reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdrowie naszych maleństw- wizyty u lekarzy,szczepienia i wszystko z tym związane:)

a to ten bilans trza zrobić w Państwowej placówce? czy mogę tez prywatnie w przychodni gdzie mam abonament wykupiony? My chodzimy raz prywatnie raz nie, zależy jak się ułoży i z czym...
 
reklama
My tez po biansie (juz w zeszłym tyg,ale ja nie mam kompletnie czasu na nic wiec dopiero teraz w przelocie do was zaglądam...:) ). Nati ma 84cm a wazy jak zwykle 9600. Szczypiorek. Ten bilans to pic na wode fotomontarz(przynajmniej u nas),normalna wizyta tylko pytają: czy dziecko mówi,czy wyrazy składa,dają skierowanie na morfologie z żelazem i mocz i tyle. Wzroku nie sprawdzali. To taaakie powierzchowne sprawdzenie. Generalnie szkoda czasu,ale to obowiazkowe ponoc,wiec byłam przy okazji szczepień całej trojki. A wiecie ile zapłąciłam za szczepienia( mamy rozszerzony kalendarz szczepien) 1750zł. W październiku czeka nas jedyne 1500 i potem od października za 6 tyg znowu. Koooosmos!

Malbertko,pamietam o tobie,ale wierz mi kochana,nie mam sie czasu podrapać w cokolwiek;-),dzieci coraz bardziej aktywne,a wieczory przechlapane bo kolki sie zaczeły. No cała trojka jest tylko na mojej głowie,bo J.ciagle poza PL....Zaczynam padac na twarz szczerze mówiac...zmeczenie zaczyna siegac zenitu,a na dodatek czuje sie jak kompletny społeczny dzikus,bo nigdzie nie wychodze poza spacerem z psem,tzn wychodze pod swoj własny balkon i prędko wracam gdzie???do domu...home sweet home....echhhhh....dobrze,ze te dzieciolki moje takie są słodkie(cała trojeczka)to moge sie poświęcic,bo w przeciwnym razie to słowo daję ,ze możan sie pochlastać od nadmiaru obowiazków...
 
Ostatnia edycja:
my dziś też bylismy na bilansie. Zosia waży 14,5kg i ma 90cm ;-) poza tym wsio ok tylko muszę ją nauczyć siadać po turecku bo troszkę nóżki jej się iksowate zrobiły ale to też przez to że ma grubiutkie uda :-)
 
Natt, trzymaj się dzielnie, kobiełko:) Jeszcze tylko rok, potem za całą trójka będziesz ganiała na dworze:)

Reksio, wymiary ma Zosienka imponujace:)
Jak bylismy w B-B. zrobiłam Fr zdjęcie z Reksiem, cały czas myślałam o Tobie:) :)

My na bilans to już na sokojnie (he he, mam nadzieje przynajmniej) pod koniec wrzesnia sie udamy:) Bedzie gdzies w połowie drogi między wiekiem urodzeniowym a skorygowanym:)
 
dzieki Piwonia, no lekarka chyba z 5 razy mi powtarzała, że spoko waży jak na wiek i wzrost. Że wszystko jest OK i nei chciała słuchać że mi jeść nie chce.

Tylko ja się pytam - jesli ja np. waże tez odpowiednio do swojego wzrostu i wieku, albo nawet mam nadwagę, to co? to znaczy że wsio oki? Że nie może mi brakować witamin, żelaza, mikroelementów? Przeciez wygląd moze być ok - a samopoczucie może być kijowe, głowa może boleć itd. bo czegoś brakuje...

I w końcu dostałam skierowanie na badania, tylko że kiku będzie...ale trudno...
 
My też po bilansie :) Ciężko było z moim płaczkiem. Jak daleko to się cieszy, a tylko przekroczy drzwi gabinetu to afera na całego!
Waga: 13kg
Wzrost: 91cm
Ciśnienia nam nie mierzyli, ale przypuszczam, że to przez ten jego płacz. Chciałam poprosić o skierowanie na morfologie i mocz i z tego wszystkiego zapomniałam :(
 
reklama
amelkowna ma ospe i ja kurujemy dzisiaj wymioty od rana ale juz lepiej jest i nawet jak zjadla to nie zwrocila uffff od bladego switu na kolanach wykladziny piore:/ pomimo szczepienia ospa sie nam trafila. ja tam sie ciesze przynajmniej odchoruje i z glowy (chyba ze po mamusi bedzie miec to dwa razy w zyciu ospa ja czeka:/)
 
Do góry