene. Po weekendzie zadzwonię i będę wiedziała jak to cena. Co do założenia to jako że jestem po cc to muszę mieć znieczulenie przy zakładaniu. Dlatego będę to miała robione w szpitalu na śpiączku. Musze się więc zastanowić kiedy ją zakładać bo praktycznie cały dzień nie będzie mnie w domu no i Wojtuś będzie musiał być na butli a ja tak się staram tego unikać żeby mi się potem nie zbuntował jak mój starszak:baffled:

a ty karmisz piersia? bo moj gin powiedzial ze poki sie karmi to sie nie stosuje wkladki. ale tego bede skazana na tabsy;/

a co do "przutulania" my tez mamy swoj "pierwszy " raz za soba:) i nawet tak zle nie bylo:)
 
Jeżeli chodzi o zbezpieczenie to pewnie zapytam gin na wizycie kontrolnej. Narazie uważanie + gumki.
melisa ja miałam krwawienie po cc 3 tygodnie. Tyle wytrzymaliśmy :-) Szew mnie nie bolał. Tylko na początku troche sucho było.
 
Asteria...mi też mówił, że albo wkładka albo tabsy, więc chyba jednak można te wkładki...ja bym wzięła, ale czytałam w necie o nich i trochę się boję, bo dzieci chcę jeszcze mieć, a ona w najgorszym wypadku może macicę uszkodzić...a ja jeszcze po cc i nie wiem czy moja macica będzie zadowolona takim męczeniem:D:D poza tym ona zapobiega również zagnieżdżeniu się zapłodnionej komórce...a mi to trochę nie odpowiada...bo ja uważam, że dziecko zaczyna "żyć" od momentu połączenia się komórek, ale metoda jak dla mnie bardzo wygodna...bo nie trzeba pamiętać o przyjmowaniu tabsów...

tabsów też się boję...w końcu to hormony i nie chcę Młodej dawać, ale zamierzam karmić jak najdłużej, a gumkom średnio ufam..zresztą nie chcę znów być w ciąży póki co...z dwójką małych dzieci nie dałabym rady...
 
A ja Wam powiem, że jakoś straciłam ochotę na seks. Mój M. chce, bo się stęsknił a mi się wydaje, że brzuch mnie boli tam w środku i ta skóra po cc mi została nad blizną i też jakoś pobolewa:crazy:.Ogólnie mój gin polecał wkładki niż tabletki ale wiadomo to większy wydatek za jednym razem.
 
reklama
my spróbowaliśmy, po dwóch tygodniach i jest jak dawniej! :D obawiałam się drastycznych zmian, ale nic takiego nie ma ;) po rozmowie z P. doszliśmy do wniosku że jednak na razie gumki a później się zobaczy ;D
 
Do góry