reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla nas i naszych kwietniowych pociech:):):

kasiagaw - to jest fajna stronka, wpisujesz pzredział wagowy i wyskakuje ranking( z kilku ostatnich lat)
fotelik.info :: testy :: foteliki samochodowe wszystkie :: sortowanie wg kryterium grupa

Foteliki samochodowe testy ADAC 2007-2012

jest kilka bardzo dobrych fotelkikow od 9-36 kg

my się zastanawiamy nad Cybex PAllas- we wsyztskich rankingach opierających sie na crash testach ma 4 lub 5 pkt ( wskali do 5)

g-agnes- te foteliki mają specjalne wkładki i działa to na tej samej zasadzie jak pierwszy fotelik dla malucha , który jest dobry dla 2-kg szkraba jak i dla 13 kg:-)(a wszytskei wiemy jaka ogromna jest różnica pomiędzy nowordkiem a 9-miesiecznaikiem:-)
fotelik nad którym my się zastanawiamy 9-36 kg ma taki sam wynik w testach bezpieczeństwa jak MAxi Cosi Tobbi ( a w jednym z rankingów ma nawet więcej o jedną gwiazdkę).
jeden i drugi kosztuje ok 800zł, tak wiec warto się zastanowic:-)

P.s.. kurcze nie moge teraz znalezc tego artykułu, ale ostatnio czytałam o tegorocznych crash testach, w których fotelik za 1400 zł złamał się w pół :szok: tak więc nie warto sugerowac sie ceną fotelika.
 
reklama
darucha!!!! czemu wcześniej nie weszłaś na ten wątek:):) podpatrzyłabym najpierw Twoje propozycje a teraz to popij wodą:) no ale tak jak pisałam ten bedzie dla drugiego szkraba:) na 2015 chciałabym żeby sie urodzil wiec moze akurat bedzie pasował;)
A my sie zasugerowaliśmy radą sprzedawcy ;/
 
my nie zdecydowaliśmy się na kategorie 9-36kg, bo te które mają dobre oceny w testach mają taką "podpórkę" która przyciska nózki dziecka i jak byliśmy w sklepie i wsadziliśmy w niego Ninę to była baardzo niezadowolona bo było jej niewygodnie, była zgnieciona, unieruchomiona :no:
mamy dwa foteliki romer king plus i chwalę je sobie bardzo :)
 
Ja mysle, ze te w przedziale 9-36 kg to troche kiepskie rozwiazanie, bo wyobrazacie sobie uzywanie jednego fotelika przez 12 lat. Poza tym, crash testy pokazuja, ze juz nawet modele sprzed 2 lat wypagadaj gorzej niz te nowe to co to bedzie za 12 lat.
 
ach foteliki.. tydzień nie mogłam sie zdecydować miedzy maxi cosi tobi a romerem king plus w kategorii 9-18 kg (uważam ze prawie 4 lata w jednym foteliku to i tak duzo, a wizja 12 lat to hardcore :O

finalnie wybraliśmy romer'a ze względu na:
łatwość montażu (nie trzeba sie szarpać z pasem jak w przypadku maxi cosi- szczególnie w autach które maja krótkie pasy) no i łatwość przenoszenia z auta do auta
wiecej miejsca na nóżki
i jeszcze cos dziwnego - skladanie maxi cosi z pozycji leżącej do pozycji siedzącej zacina sie, jak jest on zapiety w aucie :/ zwrócił nam na to uwagę sprzedawca w sklepie, a dla które prowadzą moze to byc istotne :tak:

no i powalil mnie na nogi wzór fotelika.. wiec zrobiliśmy zrzutke wsród famili i bru jest teraz niczym mały simba w dżungli :))
a jego uśmiech jest bezcenny!!!
 

Załączniki

  • image.jpg
    image.jpg
    36,5 KB · Wyświetleń: 119
Ostatnia edycja:
No własnie tu jest minus :no: Ja tez chyba bym sie nie zdecydowała na ten do 36 kg, bo te zalinkowane przez Ciebie , maja regulacje nachylenia do póleżacej a ta sie baaardzo przydaje dla naszych maluchów:tak:
 
reklama
Basiek ja mam Coneco Zenith 9-25, ma regulowane nachylenie, nie jestem tylko pewna czy go jeszcze sprzedają...ale nie jest drogi, Mai w nim wygodnie. Tych twoich nie kojarzę tylko firmę Cartero.
 
Do góry