reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakwalifikowane do ivf z rządowym dofinansowaniem

Kotuska dlaczego mnie to nie dziwi? W końcu program nie powstał po to, żeby pomóc takim jak ja, czyli tym które mają mało czasu na to, żeby zostać mamą ale po to, żeby statystyki poprawić :wściekła/y:
 
reklama
A kto w rządowym decyduje ile zarodków podać? Czy jest z góry ustalone? Kurde nie wiem jeszcze tylu rzeczy.

Trzymam kciuki żeby za drugim razem się udało. A jeżeli chodzi o pieniądze to trochę dziwne jest to, że trzeba płacić 100% za leki, bo mimo wszystko nie każdego stać wydać 3 razy taką sumę. Niby pomoc jakaś jest ale nie mogą pomóc tak jak należy, refundacja to refundacja.

Mam pytanie odnośnie amh, ja mam 27 lat i amh 2,8, to dobrze? Zapomniałam się lekarza zapytać.
 
Ostatnia edycja:
miniu w programie jeżeli ma się ponad 35 lat to mogą podać 2 zarodki. Są też inne przesłanki ku temu ale to nie jest dokładnie określone, dlatego czasami lekarz decyduje się podać 2 zarodki mimo nie ukończenia 35 lat. Oczywiście ostateczna decyzja należy do Was ale tylko w drugą stronę, czyli jeżeli zaproponują Wam 2 możecie chcieć 1. AMH masz ok bo powinno być powyżej 1,4 :tak:
 
Miniu86 ja jestem rocznik 87 i mam AMH z tego co pamietam 2,6 (tylko ze mialam robione w czerwcu 2013 jeszcze jak byly stare odczynniki, wiec teraz nie wiem czy jest troche wyzsze czy nizsze,ale lekarze mowia ze jest jak najbardziej dobre. Co do zarodkow to tak jak pisze kasik po 35 roku zycia moga podac 2 jesli masz ochote, zas do 35rż podaja tylko 1 no chyba ze w wyjatkowych sytuacjach 2, tylko w regulaminie nie ma tego w jakich przypadkach i lekarze nie chetnie podaja do 35 rż 2. Ostatnio prosilam lekarza by przy kolejnym podejsciu dal mi 2 to powiedzial ze mowy nie ma :baffled:
A jeżeli transfer lub punkcja wypadnie w niedziele to normalnie robią, przynajmniej tak u mnie w klinice jest ;-)
 
Zastanawiam się co mam wybrać. Podanie dwóch np 3-4 dobie czy jednego w piątej. Lekarz mówił, że jest 20% prawdopodobieństwa, że zagnieżdżą się dwa. W piątej dobie częściej się zagnieżdżają?
 
Witam dziewczynki, dwa dni nie zaglądałam a tu tyle się dzięję

Witam nowe koleżanki, razem zawsze raźniej :-)

KasiaMakaronik,bardzo mnie ucieszyła Twoja wiadomośc, że beta jednak rośnie, mam dobre przeczucia co do Ciebie :tak: trzymam kciuki &&&&&&&&&
Bibi czy lekarz Ci powiedział, że wszystko stracone? Ja w 8 ds miałam 1 bąbelek 16mm i 8 x 10-11mm, wydłużyli mi stymulację i podrosły, pobrali mi 9 z czego 5 było dojrzałych. A Tobie kazali przerwać.

Widzę, że lista się wydłużyła imponująco, za wszystkie trzymam kciuki.
Miłego wieczorku
 
Hej dziewczyny mnie nurtuje jedno, chodzi o umowę przed rozpoczęciem stymulacji otóż było tam napisane że po programie jeżeli zostają zarodki i nie jest uiszczana za nie roczna opłata przechodzą one w depozyt kliniki czyli dla potrzeb badań embriologicznych lub do banku dawców, czy Wam to nie siedzi w głowie ?
 
reklama
Dziewczyny a jak się czułyście podczas i po stymulacji? Miałyście wahania nastrojów i nerwy takie jak przed okresem?

I jak się czułyście po punkcji oraz ile dochodziłyście do siebie, bolało później i ile czasu? Pytam bo z tego co wyliczyłam to końcówka stymulacji albo punkcja wypadnie mi w czasie świąt Wielkanocnych a wtedy mam też wesele kuzyna. Trochę się też martwię tym, że ten termin tak wypadnie, bo przecież może być problem z tymi wszystkimi zabiegami w czasie świąt. Boję się, że coś zostanie zrobione szybciej albo później bo święta.
 
Do góry