reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdrowie naszych maleństw- wizyty u lekarzy,szczepienia i wszystko z tym związane:)

Azorek ja miałam 2 razy ospe a potem jeszcze półpasca
ja dlatego tez nie szczepiłam,bo gwarancji sie nie ma że dziecko jednak uniknie ospy,a lepiej jak przechodzi jak jest mała bo spokojniej i bez drapania
moje miały,mam spokój ,tylko Alcia sie uchowała,bo to bylo bardzo dawno temu
 
reklama
ja chcialam te szczepionke mmr podac osobno ale najblizej to w glasgow robia i tylko w jednej przychodni za dodatkowa oplata to sobie darowalam :) lepiej ze przejdzie te ospe bo nawet lekarz mi mowil ze ta szczepionka to na max 3 lata chroni. tylko bidulka wymeczylo to rzyganie dzisiaj i ciagle lata i wola ze chce am i am ....ehhh
 
Hej ;-)
Jaś na dwa latka waży 13 kg i ma 85 cm. Czyli równiutko 50 centyl i wagowo i wzrostowo ;-)
I już sezon chorobowy zapaleniem krtani rozpoczęliśmy :-( ech....
A migdały ma takie że się kwalifikują do podcięcia...w październiku jedziemy na konsultacje do podobno bardzo dobrej laryngolog, ciekawe co powie....bo nasza właściwie rozłożyła ręce i stwierdziła że wykorzystała wszystkie możliwości leczenia...

Pozdrawiam Was serdecznie!
 
Ostatnia edycja:
my tez po bilansie i wcale mi po nim nie do śmiechu,bo mam podobny kłopot jak z poprzednia córą:(mała ma koślawe kolanka,szpotawe stopy i płaskostopie,a skierowania nam nie da bo to ponoć za wczesnie
ale mała wazy 11 kg i ma 85cm,troszkę za mało powiedziała nam lekarka,ale ja mam to gdzieś,bo jak dla mnie dobrze wygląda i je sporo
 
Kurcze, to co to za lekarka, Piwonia??
Przeciez już trzebaby jakies ćwiczenia z małą robić, cokolwiek..Może kinesiology taping by pomógł??

A jak u starszej problem wygląda teraz?
 
Nuśka na bank ma płaskostopie; ale ortopeda jaj ją oglądał parę m-cy temu to orzekł, że nic z tym nie robimy;

a do mojego męża zadzwonili z przychodni, że "w papierach stoi" że mamy na stanie dwulatka i czy chcemy bilansik robić; no to się umówił, jakoś pod koniec m-ca; ciekawe czy będzie gadka, że nie szczepiona ostatnią dawką infanrixu... i tak mam ich w d***
 
no widzisz maggie, znów co lekarz to inny pomysł :) nam z kolei absolutnie zakazał by mała chodziła bez obuwia w domu, tzn. sztywne zapiętki i podeszwa mają być; na boso tylko po różnych fakturach, np. po piasku; ale Nina i tak zdziera z nóżek wszystko bardzo szybko, nawet skarpety, więc w sumie na bosaka najwięcej śmiga; a niech sobie śmiga, póki ciepło, potem się zacznie wiele m-cy skarpet...
 
reklama
Piwonia, nie wiem jak te inne "wady" ale płaskostopie to chyba wszystkie nasze sierpniaczki teraz mają, dopiero później si estopa kształtuje, nie?
tym akurat najmniej sie przejmuje,ale tez nam wymieniła tym akurat da sie żyć,sama długo miałam płaskostopie jako dziecko i wkładki nosiłam,a teraz mam spokój

Kurcze, to co to za lekarka, Piwonia??
Przeciez już trzebaby jakies ćwiczenia z małą robić, cokolwiek..Może kinesiology taping by pomógł??

A jak u starszej problem wygląda teraz?

lekarka starej daty,niestety
ja też uważam ,że potrzebne są ćwiczenia bo z poprzednią córa od razu dostałam skierowanie na rehabilitacje,tyle że krótko na nią chodzilyśmy bo strasznie płakała i dostawała bezdechów,siniała itp. ale cwiczyłysmy w domku i jakoś można powiedzieć wyszła z tego,ale nie tak zupełnie do końca co prawda nogi ma juz bardziej proste,ale ma kłopoty z bieganiem,skakac wcale nie potrafi a ma 9 lat,wiec boję sie ze z tą podobnie będzie
a ona skierowania nam nie da,a prywatnie niestety nie pójdę bo ciężko sie dostac no i koszta

o tym kinesiology taping pierwszy raz wogóle w życiu słyszę i podejrzewam ,że pewno tylko prywatnie i pewno sie okaże ,że nie u tak małych dzieci,bo wszędzie mi tylko gadają,że to nie ten wiek,że za wczesnie jest

a my staramy sie dużo chodzic na paluszkach,buciki zakładamy na krzyż,ale efektów nie widać
jak siedzi na ziemi to nogi same do środka sie kierują:(
 
Do góry