reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakwalifikowane do ivf z rządowym dofinansowaniem

GIZAs-pewnie że cię pamiętam,ostatnio nawet myślałam o tobie:-)Rozmawiałam z Sylhą i podziwiałam jej prześliczne bliźniaki.
No kurcze ja nie mogę sobie przypomnieć jak mi lekarz mówił o tym AMH:-(Przeglądałam nawet forum i myślałam że tam wypisałam wyniki ale niestety nie.Z tego co pamiętam jak byłam w Mysłowicach to lekarz wspomniał coś że u mnie po stymulacji do ivf da rade wyhodować 6 jajec to pewnie AMH wyszło mi wtedy 0,52.Kurcze bez sensu zrobili z tym AMH że ma nie być poniżej 0,5.Ale jak miała np.te 0,52 to może nie spadło mi aż tak do 0,5 które jest wymagane do refundacji?
 
reklama
No za każdym razem co miałam IUI nigdy mi nic nie mówił o moim AMH tylko o żolnierzykach mojego m.Po drugim nie udanym IUI powiedział że niema sensu robić kolejnej IUI tylko ivf i na tym koniec.
 
Dobra kończę zamartwianie z tym AMH bo jeszcze w depresję popadnę:-(Co ma być to będzie i tego nie zmienię.Zadzwonię jeszcze później do kliniki i się dowiem czy jest wynik.Gizas a gdzie ty się leczysz?
 
GizaS, rok temu FSH wynosiło u mnie 4,8. Szkoda że torbiel jeszcze Ci się nie wchłonęła, ale rozumiem, że już jest malutka? Trzymam kciuki byś załapała się na rządówkę.

Edit:
a LH wynosiło 5,0
Agusia będzie dobrze i załapiesz się :tak: a kiedy oddawałaś krew na badanie AMH skoro tak niecierpliwie wydzwaniasz?
 
Ostatnia edycja:
Smerfeta torbiel się zmniejsza, ostatnio miała 2,5 cm i nieregularny kształt wskazujący na wchłanianie się. Twoje FSH bardzo dobre jest, pozazdrościć. I jeśli AMH masz 1 to czyli jest ok. Tylko głupie te podawanie wyników w innych jednostkach, powinno byc ustandaryzowane to:sorry2:
Agusia jeśli by było 5,2 to znaczy że masz pco-zespoł policystycznych jajników. Jeśli 0,52 to obniżona rezerwą komórek (nie jest jednoznacze z menopauzą) A jak dwa lata temu było 0,52 to teraz będzie mniejsze, bo jesteś o plus minus 24 cykle do przodu a w każdym uwalnia się kilka pęcherzyków. Jeśli lekarz powiedział Ci że masz szanse na 6 komórek, to ja z wynikiem 0,4 miałam pobrane przy in vitro 6 oocytów.
Jak dobrze pamiętam chodziłaś do Grettki w provicie? Ja z perspektywy czasu wiem zę w moim przypadku było to tylko wyłudzenie kasy na IUI, sami z M zaprzestaliśmy po drugiej bez wizyty już w klinice bo pewnie by nas ciągli na kolejne a prawda jest taka ze nam IUI nei pomoże. Dzwoń do nich co godzinę, przecież wpisują twoej nazwisko do systemu i maja Twoję wyniki-kwesta kilku mniut
 
wiem,wiem ale to czekanie jest najgorsze.Najpierw czekałam na wyniki nasienia mojego m,tylko z tym było lepiej że on miał wyniki już na drugi dzień.Uieszyłam się bo zmieścił się w przedziale między 3mln/ml a 15mln/ml bo miał przeszło 9mln/ml a teraz to moje AMH.
 
reklama
Ja też miałąm o nich takie wrażenie,po drugiej IUI przeniosłam się do innej kliniki do Mysłowic i tam lekarz powiedział mi od razu że u nas tylko ivf przy takiej ilości żołnierzyków mojego m i że te dwie IUI nie miały sensu bo i tak zakończyły się niepowodzeniem.Zajął się moim mężusiem bo od razu stwierdził że przyczyną są złe parametry nasienia.Żałuje ze tam nie poszłam załatwiać tej rządówki ale chciałam jak najszybciej i w Provicie mam wszystkie wyniki badań i całą kartotekę.Leczył mnie w Provicie Orliński ale omijam go szerokim łukiem,trafiłam teraz do Grettki a później do dr.Ogrodnika.Dr.Grettka na pierwszej wizycie powiedział nam że mamy spore szanse na refundację oraz dr.Ogrodnik też nam tak powiedział.Dr.Ogrodnik wydaje mi się najlepszym lekarzem,bo odpowiada na każde pytanie i jeszcze doradza,jest poprostu konkretny.Szkoda że w Provicie nie mają takiego czegoś aby pacjent miał wgląd w wyniki przez neta np.po peslu itp.Kurcze albo mi się wydaje albo nie bo jeżeli mój wynik AMH dajmy na to dwa lata temu wyniósł 0,52 a teraz wymagany do refundacji jest 0,5 to 0,52-0,5=0,47 to o te 0,47 musiałby mi spać wynik.Chyba że ja źle liczę i po prostu dodaje sobie nadziei,jak myślicie?
 
Do góry