reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakwalifikowane do ivf z rządowym dofinansowaniem

Ta reklama jest super ;)
Moja aplikacja robi automatycznie kopię zapasową i raport dostaję na maila więc w razie co zawsze mogę zgrać dane na nowo :)
 
reklama
Wanesska, kciuki za podglądanko.

Miłaj niedzieli dziewczyny ;)


MARZEC:

09.03.2014 Wanesska podglądanko
10.03.2014 genna: wizyta w klinice ,czy to już?
10.03.2014 AniaM81 wizyta usg
10.03.2014 KasiaMakaronik wizyta - USG leniuszka
10.03.2014 anuszka: trzecie podglądanko
13.03.2014 anuszka ? punkcja?
17.03.2014 Anulla28 wizyta kontrolna - przygotowanie do crio
17.03.2014 godz. 19:00 Mada wizyta kwalifikacyjna
18.03.2014 godz. 11:00 Agaawa wizyta kwalifikacyjna Opole
18.03.2014. kasik36 wizyty kontrolne i ustalenie dalszego planu działania (genetyk i gin)
18.03.2014 ilka_a wizyta przed crio
19.03.2014 godz. 14:00 _Infinity_wizyta kontrolna - przygotowanie do crio
 
Ostatnia edycja:
Ema
&&&&&

Smerfeta
No ta reklama jest niemożliwa :tak:
Ja zapisuje @ ostatnio tylko w tel ale do niedawna i w kalendarzu i na papierze w zeszycie bo robiłam pomiar temp.

No i lista znowu nam się wydłuża.
 
Hej Dziewczynki
Własnie mój krótki protokół się zakończył :-( W 8 dzień stymulacji okazało sie że nie zaragowałam na leki i zrobił sie tylko jeden pecherzyk 25mm i kilka malutkich poniżej 9mm które sie nie nadają do niczego, załamałam sie wszystko ustawione. Myśle że to dlatego że dostałam za mało leków bo tylko 900 j menopur'u ! niby dlatego że mam wysokie amh 4,99 ale nie mam pco wiec chyba troche za mało???!!!:wściekła/y:
. Poza tym jestem wkurzona bo nie było żadnego podglądania wcześniej dopiero w 8 ds gdzie juz nic nie a sie zrobić. Bez sensu kontynuować procedurę z jednym pęcherzykiem tymbardziej że mamy PGD. Teraz mamy poczekać do okresu i pójść długim protokołem a siły mi opadły kasa na leki wydana i wszystko od poczatku....:-(
Danii , Smerfeta podziwiam waszą siłę i wolę walki - nie wiem z kąd bierzecie takie pokłady ale jesteście wzorem cierpliwość i siły:-)
Kasia Makaronik napewno sie uda :-) mocno Ci kibicuje:-)
 
Magda... dopisałam moją betę do listy:)
miłego dnia wszystkim

MARZEC:

09.03.2014 Wanesska podglądanko
10.03.2014 genna: wizyta w klinice ,czy to już?
10.03.2014 AniaM81 wizyta usg
10.03.2014 KasiaMakaronik wizyta - USG leniuszka
10.03.2014 anuszka: trzecie podglądanko
13.03.2014 anuszka ? punkcja?
17.03.2014 Anulla28 wizyta kontrolna - przygotowanie do crio
17.03.2014 godz. 19:00 Mada wizyta kwalifikacyjna
18.03.2014 godz. 11:00 Agaawa wizyta kwalifikacyjna Opole
18.03.2014. kasik36 wizyty kontrolne i ustalenie dalszego planu działania (genetyk i gin)
18.03.2014 ilka_a wizyta przed crio
18.03.2014 ema51 - beta...
19.03.2014 godz. 14:00 _Infinity_wizyta kontrolna - przygotowanie do crio
 
Bibi1 nie załamuj się my tu wszystkie jesteśmy z Tobą i najdoskonalej Ciebie rozumiemy ,może akurat będzie dobrze i nie ma co się poddawać w końcu walczymy o nasz cel w życiu ,no nie:tak:
 
Zastanawiam się kto opracował, wymyślił i zdecydował, że można z jednej procedury mieć 6 zarodków... Bo jeżeli kobieta wystymuluje więcej to dlaczego nie miałaby z tego skorzystać, a nie później po wykorzystaniu wszystkich sześciu, ponownie, niepotrzebnie się stymulować. Tym bardziej, że takie stymulacje nie są obojętne dla naszego organizmu, kolejna punkcja, nie daj Boże hiperstymulacja. Nie rozumiem dlaczego tak jest.
 
Bibi wiem co czujesz, miałam przed IUI raz taką sytuację, że przy stymulacji Menopurem 7 x 75 j na drugim podglądanku okazało się, że w 9 dc jestem już po owu. Cała kasa poszła na marne a to około 1 tys zł. (leki, wizyty, dojazdy). A co do podglądanka przy ivf to też mnie to wkurza, że zazwyczaj jest tylko 1 przed stymulacją i 1 po 7 dniach, bo wówczas jest już za późno na regulowanie dawkami leków. Moim zdaniem nie była to wina dawki leków skoro 1 pęcherzyk mocno urósł a reszta nie. Ale co było tego powodem nie mam pojęcia i pewnie nikt tego nie wie. Jak to kiedyś mi profesor powiedział - gdyby kobieta była przewidywalna świat byłby prostszy ;-) i niestety coś w tym jest.

miniu
rozmawiałam kiedyś z lekarzem na ten temta i wytłumaczył mi, że rząd zdecydował o 6 zarodkach, żeby nie narazić się za mocno kościołowi, który największy problem w in vitro widzi w niszczeniu zarodków. Jak by każda miała po kilkanaście zarodków i ich nie wykorzystała (bo przecież nie każdy chce mieć wielodzietną rodzinę) to część zarodków musiałaby być po jakimś czasie niszczona. Nie każdy decyduje się oddać do adopcji, z różnych względów. Żeby nie było, że ja popieram ten zapis - stanowczo NIE bo wiadomo, że nawet z kilkunastu komórek nie musi być kilkanaście zarodków ale wówczas można by było wybrać też najsilniejsze, najbardziej rokujące a tak to istna loteria, nie wiemy czy akurat wybrane komórki były najbardziej wartościowe. Ale to temat rzeka a program jak każdy inny ma swoje wady i zalety.

KasiaMakaronik cały czas trzymam za Was kciuki. Koniecznie napisz jutro jak już będziesz miała wynik bety i co powiedział profesor :tak: Ciocia Invictowa wierzy w ten CUD :tak::tak::tak: Nie na darmo mówi się, że ŻYCIE CUDEM JEST :-)

Gizas ja też nie lubię upałów a w Chorwacji w weekend majowy rzeczywiście powinno być akurat:-) My wczoraj podjeliśmy decyzję, że jedziemy do Egiptu, prawdopodobnie na początku kwietnia, zobaczymy jak uda nam się zgrać terminowo ze znajomymi. M złożył w zeszłym tygodniu wniosek o paszport. Dowodu do tej pory nie wymienił ;-) a nie chciałabym mieć niemiłej powtórki z wrześniowej Majorki:-D Byliśmy już 2 razy w Hurghadzie więc tym razem chyba wybierzemy Sharm El Sheik. Potrzebuję słońca, błogiego lenistwa, plaży, basenu, morza i drinków pitych pod palmą ;-):-D
 
Bibi1 kurczę przykra sytuacja z ta stymulacją Twoją, bo masz cykl stracony ;(. To ten Twoj lekarz jakos wybitnie ostrożny widze z ta stymulacja :oo2:.
miniu86 jak dla mnie to też głupotą jest że w tym programie są takie ograniczenia odnośnie pęcherzyków, powinni zaplodnić wszytskie bo zwiększa to przecież szansę chociażby na zamrożenie. Tak samo powinno być że to my decydujemy czy chcemy mieć podane 1 czy 2 zarodki. No ale w sumie nie ma co narzekać, mnie w życiu nie bylo by stać na 2 in vitro a tu sa az 3 wiec mam tylko nadzieje ze juz za 2 razem sie uda ;-)
 
reklama
Do góry